Swedish Orienteering Federation

Nyköpingsorienteringen - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:44:06 13.55
2 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:44:09 13.65
3 Marcus Stenebo Attunda OK 00:45:35 16.54
4 Linus Forsberg OK Ravinen 00:46:16 17.91
5 Johan Fochsen Waxholms OK 00:46:43 18.82
6 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:47:03 19.49
7 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:48:26 22.28
8 Ludvig Lange Snättringe SK 00:48:28 22.35
9 Tobias Nagel Eksjö SOK 00:49:35 24.60
10 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:49:36 24.63
11 Elias Schafer Eksjö SOK 00:50:12 25.84
12 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:50:30 26.45
13 Jacob Påledal OK Roxen 00:51:09 27.76
14 Tadas Demantavicius OK Denseln 00:51:14 27.93
15 Dominik Prusa Eksjö SOK 00:51:29 28.43
16 Arvid Jonforsen Surahammars SOK 00:51:51 29.17
17 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:53:13 31.93
18 Elis Ivers Attunda OK 00:53:20 32.16
19 Love Bylund IF Thor 00:53:23 32.26
20 Ian Johansson Linköpings OK 00:53:57 33.40
21 Noel Helmersson OK Tisaren 00:54:04 33.64
22 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:54:21 34.21
23 Linus Nilsson Täby OK 00:55:24 36.33
24 Joel Wallner Attunda OK 00:56:51 39.25
25 Florian Nagel Eksjö SOK 00:57:16 40.09
26 Johan Årbrink Linköpings OK 00:57:29 40.53
27 Rasmus Lindblom IFK Enskede 00:57:56 41.43
28 Aron Broman IF Thor 00:59:57 45.50
29 Sixten Slagbrand Västerås SOK 01:00:00 45.60
30 Jonatan Anderson Järfälla OK 01:00:36 46.81
31 Marcus Grunder Järfälla OK 01:00:43 47.05
32 Wilmer Rex Sundsvalls OK 01:01:33 48.73
33 John Kinnander Matteus SI 01:03:34 52.79
34 Edvin Wollbrand OK Ravinen 01:04:31 54.71
35 Axel Trofast Tullinge SK 01:05:26 56.55
36 Linus Skatt OK Södertörn 01:08:15 62.23
37 Axel Andersson IF Thor 01:09:14 64.22
38 Rikard Hellgren Finspångs SOK 01:09:49 65.39
39 Adam Plawski OK Roxen 01:12:59 71.78
40 Otto Nilsson Linköpings OK 01:14:20 74.50
41 Arvid Johansson OK Djerf 01:14:37 75.07
42 Edvin Mäkinen OK Hammaren 01:20:36 87.13
43 Rasmus Påledal OK Roxen 01:21:32 89.01
Malte Albinsson OK Österåker

Advertisements

Bagheera