Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Harden IK Hakarpspojkarna 00:27:00 3,44
2 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:27:08 3,83
3 August Mollén OK Denseln 00:28:09 6,80
4 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:28:39 8,26
5 Martin Ahlberger Göteborg-Majorna OK 00:28:52 8,89
6 Tim Johansson OK Orion 00:29:30 10,74
7 Hector Haines IFK Lidingös SOK 00:30:02 12,30
8 Fredrik Hamrefors Göteborg-Majorna OK 00:30:08 12,59
9 David Andersson IFK Lidingös SOK 00:30:11 12,74
10 Viktor Skoog Kils OK 00:30:14 12,88
11 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 00:30:15 12,93
12 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 00:30:23 13,32
13 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:30:24 13,37
14 Isac Ericsson Växjö OK 00:30:34 13,85
15 Oleksandr Marchuk OK Södertörn 00:30:51 14,68
16 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:30:54 14,83
18 Emil Grehn OK Rodhen 00:31:23 16,24
19 David Bejmer IFK Göteborg Orientering 00:31:40 17,07
20 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:31:41 17,11
21 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:31:56 17,84
22 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:32:16 18,82
23 Måns Sandgren OK Orion 00:32:30 19,50
24 Arvid Linder OK Hällen 00:32:36 19,79
25 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:32:44 20,18
26 Martin Hederskog Kalmar OK 00:32:47 20,32
27 Mattis Persson Eksjö SOK 00:32:54 20,67
28 Mattias Killander Hästveda OK 00:33:05 21,20
30 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:11 21,49
31 John Oskarsson Helsingborgs SOK 00:33:14 21,64
32 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:33:27 22,27
33 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:33:35 22,66
34 Adrian Skobe Kalmar OK 00:33:42 23,00
35 Brais Piñeiro Snättringe SK 00:33:43 23,05
36 Martin Smelik Linköpings OK 00:34:05 24,12
37 Robin Jakobsson Västerviks OK 00:34:25 25,09
38 Mattias Ivares OK Södertörn 00:34:26 25,14
39 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:34:53 26,45
40 Johan Hagströmer OK Hällen 00:34:57 26,65
41 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:35:20 27,77
42 Johan Allard Linköpings OK 00:35:30 28,25
43 Anders Carlsson IFK Göteborg Orientering 00:35:31 28,30
44 Gunnar Engström Linköpings OK 00:35:34 28,45
45 Joel Bergkvist Centrum OK 00:35:45 28,98
46 Joel Wallner Attunda OK 00:36:20 30,69
47 Moltas Viebke Malmö OK 00:36:35 31,42
48 Alexander Graad Ronneby OK 00:36:38 31,56
49 Loke Agmarken Halmstad OK 00:37:00 32,63
50 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:37:24 33,80
51 Filip Möller OK Södertörn 00:37:28 33,99
52 Anton Källström Sala OK 00:37:34 34,29
53 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:38:20 36,52
54 Gustav Frænell Sundsvalls OK 00:39:21 39,49
55 Jakob Assarsson OK Älme 00:40:15 42,12
56 Jacob Moberg Helsingborgs SOK 00:41:32 45,86
57 Simon Björnehäll OK Gränsen 00:41:55 46,98
58 Johan Helander Hagaby GOIF 00:43:03 50,29
60 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 00:44:16 53,84
61 Gustav Åman OK Vilse 87 00:44:46 55,30
62 Jon Weihard Göteborg-Majorna OK 00:45:14 56,66
63 Simon Preutz OK Torfinn 00:46:07 59,24
64 Andreas Magnvall Linköpings OK 00:50:00 70,58
65 David Nero Nässjö OK 00:50:40 72,52
66 Arne Lindström Torsås OK 00:52:07 76,75
67 Arvid Käll OK Älme 00:58:31 95,43
68 Daniel Glimtén OK Löftan 01:03:14 109,20
Simon Hedlund OK Orion
Daniel Håkansson OK Gränsen
Albin Andersson OK Ravinen
Albin Alsiö IF Hagen

Annonser

Bagheera