Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 1, Sprint by Night - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hannes Persson FK Herkules 00:13:36 23,47
2 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:13:44 24,41
3 Tim Lundberg OK Renen 00:14:31 29,92
4 Love Bylund IF Thor 00:14:47 31,80
5 Simon Corneliusson OK Löftan 00:14:51 32,27
6 Elias Thunberg OK Vivill 00:15:02 33,56
6 Wille Söderqvist OK Kåre 00:15:02 33,56
8 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:15:07 34,15
9 Esben Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:15:25 36,26
10 Noa Helgars Täby OK 00:15:49 39,07
11 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:52 39,42
12 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:15:56 39,89
13 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:15:57 40,01
14 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:16:00 40,36
15 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:16:07 41,18
15 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:16:07 41,18
17 Tim Martner Frölunda OL 00:16:12 41,77
18 Olle Malmström Linköpings OK 00:16:13 41,89
19 Casper Karlsson OK Tor 00:16:24 43,18
20 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:16:30 43,88
21 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:16:47 45,88
22 Linus Alinder Sjövalla FK 00:16:51 46,35
23 Axel Balck Täby OK 00:16:53 46,58
24 Arvid Eriksson OK Tyr 00:17:01 47,52
25 Albin Paulsson OK Löftan 00:17:16 49,28
26 Erik Slätt OK Alehof 00:17:43 52,45
27 Adam Granhage Sjövalla FK 00:17:44 52,56
28 Ian Johansson Linköpings OK 00:17:51 53,38
28 Arvid Roth Linköpings OK 00:17:51 53,38
30 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:17:58 54,21
31 Isak Holmgård Kils OK 00:18:02 54,67
32 Oskar Blom OK Löftan 00:18:05 55,03
33 Vilmer Lindström OK Skogsfalken 00:18:22 57,02
34 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:18:34 58,43
35 Marcus Barboza Attunda OK 00:18:37 58,78
36 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:18:49 60,19
37 Åke Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:19:14 63,12
38 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:19:41 66,29
38 David Böke OK Skogshjortarna 00:19:41 66,29
40 Martin Ek Frölunda OL 00:19:48 67,11
40 Anton Karlsson FK Finn 00:19:48 67,11
42 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:19:49 67,23
43 Nils Arvid Wedman Ludvika OK 00:20:25 71,45
44 Fredrik Westlund Kils OK 00:20:31 72,15
45 Rasmus Widelund OK Kåre 00:20:46 73,91
46 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:21:55 82,01
47 Malcolm Svensson Anderstorps OK 00:23:05 90,22
48 Felix Ohrgren Anderstorps OK 00:23:28 92,92
49 Linus Nilsson OK Tyr 00:23:32 93,39
Olle Petersén OK Njudung

Annonser

Bagheera