Göteborg O-meeting etapp 3, lång - H12
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Olof Karlsson
|
FK Herkules |
00:19:31 |
183,60 |
|
2 |
Alexander Lindell
|
OK Alehof |
00:20:27 |
192,96 |
|
3 |
Ivar Holmstrand
|
OK Landehof |
00:20:51 |
196,97 |
|
4 |
Henning Andreasson
|
OK Skogshjortarna |
00:21:11 |
200,32 |
|
5 |
Anton Björk
|
Göteborg-Majorna OK |
00:21:30 |
203,49 |
|
6 |
Eric Uneman
|
OK Alehof |
00:21:38 |
204,83 |
|
7 |
Olle Roos
|
IFK Göteborg Orientering |
00:22:27 |
213,02 |
|
8 |
Sven Tholén
|
OK Skogshjortarna |
00:22:52 |
217,20 |
|
9 |
Axel Lydmark
|
Sjövalla FK |
00:25:22 |
242,27 |
|
10 |
Gabriel Andersson
|
OK Alehof |
00:25:27 |
243,10 |
|
11 |
Alfred Edman
|
Lerums SOK |
00:25:58 |
248,28 |
|
12 |
David Gustafsson
|
Göteborg-Majorna OK |
00:26:09 |
250,12 |
|
13 |
Wilmer Axenborg
|
Göteborg-Majorna OK |
00:26:28 |
253,30 |
|
14 |
Arild Norberg
|
IF Marin Väst |
00:26:38 |
254,97 |
|
15 |
Hilding Martinsson
|
Lerums SOK |
00:26:57 |
258,14 |
|
16 |
Tristan Carlsson
|
Sävedalens AIK |
00:27:02 |
258,98 |
|
17 |
Daniel Gunnarsson
|
Frölunda OL |
00:27:38 |
265,00 |
|
18 |
Johannes Holmberg
|
Ulricehamns OK |
00:27:51 |
267,17 |
|
19 |
Gustav Hagstedt
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:28:33 |
274,19 |
|
20 |
Herman Eng
|
IFK Göteborg Orientering |
00:28:51 |
277,20 |
|
21 |
Vilgot Åberg
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:29:01 |
278,87 |
|
22 |
Arvid Junkell
|
FK Herkules |
00:30:09 |
290,23 |
|
23 |
Axel Bylesjö
|
Frölunda OL |
00:30:43 |
295,91 |
|
24 |
Gustav Brockmark
|
Mölndal Outdoor IF |
00:31:32 |
300,00 |
|
25 |
Leo Wellmarker
|
IF Rigor |
00:31:54 |
300,00 |
|
26 |
Albert Norberg
|
IF Marin Väst |
00:32:01 |
300,00 |
|
27 |
Gustav Agnvall
|
IK Uven |
00:33:07 |
300,00 |
|
28 |
Holger Bergendahl
|
IF Rigor |
00:33:52 |
300,00 |
|
29 |
Emil Rosén
|
IK Uven |
00:36:07 |
300,00 |
|
30 |
Tage Wedlin
|
Lerums SOK |
00:37:34 |
300,00 |
|
31 |
Ted Engdahl
|
Frölunda OL |
00:37:52 |
300,00 |
|
32 |
Maximilian Sjöberg
|
Göteborg-Majorna OK |
00:40:08 |
300,00 |
|
33 |
Gabriel Slätt
|
OK Alehof |
00:43:52 |
300,00 |
|
34 |
Frederik Hulthén
|
Mölndal Outdoor IF |
00:46:15 |
300,00 |
|
35 |
Charlie Liderfelt
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
00:57:33 |
300,00 |
|
36 |
Albin Petersson
|
OK Alehof |
01:12:14 |
300,00 |
|
37 |
Frans Olsson
|
Tolered-Utby Ol-klubb |
01:12:37 |
300,00 |