Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:23:39 12,44
2 Rikard Imark Tullinge SK 00:26:31 22,71
3 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:26:38 23,13
4 Lars Nordin Tullinge SK 00:26:48 23,72
5 Christer Ivarsson OK Södertörn 00:27:56 27,78
6 Johan Lundvall Täby OK 00:28:12 28,74
7 Peter Nordström Täby OK 00:28:35 30,11
8 Stefan Henriksson IFK Enskede 00:28:37 30,23
9 Anders Björklund IFK Enskede 00:29:33 33,57
10 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:30:35 37,27
11 Stefan Lybert Väsby OK 00:30:40 37,57
12 Mats Bern Snättringe SK 00:31:08 39,24
13 Per Wollbrand OK Ravinen 00:31:12 39,48
14 Björn Axelsson Tullinge SK 00:31:30 40,55
15 Robert Elverö Väsby OK 00:31:49 41,69
16 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:31:55 42,05
17 Mats Gunnemyr Söders-Tyresö 00:32:18 43,42
18 Per Kallhauge Snättringe SK 00:32:38 44,61
19 Mats Ajling Täby OK 00:33:41 48,37
20 Per Franzén OK Södertörn 00:33:45 48,61
21 Göran Johansson OK Österåker 00:34:23 50,88
22 Lars Greilert Haninge SOK 00:35:52 56,19
23 Michael Granqvist OK Ravinen 00:35:59 56,61
24 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:36:02 56,79
25 Jörgen Hector Snättringe SK 00:36:13 57,45
25 Fredrik Morast Haninge SOK 00:36:13 57,45
27 Mats Javehed Täby OK 00:36:32 58,58
28 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:37:01 60,31
29 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:37:31 62,10
30 Håkan Redtzer Attunda OK 00:37:52 63,35
31 Anders Nilsson Täby OK 00:39:11 68,07
32 Nils Eklöw OK Södertörn 00:39:17 68,43
33 Janne Nilsson Centrum OK 00:39:24 68,85
34 Per-Anders Lindgren Centrum OK 00:39:51 70,46
34 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:39:51 70,46
36 Bo Lauri Snättringe SK 00:40:40 73,38
37 Leif Lundin Järla Orientering 00:41:28 76,25
38 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:42:35 80,25
39 Lennart Swahn Sundbybergs IK 00:43:06 82,10
40 Henrik Österberg Gustavsbergs OK 00:43:13 82,51
41 Göran Lundqvist Järfälla OK 00:43:20 82,93
42 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:43:37 83,95
43 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:43:41 84,18
44 Stefan Redtzer Attunda OK 00:47:13 96,84
45 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:48:25 101,13
46 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:48:28 101,31
47 Stefan Martelius Attunda OK 00:50:15 107,70
48 Anders Önerud OK Ravinen 00:50:47 109,61
49 Hans Malmberg Waxholms OK 00:51:15 111,28
50 Ulf Lundin OK Södertörn 00:53:13 118,32
51 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:53:21 118,80
52 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:56:21 129,55
53 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:17:02 203,61
54 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:17:33 205,46
Per Iko Täby OK
Johan Sköld Järfälla OK

Annonser

Bagheera