Svenska Orienteringsförbundet

Hallandspremiären, medel - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hannes Persson FK Herkules 00:22:42 15,48
2 Svante Selin FK Göingarna 00:23:34 18,95
3 Tobias Johansson OK Löftan 00:24:16 21,75
4 William Rönnborg IK Uven 00:24:33 22,89
5 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:25:09 25,29
6 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:25:16 25,76
7 Simon Corneliusson OK Löftan 00:25:40 27,36
8 Adam Sjööarv OK Löftan 00:25:43 27,56
9 Melker Åkesson OK Landehof 00:25:49 27,96
10 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:26:13 29,56
11 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:26:47 31,83
12 John Kinnander Matteus SI 00:27:06 33,09
13 Tim Martner Frölunda OL 00:27:47 35,83
14 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:27:57 36,49
15 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:28:16 37,76
16 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:28:27 38,50
17 Carl Stadig IK Gandvik 00:28:53 40,23
18 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:29:09 41,30
19 Ludvig Hasler Surahammars SOK 00:29:49 43,97
20 Love Persson FK Göingarna 00:30:39 47,30
21 Linus Alinder Sjövalla FK 00:31:39 51,30
22 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:31:59 52,64
23 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:32:27 54,50
24 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:33:30 58,71
25 Isak Bengtsson OK Löftan 00:37:18 73,91
26 Oskar Blom OK Löftan 00:37:43 75,58
27 Anton Karlsson FK Finn 00:38:54 80,32
29 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:45:24 106,33
30 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:45:32 106,86
31 David Persson Helsingborgs SOK 00:47:25 114,40
32 Axel Björkman Sjövalla FK 00:47:51 116,14
33 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:48:37 119,20
34 Johan Saméus Frölunda OL 00:50:02 124,87
35 Magnus Hammarqvist Sjövalla FK 00:50:31 126,81
36 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:51:08 129,28
37 Arvid Gunérus Surahammars SOK 00:54:28 142,62
38 Oscar Lin-Björnström Göteborg-Majorna OK 00:59:49 164,03
Gunnar Wessberg Härlövs IF
Vidar Nettelmark Surahammars SOK

Annonser

Bagheera