Svenska Orienteringsförbundet

Ormingemedeln - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Conny Forsberg Långhundra IF 00:28:01 17,11
2 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:29:54 23,33
3 Ola Hultin OK Roslagen 00:29:58 23,55
4 Gunnar Kindlundh Trosabygdens OK 00:30:27 25,14
5 Bengt Werdin OK Älvsjö-Örby 00:30:41 25,91
6 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:30:56 26,74
7 Anders Wadsten OK Landehof 00:31:11 27,56
8 Mattias Sandqvist Vallentuna-Össeby OL 00:31:52 29,82
9 Erik Berggren Tullinge SK 00:32:14 31,03
10 Per Winther Ludvika OK 00:32:20 31,36
11 Per Kallhauge Snättringe SK 00:33:09 34,06
12 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:33:42 35,87
13 Peter Zetterström Söders-Tyresö 00:33:44 35,98
14 Jan Frödin IFK Enskede 00:34:06 37,19
15 Per Franzén OK Södertörn 00:34:15 37,69
16 Piero Sannicolò Tullinge SK 00:34:39 39,01
17 Fredrik Morast Haninge SOK 00:34:48 39,50
17 Juha Loenberg Skarpnäcks OL 00:34:48 39,50
19 Kalle Persson Attunda OK 00:35:04 40,38
20 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:35:12 40,82
21 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 00:35:13 40,88
22 Mats Javehed Täby OK 00:35:24 41,48
23 Anders Brinkman Vandrarringen 00:35:28 41,70
24 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:35:59 43,41
25 Joakim Persson Haninge SOK 00:36:05 43,74
26 Eric Roller Järfälla OK 00:36:19 44,51
27 Olle Sandén OK Södertörn 00:36:38 45,55
28 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:38:03 50,23
30 Peter Hambäck Långhundra IF 00:38:05 50,34
31 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:39:08 53,80
32 Per-Anders Lindgren Centrum OK 00:39:40 55,56
33 Kjell Oberger IFK Lidingö SOK 00:39:42 55,67
34 Stefan Martelius Attunda OK 00:39:54 56,33
35 Staffan Zilling OK Södertörn 00:40:35 58,59
36 Nils Eklöw OK Södertörn 00:41:23 61,23
37 Staffan Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:42:23 64,53
38 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:43:20 67,67
39 Claes Renner Haninge SOK 00:44:16 70,75
40 Bo Lauri Snättringe SK 00:44:17 70,80
41 Per Schölin Täby OK 00:45:20 74,27
42 Mikael Ekman Bromma-Vällingby SOK 00:46:31 78,17
43 Esa Myllyvainio Vallentuna-Össeby OL 00:48:16 83,95
44 Tomas Glanshed Haninge SOK 00:48:37 85,11
45 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:48:51 85,88
46 Mats Karlsson Snättringe SK 00:51:52 95,83
47 Ulf Hellerstedt IFK Lidingö SOK 00:52:05 96,55
48 Ulf Lundin OK Södertörn 00:54:09 103,37
49 Håkan Redtzer Attunda OK 00:56:21 110,63

Annonser

Bagheera