Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars etapp 2, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olof Tholén OK Skogshjortarna 00:30:07 40,50
2 Arvid Tögenmark OK Linné 00:32:26 49,28
3 Hjalmar Ingelsbo OK Tranan 00:32:31 49,60
5 Hugo Claesson Stora Tuna OK 00:35:14 59,90
6 Ludvig Juhlin Västerås SOK 00:35:25 60,59
7 Nils Tholén OK Skogshjortarna 00:35:42 61,66
9 Joar Andersson Växjö OK 00:36:45 65,65
10 Alexander Dufva Sundsvalls OK 00:36:53 66,15
11 Hugo Tolestam IF Rigor 00:37:07 67,04
12 Anton Arvidsson Brattås CK 00:37:17 67,67
13 Herman Pettersson Sävedalens AIK 00:37:25 68,17
13 Vilmer Antonsson FK Friskus-Varberg 00:37:25 68,17
15 Gustav Juhlin Västerås SOK 00:38:33 72,47
17 Leopold Olofsson Västerås SOK 00:39:38 76,58
18 Vilgot Åhlund Vänersborgs SK 00:39:54 77,59
20 Linus Lindén Växjö OK 00:41:52 85,04
21 Noah Olsson Åmåls OK 00:42:36 87,82
22 William Lännhult Eds SK 00:43:30 91,24
23 Hugo Corneliusson OK Löftan 00:43:37 91,68
24 Tim Thomson OK Kåre 00:43:47 92,31
25 Oscar Ahlstedt Åmåls OK 00:43:51 92,56
26 Hampus Gustafsson Eds SK 00:44:38 95,53
27 Axel Lindblad OK Djerf 00:45:54 100,33
28 Hugo Aldén OK Roxen 00:51:00 119,67
29 Albin Stamfjord Falkenbergs OK 00:51:39 122,13
30 Anton Karlsson Ulricehamns OK 00:52:01 123,52
31 Ludvig Overland IF Rigor 00:54:58 134,71
32 Kasper Hellerström FK Friskus-Varberg 00:55:45 137,68
33 Gustav Karlsson Ulricehamns OK 00:56:10 139,26
34 Filip Thor Tolered-Utby Ol-klubb 00:59:46 152,90
35 Felix Svensson Jönköpings OK 01:00:37 156,13
37 Oskar Galle Eds SK 01:00:56 157,33
38 Axel Persson Falköpings AIK OK 01:02:50 164,53
39 Axel Johansson OK Landehof 01:04:22 170,34
40 Rasmus Grip Falkenbergs OK 01:06:09 177,10
41 Einar Granat Markbygdens OK 01:06:11 177,23
42 Anton Åberg OK Linné 01:06:41 179,13
43 Edvin Thorsson OK Tranan 01:06:53 179,88
44 Elias Palmertz Helsingborgs SOK 01:09:33 189,99
45 Ludvig Lindenau OK Alehof 01:18:20 223,29
46 Leon Carlsson FK Friskus-Varberg 01:23:29 242,82
47 Adam Johansson OK Nackhe 01:27:48 259,18
48 Oskar Andersson OK Nackhe 01:35:29 288,31
49 Hugo Besterman IK Trenne Ullared 02:15:46 300,00

Annonser

Bagheera