Världscupen i Borås, publiktävling, dag 3, medel - H50
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Mats Kindlund
|
OK Tranan |
00:26:00 |
11,71 |
|
2 |
Tomas Hallmén
|
OK Tisaren |
00:26:15 |
12,54 |
|
4 |
Jan Hilding
|
Göteborg-Majorna OK |
00:27:07 |
15,41 |
|
5 |
Peter Tudén
|
IKHP Huskvarna |
00:27:53 |
17,94 |
|
6 |
Fredrik Berg
|
IF Rigor |
00:29:03 |
21,79 |
|
7 |
Lennart Bengtsson
|
Falkenbergs OK |
00:29:18 |
22,62 |
|
8 |
Anders Selin
|
FK Göingarna |
00:29:22 |
22,84 |
|
9 |
Hans Jensen
|
Falkenbergs OK |
00:30:33 |
26,75 |
|
10 |
Magnus Homann
|
OK Orinto |
00:30:42 |
27,25 |
|
11 |
Nichlas Wallström
|
Sävedalens AIK |
00:31:35 |
30,17 |
|
12 |
Jonas Axelsson
|
Lerums SOK |
00:31:54 |
31,21 |
|
13 |
Jussi Aumo
|
Kungälvs OK |
00:31:59 |
31,49 |
|
15 |
Kenneth Johansson
|
OK Tranan |
00:33:16 |
35,73 |
|
16 |
Ulf Johansson
|
OK Gisle |
00:33:37 |
36,89 |
|
18 |
Thomas Andersson
|
OK Tranan |
00:35:14 |
42,23 |
|
19 |
Johan Dahm
|
Tjalve Orienteringsklubb |
00:35:27 |
42,95 |
|
20 |
Thomas Bergstrand
|
Uddevalla OK |
00:35:51 |
44,27 |
|
21 |
Magnus Graad
|
Ronneby OK |
00:36:06 |
45,09 |
|
22 |
Stefan Aronsson
|
KFUM Örebro OK |
00:36:56 |
47,85 |
|
23 |
Anders Edvardsson
|
Eksjö SOK |
00:37:18 |
49,06 |
|
24 |
Anders Kindbom
|
IF Hagen |
00:37:21 |
49,23 |
|
24 |
Erik Lauri
|
FK Herkules |
00:37:21 |
49,23 |
|
26 |
Mikael Andersson
|
Hagaby GoIF Örebro |
00:38:06 |
51,70 |
|
27 |
Sven-Johan Prytz
|
Tjalve Orienteringsklubb |
00:38:35 |
53,30 |
|
28 |
Jan Johansson
|
Linköpings OK |
00:39:34 |
56,55 |
|
29 |
Joakim Åkesson
|
OK Landehof |
00:40:01 |
58,04 |
|
32 |
Henrik Essunger
|
Sjövalla FK |
00:40:59 |
61,23 |
|
33 |
Axel Hanson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:42:06 |
64,92 |
|
34 |
Rickard Jonforsen
|
Surahammars SOK |
00:43:15 |
68,73 |
|
35 |
Jonas Rothén
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:44:08 |
71,64 |
|
36 |
Fredrik Davidson
|
Göteborg-Majorna OK |
00:44:31 |
72,91 |
|
37 |
Dick Ullerteg
|
Jönköpings OK |
00:44:32 |
72,97 |
|
38 |
Lars Harrie
|
Lunds OK |
00:44:36 |
73,19 |
|
39 |
Greger Ahlén
|
IF Hagen |
00:45:02 |
74,62 |
|
40 |
Marc Rifá Rovira
|
OK Njudung |
00:46:58 |
81,01 |
|
41 |
Mats Rönnborg
|
IK Uven |
00:49:20 |
88,83 |
|
42 |
Johan Swartz
|
OK Orion |
00:52:49 |
100,34 |
|
43 |
Mats Gustafsson
|
KFUM Örebro OK |
00:53:02 |
101,06 |
|
44 |
Patrik Johansson
|
Lerums SOK |
00:54:12 |
104,91 |
|
45 |
Mikael Nilsson
|
FK Friskus-Varberg |
00:56:33 |
112,68 |
|
46 |
Mats Larsson
|
Trollhättans SOK |
00:59:12 |
121,44 |
|
47 |
Dejan Ilic
|
Södertälje-Nykvarn OF |
01:01:48 |
130,03 |