Ungdoms-SM, lång - D16
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Tilia Olsson
|
Uddevalla OK |
00:43:05 |
10,72 |
|
2 |
Freja Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:44:40 |
13,29 |
|
3 |
Stina Thern
|
OK Skogshjortarna |
00:49:01 |
20,34 |
|
4 |
Signe Hördegårdh
|
IFK Göteborg Orientering |
00:49:30 |
21,13 |
|
5 |
Filippa Braun
|
Växjö OK |
00:50:18 |
22,43 |
|
6 |
Tuva Sirviö
|
Umeå OK |
00:51:02 |
23,62 |
|
7 |
Filippa Hjerne
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:51:31 |
24,40 |
|
8 |
Julia Gustafsson
|
KFUM Örebro OK |
00:52:17 |
25,64 |
|
9 |
Malva Arvidsson
|
Brattås CK |
00:52:27 |
25,92 |
|
10 |
Minna Palm
|
IKHP Huskvarna |
00:52:53 |
26,62 |
|
11 |
Annika Stamer
|
Järfälla OK |
00:54:08 |
28,65 |
|
12 |
Cajsa Alenius
|
Nyköpings OK |
00:54:46 |
29,67 |
|
13 |
Hilda Mårsell
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:54:58 |
30,00 |
|
14 |
Tilda Sundkvist
|
OK Gränsen |
00:55:11 |
30,35 |
|
15 |
Maja Lundholm
|
Umeå OK |
00:56:00 |
31,68 |
|
16 |
Tyra Larsson
|
IFK Umeå |
00:56:12 |
32,00 |
|
17 |
Ella Laine
|
OK Djerf |
00:56:45 |
32,89 |
|
18 |
Wilma Mårtensson
|
OK Ravinen |
00:57:52 |
34,70 |
|
19 |
Katya Kropyvnytska
|
Leksands OK |
00:58:52 |
36,33 |
|
20 |
Filippa Guttke
|
Nyköpings OK |
00:58:58 |
36,49 |
|
21 |
Lovisa Borg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:59:23 |
37,16 |
|
22 |
Klara Eberlén
|
OK Skogshjortarna |
01:02:45 |
42,63 |
|
23 |
Amanda Cliffordson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
01:02:48 |
42,71 |
|
24 |
Tove Wedberg Kilnäs
|
Sjövalla FK |
01:02:56 |
42,92 |
|
25 |
Wilma Reinholdsson
|
OK Alehof |
01:03:02 |
43,09 |
|
26 |
Alice Johansson
|
FK Boken |
01:03:40 |
44,11 |
|
27 |
Emily Kruys
|
IF Thor |
01:03:54 |
44,49 |
|
28 |
Lovisa Kroksmyr
|
Växjö OK |
01:03:59 |
44,63 |
|
29 |
Liv Pauler
|
Skogslöparna |
01:04:58 |
46,22 |
|
30 |
Alice Ljungberg
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
01:05:28 |
47,03 |
|
31 |
Hilma Löfgren
|
Järla Orientering |
01:05:50 |
47,63 |
|
32 |
Saga Rydberg
|
Umeå OK |
01:05:58 |
47,85 |
|
33 |
Saga Källstrand
|
Åmåls OK |
01:06:56 |
49,41 |
|
34 |
Alice Röken
|
Enebybergs IF |
01:07:15 |
49,93 |
|
35 |
Kajsa Wallin
|
Strängnäs-Malmby OL |
01:08:37 |
52,15 |
|
36 |
Sara Bengtsson
|
OK Alehof |
01:09:02 |
52,82 |
|
37 |
Ingrid Johansson
|
Sundbybergs IK |
01:09:22 |
53,36 |
|
38 |
Clara Lövgärd
|
OK Alehof |
01:10:23 |
55,01 |
|
39 |
Sara Ljungqvist
|
Lunds OK |
01:10:24 |
55,04 |
|
40 |
Miranda Wallström
|
Sävedalens AIK |
01:10:45 |
55,61 |
|
41 |
Alice Wahlberg
|
Falköpings AIK OK |
01:11:00 |
56,01 |
|
42 |
Molly Bergstrand
|
Uddevalla OK |
01:12:04 |
57,74 |
|
43 |
Moa Pihlström
|
OK Roxen |
01:12:28 |
58,39 |
|
43 |
Mirjam Edin
|
OK Renen |
01:12:28 |
58,39 |
|
45 |
Alva Hagelberg
|
Eksjö SOK |
01:13:34 |
60,18 |
|
46 |
Eja Gustafsson
|
Lunds OK |
01:13:42 |
60,39 |
|
47 |
Nova Sahlén
|
Västerås SOK |
01:14:55 |
62,37 |
|
48 |
Emma Christiansson
|
Uddevalla OK |
01:15:03 |
62,58 |
|
49 |
Emma Henriques
|
OK Södertörn |
01:15:08 |
62,72 |
|
50 |
Ester Simonen
|
Stora Tuna OK |
01:16:07 |
64,31 |
|
51 |
Elin Blomqvist
|
Markbygdens OK |
01:16:29 |
64,91 |
|
52 |
Hanna Bäcklund
|
Ronneby OK |
01:16:47 |
65,40 |
|
53 |
Ida Palm
|
OK Linné |
01:17:33 |
66,64 |
|
54 |
Emilia Elverlind
|
OK Tranan |
01:17:34 |
66,67 |
|
55 |
Lova Kronmar
|
Karlskrona SOK |
01:17:38 |
66,78 |
|
56 |
Lovisa Eliasson
|
FK Friskus-Varberg |
01:18:21 |
67,94 |
|
57 |
Lina Ahlstedt
|
Åmåls OK |
01:18:40 |
68,45 |
|
58 |
Oline Hansson
|
Alfta-Ösa OK |
01:19:48 |
70,29 |
|
59 |
Saga Palmertz
|
Helsingborgs SOK |
01:19:58 |
70,56 |
|
60 |
Ellen Andersson
|
OK Pan-Kristianstad |
01:20:23 |
71,24 |
|
61 |
Maja Falk
|
Sundbybergs IK |
01:20:39 |
71,67 |
|
62 |
Amanda Bäck
|
Arboga OK |
01:21:42 |
73,37 |
|
63 |
Line Nideborn
|
OK Roxen |
01:22:34 |
74,78 |
|
64 |
Lina Ås
|
Ystads OK |
01:22:59 |
75,46 |
|
65 |
Julia Gellerbrandt
|
Malungs OK Skogsmårdarna |
01:25:37 |
79,73 |
|
66 |
Linnea Björklund
|
Skogslöparna |
01:26:06 |
80,51 |
|
67 |
Lovisa Hallenek
|
Strängnäs-Malmby OL |
01:28:11 |
83,89 |
|
68 |
Stina Söderqvist
|
Linköpings OK |
01:28:39 |
84,65 |
|
69 |
Helena Eriksson
|
Ulricehamns OK |
01:29:37 |
86,22 |
|
70 |
Linnéa Sandström
|
Attunda OK |
01:30:28 |
87,60 |
|
71 |
Pauline Haglund
|
IFK Hedemora OK |
01:34:55 |
94,82 |
|
72 |
Alva Eliasson
|
Sundsvalls OK |
01:36:22 |
97,17 |
|
73 |
Julia Abaji
|
Eksjö SOK |
01:41:35 |
105,63 |
|
74 |
Liza Yroshnychenko
|
Leksands OK |
01:41:38 |
105,72 |
|
75 |
Elsa Gustafsson
|
OK Tylöskog |
01:41:50 |
106,04 |
|
76 |
Alice Olsson
|
Mölndal Outdoor IF |
01:44:20 |
110,10 |
|
77 |
Ida Westfält
|
Gotlands Bro OK |
01:55:03 |
127,48 |
|
78 |
Sveta Askerova
|
Leksands OK |
01:57:50 |
132,00 |
|
79 |
Ulrika Persson
|
Gotlands Bro OK |
02:05:25 |
144,30 |
|
|
Ellen Wångberg Aneland
|
OK Ravinen |
|
|
|
|
Isabella Baier
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
|
|
|
|
Linnea Johnsson
|
Skattkärrs SOK |
|
|
|
|
Elsa Johansson
|
OK Måsen |
|
|
|
|
Greta Bladlund
|
Karlsbyhedens OK |
|
|
|
|
Elin Saleskog
|
Ronneby OK |
|
|
|
|
Alma Barkstedt
|
Täby OK |
|
|