Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsserien, finalen - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ellen Wångberg Aneland OK Ravinen 00:11:37 24,47
2 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:11:47 25,64
3 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:12:31 30,80
4 Malin Strömqvist Attunda OK 00:12:49 32,91
5 Hilma Löfgren Järla Orientering 00:12:50 33,03
6 Maja Rundlöf Väsby OK 00:12:55 33,62
7 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:12:58 33,97
7 Märta Wigle OK Södertörn 00:12:58 33,97
9 Milla Forkéus OK Tyr 00:13:22 36,78
10 Molly Gelius Snättringe SK 00:13:33 38,07
11 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:13:42 39,13
12 Emma Henriques OK Södertörn 00:13:53 40,42
13 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:13:58 41,00
14 Nova Matthews Tullinge SK 00:14:03 41,59
15 Klara Junegard Tullinge SK 00:14:04 41,71
16 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:09 42,29
17 Emilia Bergman Tullinge SK 00:14:26 44,29
18 Emma Hallendal IFK Enskede 00:14:33 45,11
19 Felicia Strindér IFK Enskede 00:14:43 46,28
20 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:14:45 46,51
21 Maja Falk Sundbybergs IK 00:14:48 46,86
22 Alice Röken Täby OK 00:14:52 47,33
23 Vilma Nilsson Attunda OK 00:14:53 47,45
24 Stina Pedersen Järfälla OK 00:15:12 49,68
25 Lovisa Nordquist Täby OK 00:15:14 49,91
26 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:15:17 50,26
27 Tuva Holmström OK Ravinen 00:15:48 53,90
28 Alma Barkstedt Täby OK 00:16:05 55,89
29 Alva Björklund Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:13 56,83
30 Rut Lundin OK Södertörn 00:16:24 58,12
31 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:16:41 60,11
32 Tove Olsson IFK Lidingö SOK 00:17:09 63,39
33 Tilda Mattsson OK Södertörn 00:17:12 63,75
34 Elin Abel Snättringe SK 00:17:16 64,22
35 Ebba Westring Järfälla OK 00:17:31 65,97
36 Sara Lennartsson Järla Orientering 00:18:07 70,19
37 Olivia Mason Tumba-Mälarhöjden OK 00:19:02 76,64
38 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:23:37 108,88
39 Lovisa Bergsten OK Södertörn 00:23:43 109,59
40 Moa Glanshed Haninge SOK 00:23:55 110,99
41 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 00:24:48 117,21
42 Marika Mäkelä Haninge SOK 00:25:57 125,30

Annonser

Bagheera