Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #3 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Bergman OK Ravinen 00:14:00 4,99
2 Susen Lösch Ärla IF 00:14:55 9,13
4 Filipa Rodrigues Järla Orientering 00:15:15 10,64
7 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 00:16:38 16,89
8 Rebecka Lindberg OK Roslagen 00:16:39 16,97
9 Vendela Rundström OK Ravinen 00:16:45 17,42
10 Karin Hagwall IFK Lidingö SOK 00:17:29 20,73
12 Tilda Andersson OK Ravinen 00:17:59 22,99
13 Jenny Wallner Attunda OK 00:18:07 23,59
14 Hanna Barkegren OK Kåre 00:18:11 23,89
15 Fanny Deckner Skarpnäcks OL 00:18:12 23,97
15 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:18:12 23,97
17 Malin Lindskog OK Ravinen 00:18:22 24,72
18 Sara Nylén Bromma-Vällingby SOK 00:18:26 25,02
19 Sofia Persson Snättringe SK 00:18:31 25,40
20 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:51 26,90
21 Kristina Aneland OK Ravinen 00:18:55 27,21
22 Johanna Sahlstedt Söders-Tyresö 00:18:56 27,28
23 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 00:18:57 27,36
24 Evelina Ericsson Lindebygdens OK 00:19:10 28,34
25 Eleonora Dell'Orto Sundbybergs IK 00:19:11 28,41
26 Anna Tiderman Snättringe SK 00:19:22 29,24
26 Anna Ek OK Ravinen 00:19:22 29,24
28 Gro Dahlbom Centrum OK 00:19:35 30,22
29 Maria Von Schmalensée Attunda OK 00:19:39 30,52
30 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:19:42 30,74
31 Clara Auland OK Renen 00:19:51 31,42
32 Emilia Bergman Tullinge SK 00:19:53 31,57
33 Anette Önerud OK Ravinen 00:20:00 32,10
35 Ronja Hill Centrum OK 00:20:15 33,23
36 Kristina Aspvall Centrum OK 00:20:20 33,61
37 Carina Hallendal IFK Enskede 00:20:22 33,76
38 Erica Blyth Attunda OK 00:20:23 33,83
39 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:20:25 33,98
40 Karin Svensson Finspångs SOK 00:20:27 34,13
41 Karin Israelsson Söders-Tyresö 00:20:28 34,21
42 Lisa Edén Södertälje-Nykvarn OF 00:20:42 35,26
42 Lena Nilevi Haninge SOK 00:20:42 35,26
44 Linnea Börjars Centrum OK 00:20:43 35,34
45 Daniela Renner Haninge SOK 00:20:44 35,41
46 Anna Lundemo Centrum OK 00:20:47 35,64
47 Emma Norin Söders-Tyresö 00:20:56 36,32
48 Rebecca Åquist Centrum OK 00:20:59 36,54
49 Anna Lundquist OK Ravinen 00:21:00 36,62
50 Sonja Ahlquist Järla Orientering 00:21:15 37,75
51 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 00:21:33 39,10
51 Ebba Pegestam OK Ravinen 00:21:33 39,10
53 Amanda Halvarsson Leksands OK 00:21:39 39,55
54 Johanna Löfvenius Centrum OK 00:21:45 40,01
55 Carolina Nealis Centrum OK 00:21:57 40,91
56 Elin Ahlström IFK Enskede 00:22:10 41,89
57 Wilma Josefsson Väsby OK 00:22:31 43,47
58 Helene Lindelav OK Roslagen 00:22:50 44,90
59 Ebba Hörling Sundbybergs IK 00:23:04 45,95
59 Nayara Gillsparr OK Österåker 00:23:04 45,95
61 Maja Sandvik von Schmalensée Attunda OK 00:23:05 46,03
62 Caroline Westbom OK Österåker 00:23:13 46,63
63 Michaela Lundell OK Österåker 00:23:18 47,01
64 Celine Gossner IFK Lidingö SOK 00:23:41 48,74
65 Therese Holmström OK Ravinen 00:23:49 49,34
66 Astrid Adelsköld Centrum OK 00:23:55 49,79
67 Eva Hagwall Järla Orientering 00:23:57 49,95
68 Katrin Josefsson Väsby OK 00:24:22 51,83
69 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:24:55 54,31
70 Nadja Dahlström Snättringe SK 00:25:00 54,69
71 Therese Bergstedt Centrum OK 00:25:22 56,35
72 Emma Barnard Bromma-Vällingby SOK 00:25:54 58,76
73 Catrine Johansson Väsby OK 00:26:02 59,36
74 Bella Gleisner Centrum OK 00:26:20 60,71
75 Ylva Paavo OK Klemmingen 00:26:31 61,54
76 Elsa Lif Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:41 62,29
77 Nina Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:43 62,44
78 Jenny Kimblad Järfälla OK 00:27:19 65,16
79 Kristina Persson Centrum OK 00:27:36 66,44
80 Jessica Strömqvist Attunda OK 00:28:13 69,22
81 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:29:36 75,47
82 Mona Lif Tumba-Mälarhöjden OK 00:29:40 75,77
83 Maria Lidén Väsby OK 00:30:35 79,91
84 Linda Nimrodsson OK Älvsjö-Örby 00:31:01 81,87
85 Kristina Norin Söders-Tyresö 00:32:01 86,39
86 Karin Skantze IFK Lidingö SOK 00:32:09 86,99
87 Amanda Claesson Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:21 92,41
88 Malin Sundeby Centrum OK 00:33:41 93,92
89 Annica Sundeby Centrum OK 00:34:09 96,03
90 Therése Jernberg Waxholms OK 00:35:16 101,07
91 Linda Nordström OK Älvsjö-Örby 00:35:31 102,20
92 Stina Boräng Snättringe SK 00:36:54 108,45
93 Mikaela Wallerström OK Österåker 00:40:29 124,64
Emma Hagrot Täby OK
Matilda Ahlquist Järla Orientering
Tilda Andersson Tullinge SK
Susanne Akterin OK Älvsjö-Örby
Marika Kujala Järfälla OK
Vilda Persson Söders-Tyresö

Annonser

Bagheera