Ungdomsserien, finalen - D16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Ellen Wångberg Aneland
|
OK Ravinen |
00:11:37 |
29,71 |
|
2 |
Freja Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:11:47 |
30,97 |
|
3 |
Jenny Göstas Källman
|
Söders-Tyresö |
00:12:31 |
36,51 |
|
4 |
Malin Strömqvist
|
Attunda OK |
00:12:49 |
38,78 |
|
5 |
Hilma Löfgren
|
Järla Orientering |
00:12:50 |
38,91 |
|
6 |
Maja Rundlöf
|
Väsby OK |
00:12:55 |
39,54 |
|
7 |
Eleonora Dell'Orto
|
Sundbybergs IK |
00:12:58 |
39,92 |
|
7 |
Märta Wigle
|
OK Södertörn |
00:12:58 |
39,92 |
|
9 |
Milla Forkéus
|
OK Tyr |
00:13:22 |
42,94 |
|
10 |
Molly Gelius
|
Snättringe SK |
00:13:33 |
44,32 |
|
11 |
Lovisa Lindqvist
|
IFK Enskede |
00:13:42 |
45,46 |
|
12 |
Emma Henriques
|
OK Södertörn |
00:13:53 |
46,84 |
|
13 |
Alice Ljungberg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:13:58 |
47,47 |
|
14 |
Nova Matthews
|
Tullinge SK |
00:14:03 |
48,10 |
|
15 |
Klara Junegard
|
Tullinge SK |
00:14:04 |
48,23 |
|
16 |
Filippa Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:14:09 |
48,86 |
|
17 |
Emilia Bergman
|
Tullinge SK |
00:14:26 |
51,00 |
|
18 |
Emma Hallendal
|
IFK Enskede |
00:14:33 |
51,88 |
|
19 |
Felicia Strindér
|
IFK Enskede |
00:14:43 |
53,14 |
|
20 |
Hilda Mårsell
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:14:45 |
53,39 |
|
21 |
Maja Falk
|
Sundbybergs IK |
00:14:48 |
53,77 |
|
22 |
Alice Röken
|
Täby OK |
00:14:52 |
54,28 |
|
23 |
Vilma Nilsson
|
Attunda OK |
00:14:53 |
54,40 |
|
24 |
Stina Pedersen
|
Järfälla OK |
00:15:12 |
56,79 |
|
25 |
Lovisa Nordquist
|
Täby OK |
00:15:14 |
57,05 |
|
26 |
Alva Lidström Lauri
|
Snättringe SK |
00:15:17 |
57,42 |
|
27 |
Tuva Holmström
|
OK Ravinen |
00:15:48 |
61,33 |
|
28 |
Alma Barkstedt
|
Täby OK |
00:16:05 |
63,47 |
|
29 |
Alva Björklund Boljang
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:16:13 |
64,48 |
|
30 |
Rut Lundin
|
OK Södertörn |
00:16:24 |
65,86 |
|
31 |
Fanny Sundberg
|
Tullinge SK |
00:16:41 |
68,01 |
|
32 |
Tove Olsson
|
IFK Lidingö SOK |
00:17:09 |
71,53 |
|
33 |
Tilda Mattsson
|
OK Södertörn |
00:17:12 |
71,91 |
|
34 |
Elin Abel
|
Snättringe SK |
00:17:16 |
72,41 |
|
35 |
Ebba Westring
|
Järfälla OK |
00:17:31 |
74,30 |
|
36 |
Sara Lennartsson
|
Järla Orientering |
00:18:07 |
78,84 |
|
37 |
Olivia Mason
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:19:02 |
85,77 |
|
38 |
Ingrid Johansson
|
Sundbybergs IK |
00:23:37 |
120,41 |
|
39 |
Lovisa Bergsten
|
OK Södertörn |
00:23:43 |
121,16 |
|
40 |
Moa Glanshed
|
Haninge SOK |
00:23:55 |
122,67 |
|
41 |
Lina Torbiörnsson
|
Järla Orientering |
00:24:48 |
129,35 |
|
42 |
Marika Mäkelä
|
Haninge SOK |
00:25:57 |
138,04 |