Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång final + Swedish League - D21 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Hagström IFK Göteborg Orientering 01:17:27 1,18
2 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:21:18 4,08
3 Lisa Risby OK Kåre 01:23:47 5,95
4 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 01:24:41 6,63
5 Andrea Svensson OK Tisaren 01:27:09 8,49
6 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 01:27:34 8,81
7 Marie Olaussen Stora Tuna OK 01:27:43 8,92
8 Josefin Tjernlund OK Tisaren 01:29:18 10,12
9 Johanna Öberg OK Linné 01:30:11 10,78
10 Synnøve Bråten IFK Lidingö SOK 01:30:36 11,10
11 Susen Lösch Ärla IF 01:30:41 11,16
12 Elin Carlsson Västerviks OK 01:31:48 12,00
13 Tilda Johansson OK Orion 01:32:13 12,32
14 Amilia Björklund Sävedalens AIK 01:32:43 12,70
15 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 01:33:46 13,49
16 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 01:33:58 13,64
17 Veronika Kalinina IFK Lidingö SOK 01:34:05 13,73
18 Frida Vikström Sundsvalls OK 01:35:15 14,61
19 Tova Olsson IKHP Huskvarna 01:35:30 14,80
20 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:35:41 14,93
21 Johanna Källvik Leufvén IFK Göteborg Orientering 01:36:26 15,50
22 Ronja Hugg Stora Tuna OK 01:36:29 15,54
23 Ida Hylander Nyköpings OK 01:37:20 16,18
24 Johanna Engström OK Hällen 01:37:26 16,25
25 Rebecka Heinrup Stora Tuna OK 01:37:32 16,33
26 Johanna Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:37:42 16,46
27 Aina Edgren Göteborg-Majorna OK 01:38:15 16,87
28 Irina Lazareva IFK Mora OK 01:38:29 17,05
29 Jennie Börjesson Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:39:08 17,54
30 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 01:39:26 17,76
31 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 01:39:56 18,14
32 Olivia Nilsson OK Pan-Kristianstad 01:40:06 18,27
33 Irina Nyberg Alfta-Ösa OK 01:40:13 18,35
34 Louise Lundgren OK Orion 01:41:23 19,23
35 Magdalena Olsson Stora Tuna OK 01:41:26 19,27
36 Ella Olsson IKHP Huskvarna 01:41:43 19,49
37 Amanda Hansson Göteborg-Majorna OK 01:41:53 19,61
38 Johanna Öberg OK Hällen 01:43:41 20,97
39 Lovisa Persson OK Tisaren 01:43:59 21,20
40 Maria Magnusson Sävedalens AIK 01:46:31 23,11
41 Linnea Gustafsson IFK Göteborg Orientering 01:52:54 27,92

Annonser

OOCup 2022