Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final + Swedish League - D18 B-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:14:23 13,01
1 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:14:23 13,01
3 Ebba Ottosson Gävle OK 00:14:58 15,86
4 Tove Vallerius FK Göingarna 00:14:59 15,94
5 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:15:05 16,43
6 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:15:08 16,68
7 Emmy Palm FK Göingarna 00:15:15 17,25
8 Jonna Lindblad OK Djerf 00:15:16 17,33
9 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:15:29 18,39
10 Stina Andersson Bredaryds SOK 00:15:31 18,55
11 Elsa Göras Leksands OK 00:15:35 18,88
12 Klara Kivijärvi OK Renen 00:15:44 19,61
13 Matilda Aasa OK Renen 00:15:45 19,69
13 Maja Graad IF Rigor 00:15:45 19,69
15 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:15:46 19,77
16 Lisa Swartz OK Orion 00:15:57 20,67
17 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:16:09 21,64
18 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:16:10 21,72
19 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:17 22,29
20 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:16:27 23,11
21 Frida Jarding Nyköpings OK 00:16:37 23,92
22 Cornelia Krafft IF Thor 00:16:38 24,00
23 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:16:45 24,57
24 Fanny Cedstedt Långhundra IF 00:16:57 25,55
25 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:17:02 25,96
26 Sara Sundqvist Långhundra IF 00:17:07 26,37
27 Rebecka Hasler Surahammars SOK 00:17:08 26,45
28 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:15 27,02
29 Julia Westh Ulricehamns OK 00:17:16 27,10
30 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:17:31 28,32
31 Ellen Hannrup IF Thor 00:17:34 28,56
32 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:17:35 28,64
33 Julia Bosell OK Kåre 00:17:42 29,21
34 Wilma Leickt Tullinge SK 00:17:43 29,30
35 Alicia Schandl OK Södertörn 00:18:29 33,04
36 Maja Inghammar Hestra IF 00:18:46 34,42
37 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:19:14 36,70
38 Emma Rindstig SOK Viljan 00:19:20 37,19
Maja Bergqvist Korsnäs IF OK
Kajsa Heyden Lunds OK

Annonser

Bagheera