Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final (Swedish League #5) - H20 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Valter Pettersson OK Tisaren 00:13:04 6,24
2 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:13:18 7,68
3 Hugo Unosson OK Orion 00:13:37 9,62
4 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:13:44 10,34
4 Albin Warvelin Långhundra IF 00:13:44 10,34
6 Jesper Johansson OK Löftan 00:13:45 10,44
7 Hugo Ericsson Växjö OK 00:13:57 11,67
8 Hugo Larsson OK Orion 00:14:11 13,10
9 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:14:24 14,44
10 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:14:32 15,25
11 Fredrik Glännefors OK Tisaren 00:14:40 16,07
12 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:14:46 16,69
13 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 00:14:58 17,92
13 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:14:58 17,92
15 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:14:59 18,02
16 Maxim Omelchenko OK Orion 00:15:03 18,43
17 Felix Silver Gävle OK 00:15:06 18,74
18 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:15:10 19,15
18 Henrik Lundfors IFK Enskede 00:15:10 19,15
20 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:15:14 19,56
21 Erik Bovallius Järfälla OK 00:15:16 19,76
22 David Melin OK Rodhen 00:15:17 19,86
23 Edvin Selin FK Göingarna 00:15:21 20,27
24 Aron Hellgren IF Thor 00:15:23 20,48
25 Albin Weiden FK Göingarna 00:15:32 21,40
26 Isak Gelius Snättringe SK 00:15:33 21,50
27 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:15:38 22,01
28 Loke Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:15:46 22,83
29 Markus Halvarsson Leksands OK 00:15:56 23,86
30 Anton Carlsson IF Hagen 00:15:58 24,06
31 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:16:05 24,78
32 Filip Håkansson OK Orion 00:16:16 25,91
33 Viktor Gunnarsson IKHP Huskvarna 00:16:19 26,21
34 Axel Eveborn SOK Viljan 00:17:16 32,05
35 Johan Hansson SOK Viljan 00:17:41 34,61
36 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:17:57 36,25
Noel Braun Växjö OK
Isak Lundholm Umeå OK
Lukas Larsson OK Skogshjortarna
Jonas Carlsson Stora Tuna OK

Annonser

Bagheera