Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:50:07 10,59
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:53:30 16,18
3 Noel Braun Växjö OK 00:54:03 17,09
4 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:54:27 17,76
5 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:55:29 19,46
6 Isak Gelius Snättringe SK 00:55:37 19,68
7 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:56:54 21,81
8 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:57:15 22,38
9 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:57:22 22,58
10 Tobias Johansson OK Löftan 00:57:43 23,16
11 Hugo Ericsson Växjö OK 00:58:02 23,68
12 Johan Mårtensson IF Hagen 00:58:13 23,98
13 Aron Hellgren IF Thor 00:58:19 24,15
14 Ludvig Lange Snättringe SK 00:58:28 24,39
15 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:59:01 25,30
16 William Sturesson Lerums SOK 00:59:29 26,08
17 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:59:40 26,38
18 Hugo Kindborn OK Hällen 00:59:48 26,60
19 Edvin Selin FK Göingarna 00:59:58 26,87
20 Filip Broling Bredaryds SOK 01:00:24 27,59
21 Hugo Örn KFUM Örebro OK 01:00:26 27,65
22 Albin Weiden FK Göingarna 01:00:31 27,78
23 Theo Lövdahl SOK Viljan 01:00:56 28,47
24 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 01:01:13 28,94
25 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 01:01:55 30,10
26 Henrik Lundfors IFK Enskede 01:02:08 30,46
27 Jesper Åkesson Järfälla OK 01:02:21 30,81
28 Anders Skoglund Sol Tranås 01:02:26 30,95
29 Axel Eveborn SOK Viljan 01:02:29 31,03
30 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 01:03:11 32,19
31 Erik Bovallius Järfälla OK 01:03:13 32,25
32 Oskar Vikström Sundsvalls OK 01:03:54 33,38
33 Edvin Hellsten Nyköpings OK 01:03:55 33,40
34 Hugo Unosson Kalmar OK 01:04:01 33,57
35 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 01:04:18 34,04
36 William Grunder Järfälla OK 01:04:24 34,20
37 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:05:16 35,64
38 Elis Ivers Attunda OK 01:05:23 35,83
39 John Kinnander Matteus SI 01:05:45 36,43
40 Melker Åkesson OK Landehof 01:06:45 38,09
41 Anton Kruse KFUM Örebro OK 01:07:13 38,86
42 Filip Håkansson OK Orion 01:07:29 39,30
43 Teo Struck OK Ravinen 01:07:31 39,35
44 Leo Alvolin OK Kåre 01:07:48 39,82
45 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 01:09:23 42,44
46 Olle Thimberg Söders-Tyresö 01:09:30 42,63
47 Ludvig Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 01:09:35 42,77
48 Jacob Henriksson Rånäs OK 01:10:36 44,45
49 Oscar Hultgren OK Njudung 01:12:15 47,18
50 Johan Hansson SOK Viljan 01:12:37 47,79
51 Wilhelm Bergman Tullinge SK 01:12:57 48,34
52 Markus Halvarsson Leksands OK 01:14:54 51,56
53 David Morén Hjärnarps OL 01:14:55 51,59
54 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 01:17:26 55,75
55 Simon Flankegård Tjalve Orienteringsklubb 01:17:57 56,60
56 Lukas Groth Kungälvs OK 01:21:06 61,81
57 Simon Bååth Sävedalens AIK 01:27:59 73,19
58 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:29:39 75,94
59 William Rönnborg IK Uven 01:31:31 79,03
60 Arvid Öhrvall OK Skogshjortarna 01:34:33 84,04
61 Joel Holmberg Ulricehamns OK 01:39:06 91,56
62 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:41:05 94,84
63 Erik Östling Kungälvs OK 01:48:57 107,84
64 Adam Österdahl Visborgs OK 01:55:21 118,42
65 Oscar Lundborg Kungälvs OK 01:57:10 121,43
Klockar Eskil Nääs Leksands OK
Arvid Björk Göteborg-Majorna OK
Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK

Annonser

OOCup 2022