Svenska Orienteringsförbundet

Ormingemedeln - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Backlund OK Södertörn 00:22:54 10,49
2 Lasse Jansson Gävle OK 00:24:14 15,49
3 Christer Ivarsson OK Södertörn 00:25:07 18,80
4 Tommy Holmér Väsby OK 00:25:31 20,30
5 Peter Lundberg Järfälla OK 00:26:16 23,11
6 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:26:52 25,36
7 Pär Westblad OK Ravinen 00:27:30 27,73
8 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:27:39 28,30
9 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:28:05 29,92
10 Sven Wigertz Långhundra IF 00:28:26 31,23
11 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:28:56 33,11
12 Johan Palmgren Täby OK 00:29:15 34,29
13 Anders Enmark Gävle OK 00:29:26 34,98
14 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:29:33 35,42
15 Björn Reger Söders-Tyresö 00:29:39 35,79
16 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:30:03 37,29
17 Jan Kihl Sundbybergs IK 00:30:30 38,98
18 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:30:31 39,04
19 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:31:36 43,10
20 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:31:38 43,23
21 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:32:23 46,04
22 Erik Andersson OK Österåker 00:32:49 47,66
23 Tapani Mattus IFK Lidingö SOK 00:32:50 47,73
24 Peter Ridefelt OK Linné 00:32:57 48,16
25 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:33:00 48,35
26 Janne Nilsson Centrum OK 00:33:10 48,98
27 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:33:42 50,98
28 Lars Berzell Väsby OK 00:33:59 52,04
29 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:34:05 52,41
30 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:39 54,54
31 Stefan Persson Centrum OK 00:34:56 55,60
32 Roger Tinglöf Väsby OK 00:35:01 55,91
33 Göran Ivarez OK Södertörn 00:35:42 58,47
34 Per-Olof Olofsson Sigtuna OK 00:36:13 60,41
35 Mikael Svartz Centrum OK 00:37:16 64,35
36 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:38:19 68,28
37 Ingemar Bengtsson Söders-Tyresö 00:38:28 68,85
38 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 00:38:39 69,53
39 Lars Öhrman Stockholms OK 00:39:24 72,35
40 Roger Åsberg OK Hedströmmen 00:42:38 84,47
41 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:42:45 84,90
42 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:07 86,28
43 Jan Lindh Sundbybergs IK 00:44:43 92,28
44 Anders Winald Hellas Orientering 00:48:57 108,15
45 Torbjörn Wrighed Motala AIF OL 00:50:36 114,33
46 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:05:19 169,50

Annonser

Bagheera