Svenska Orienteringsförbundet

Sverigepremiären, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:45:03 3,90
2 August Mollén OK Denseln 00:45:20 4,40
3 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:45:45 5,13
4 Simon Harden IK Hakarpspojkarna 00:46:48 6,98
5 Tim Johansson OK Orion 00:48:58 10,79
6 Hector Haines IFK Lidingös SOK 00:49:02 10,91
7 Måns Sandgren OK Orion 00:49:56 12,49
7 Pontus Petersson OK Orion 00:49:56 12,49
9 David Bejmer IFK Göteborg Orientering 00:50:21 13,23
10 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 00:50:27 13,40
12 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:51:52 15,90
13 Isac Ericsson Växjö OK 00:51:55 15,98
14 Adrian Skobe Kalmar OK 00:52:23 16,81
15 Oleksandr Marchuk OK Södertörn 00:53:04 18,01
16 Jens Wängdahl IFK Göteborg Orientering 00:53:23 18,57
16 Simon Hedlund OK Orion 00:53:23 18,57
18 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:53:26 18,65
19 Emil Grehn OK Rodhen 00:54:14 20,06
20 Mattis Persson Eksjö SOK 00:54:25 20,38
21 Martin Hederskog Kalmar OK 00:54:35 20,68
22 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:54:41 20,85
23 Albin Andersson OK Ravinen 00:55:03 21,50
24 Moltas Viebke Malmö OK 00:55:15 21,85
25 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:55:28 22,23
26 Mattias Killander Hästveda OK 00:55:33 22,38
27 Martin Smelik Linköpings OK 00:56:20 23,76
29 Anton Källström Sala OK 00:56:54 24,75
30 Brais Piñeiro Snättringe SK 00:57:27 25,72
31 John Oskarsson Helsingborgs SOK 00:57:31 25,84
32 Johan Allard Linköpings OK 00:59:32 29,39
33 Joel Wallner Attunda OK 00:59:44 29,74
34 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:59:46 29,80
35 Arvid Linder OK Hällen 01:00:20 30,79
36 Johan Hagströmer OK Hällen 01:00:27 31,00
37 Joel Bergkvist Centrum OK 01:01:20 32,55
38 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 01:01:51 33,46
39 Gunnar Engström Linköpings OK 01:01:52 33,49
40 Mattias Ivares OK Södertörn 01:01:57 33,64
41 Filip Möller OK Södertörn 01:03:15 35,93
42 Loke Agmarken Halmstad OK 01:03:21 36,10
43 Robin Jakobsson Västerviks OK 01:03:50 36,95
44 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:04:49 38,68
45 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 01:05:51 40,50
46 Jakob Assarsson OK Älme 01:07:09 42,79
48 Allan Hedberg Lunds OK 01:10:43 49,06
49 Gustav Frænell Sundsvalls OK 01:12:05 51,47
50 Johan Helander Hagaby GoIF 01:12:15 51,76
51 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:14:01 54,87
52 Daniel Håkansson OK Gränsen 01:21:15 67,60
53 Simon Preutz OK Torfinn 01:25:15 74,63
54 Erik Jonsson Växjö OK 01:26:24 76,66
55 David Nero Nässjö OK 01:29:25 81,97
56 Daniel Glimtén OK Löftan 01:37:39 96,45
Emanuel Herberthson Linköpings OK
Linus Lundberg Bredaryds SOK
Joar Hertin IK Hakarpspojkarna
Jon Weihard Göteborg-Majorna OK

Annonser

Bagheera