Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång final + Swedish League - H21 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 01:21:44 0,77
2 Eskil Kinneberg OK Kåre 01:23:04 1,96
3 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:23:24 2,26
4 Fredrik Bakkman IFK Göteborg Orientering 01:24:23 3,14
5 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:24:40 3,39
6 Isac Von Krusenstierna OK Kåre 01:25:21 4,00
7 Henrik Johannesson Stora Tuna OK 01:25:24 4,05
8 Jens Rönnols Järla Orientering 01:26:13 4,78
9 Lukas Liland OK Linné 01:26:55 5,40
10 Ruslan Glebov OK Ravinen 01:27:01 5,49
11 Anton Johansson OK Orion 01:27:14 5,68
12 Simon Hector Snättringe SK 01:28:20 6,67
12 Simon Imark Tullinge SK 01:28:20 6,67
14 Lucas Basset OK Linné 01:28:27 6,77
15 Rassmus Andersson OK Linné 01:28:37 6,92
16 Olle Kalered Stora Tuna OK 01:28:57 7,22
17 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:29:25 7,63
18 Max Peter Bejmer IFK Göteborg Orientering 01:29:28 7,68
19 Andreas Uller Kils OK 01:29:34 7,77
20 Albin Ridefelt OK Linné 01:29:40 7,86
21 Axel Granqvist OK Ravinen 01:30:34 8,66
22 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 01:31:20 9,35
23 Erik Herne OK Ravinen 01:31:56 9,88
24 Marcus Millegård Sävedalens AIK 01:32:41 10,55
25 Dag Blandkjenn IFK Göteborg Orientering 01:32:48 10,66
26 John Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:33:24 11,19
27 Daniel Roos Attunda OK 01:33:30 11,28
28 Filip Grahn Södertälje-Nykvarn OF 01:34:10 11,88
29 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 01:34:47 12,43
30 Jakob Lööf Västerviks OK 01:35:05 12,70
31 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 01:35:07 12,73
32 August Mollén OK Denseln 01:35:12 12,80
33 Gustav Runefors Växjö OK 01:35:15 12,85
34 Ville Johansson OK Kolmården 01:35:23 12,97
35 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 01:36:23 13,86
36 Simon Harden IKHP Huskvarna 01:36:32 13,99
37 Emil Ljungemyr OK Kolmården 01:36:33 14,01
38 Albin Andersson Markbygdens OK 01:36:56 14,35
39 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:38:40 15,90
40 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:39:17 16,45
41 Konstantin Serebryanitskii IFK Mora OK 01:40:40 17,69

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF