Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final (Swedish League #5) - H21 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ruslan Glebov OK Ravinen 00:13:05 1,08
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:13:07 1,27
3 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 00:13:13 1,84
4 August Mollén OK Denseln 00:13:21 2,61
5 Anton Johansson OK Orion 00:13:23 2,80
6 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:13:30 3,47
7 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:13:32 3,66
8 Gustav Runefors Växjö OK 00:13:35 3,95
9 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:13:48 5,19
10 Axel Granqvist OK Ravinen 00:13:49 5,29
11 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:56 5,96
12 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:14:00 6,34
12 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:14:00 6,34
14 Jens Rönnols Järla Orientering 00:14:11 7,40
15 Arvid Nord IKHP Huskvarna 00:14:12 7,49
15 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:14:12 7,49
17 Oskar Andrén OK Tisaren 00:14:15 7,78
18 Erik Berzell Järla Orientering 00:14:17 7,97
18 Ville Johansson OK Kolmården 00:14:17 7,97
20 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:14:19 8,16
21 Samuel Pihlström OK Landehof 00:14:21 8,35
22 Erik Herne OK Ravinen 00:14:22 8,45
23 Simon Wikström Sävedalens AIK 00:14:25 8,74
23 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:14:25 8,74
25 Martin Ahlberger Göteborg-Majorna OK 00:14:26 8,83
25 Mattia Debertolis IFK Lidingö SOK 00:14:26 8,83
27 Simon Harden IKHP Huskvarna 00:14:27 8,93
28 Simon Hector Snättringe SK 00:14:30 9,21
29 Ludvig Eriksson Kils OK 00:14:37 9,88
30 Quentin Rauturier OK Ravinen 00:14:38 9,98
31 Sebastian Inderst Göteborg-Majorna OK 00:14:41 10,27
32 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 00:14:43 10,46
33 Leo Johansson OK Kolmården 00:14:46 10,74
34 Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering 00:14:49 11,03
35 Rasmus Elmelid OK Orion 00:14:52 11,32
36 Hugo Lillieström Malungs OK Skogsmårdarna 00:14:57 11,80
37 Emil Granqvist OK Ravinen 00:15:01 12,18
38 Joshua Dudley IFK Göteborg Orientering 00:15:09 12,95
39 Tim Johansson OK Orion 00:15:49 16,77
40 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:15:51 16,97
41 Kristoffer Tengroth IFK Lidingö SOK 00:16:08 18,59
Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK

Annonser

Bagheera