Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final + Swedish League - H18 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:14:09 13,65
2 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:14:22 14,96
3 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:14:25 15,26
4 Noel Braun Växjö OK 00:14:29 15,67
5 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:14:32 15,97
6 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:14:37 16,48
7 Marcus Stenebo Attunda OK 00:14:42 16,98
8 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:14:43 17,09
9 Isak Gelius Snättringe SK 00:14:44 17,19
10 Hugo Ericsson Växjö OK 00:14:52 18,00
11 Arvid Björk Göteborg-Majorna OK 00:14:56 18,40
12 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:14:57 18,50
13 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:14:58 18,60
14 Emil Larsson OK Tisaren 00:15:01 18,91
15 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:15:09 19,72
16 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:15:16 20,42
16 Viktor Gunnarsson IKHP Huskvarna 00:15:16 20,42
18 Victor Beischer IK Uven 00:15:18 20,63
18 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:15:18 20,63
20 Isak Lundholm Umeå OK 00:15:26 21,44
21 Erik Bovallius Järfälla OK 00:15:28 21,64
21 Albin Weiden FK Göingarna 00:15:28 21,64
23 Melker Larsson OK Orion 00:15:31 21,94
24 Edvin Selin FK Göingarna 00:15:34 22,25
24 Albin Warvelin Långhundra IF 00:15:34 22,25
24 Leo Alvolin OK Kåre 00:15:34 22,25
27 Markus Halvarsson Leksands OK 00:15:36 22,45
28 Hugo Kindborn OK Hällen 00:15:37 22,55
29 Anders Skoglund Sol Tranås 00:15:41 22,95
30 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:15:42 23,05
30 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:15:42 23,05
30 Aron Hellgren IF Thor 00:15:42 23,05
33 Johan Fochsen Waxholms OK 00:15:56 24,47
34 Pelle Nilsson OK Linné 00:15:58 24,67
35 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:16:01 24,98
36 Viktor Sone Attunda OK 00:16:04 25,28
37 Anton Uller IF Hagen 00:16:21 27,00
38 Filip Håkansson OK Orion 00:16:31 28,01
39 Anton Carlsson IF Hagen 00:16:57 30,64
40 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:17:13 32,26
Linus Wernström Karlskrona SOK
Olle Kallur OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022