Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint final (Swedish League #5) - H18 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joel Golsäter OK Kåre 00:14:03 12,68
2 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:14:10 13,40
3 Wilmer Selin FK Göingarna 00:14:12 13,61
4 Marcus Stenebo Attunda OK 00:14:14 13,81
7 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:14:33 15,77
8 Odin Ek Nyköpings OK 00:14:36 16,08
9 Melker Larsson OK Orion 00:14:38 16,28
10 Anders Skoglund IKHP Huskvarna 00:14:41 16,59
10 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:14:41 16,59
12 Axel Bratt OK Orion 00:14:47 17,21
13 Otto Timby Umeå OK 00:14:50 17,52
14 Hannes Persson FK Herkules 00:14:52 17,72
15 Ludvig Lange Snättringe SK 00:14:54 17,93
16 Tim Lundberg OK Renen 00:14:59 18,44
16 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:14:59 18,44
18 Viktor Sone Attunda OK 00:15:02 18,75
19 William Rönnborg IK Uven 00:15:06 19,16
20 Hugo Sjölander Täby OK 00:15:08 19,37
20 Isak Eskilsson IKHP Huskvarna 00:15:08 19,37
22 Olov Norin Sundsvalls OK 00:15:09 19,47
23 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:15:13 19,88
24 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:15:17 20,30
25 Sixten Slagbrand Västerås SOK 00:15:18 20,40
26 Elis Ivers Attunda OK 00:15:24 21,02
27 Wille Söderqvist OK Kåre 00:15:29 21,53
28 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:15:33 21,94
29 Victor Hörnquist Bredaryds SOK 00:15:39 22,56
30 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:15:42 22,87
30 Joel Wallner Attunda OK 00:15:42 22,87
32 Oliver Håkansson OK Orion 00:15:45 23,18
33 Alfred Kjellén Helsingborgs SOK 00:15:50 23,69
33 Nils Swartz OK Orion 00:15:50 23,69
35 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:16:12 25,95
36 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:16:26 27,39
37 Simon Westh Ulricehamns OK 00:16:37 28,53
38 Adam Sjööarv OK Löftan 00:17:40 35,01
Linus Forsberg OK Ravinen
Svante Selin FK Göingarna
Leo Alvolin OK Kåre
Noel Helmersson OK Tisaren
Tobias Johansson OK Löftan
Arvid Skepp Sävedalens AIK

Annonser

Bagheera