Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Göteborg - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Herne OK Ravinen 00:33:39 4,49
2 Felix Axelsson IFK Göteborg Orientering 00:34:12 5,76
3 Filip Ossiansson IFK Göteborg Orientering 00:34:16 5,92
5 Simon Wikström Sävedalens AIK 00:35:43 9,29
6 Håvard Sandstad Eidsmo IFK Göteborg Orientering 00:36:04 10,10
7 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:07 10,21
8 Elias Bäcklund Ekvall Halden SK 00:36:13 10,45
9 Johan Strand Göteborg-Majorna OK 00:36:43 11,61
10 Sebastian Daland IFK Göteborg Orientering 00:36:50 11,88
11 Andrey Salin Sävedalens AIK 00:36:52 11,96
12 Quentin Moulet IFK Göteborg Orientering 00:37:22 13,12
13 Fredrik Hamrefors Göteborg-Majorna OK 00:37:32 13,50
14 Jonas Pilblad IFK Göteborg Orientering 00:37:34 13,58
15 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:37:43 13,93
16 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:38:01 14,63
16 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:38:01 14,63
18 Jakob Wahl Göteborg-Majorna OK 00:39:05 17,10
19 Dag Blandkjenn IFK Göteborg Orientering 00:39:08 17,22
20 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:39:14 17,45
21 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:40:05 19,43
22 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:40:32 20,47
23 Vetle Ruud Bråten IFK Göteborg Orientering 00:41:08 21,87
24 Axel Halvarsson Göteborg-Majorna OK 00:41:12 22,02
25 Rasmus Svantesson IFK Göteborg Orientering 00:41:34 22,87
26 Olle Josarp OK Tisaren 00:41:42 23,18
27 Albin Andersson Markbygdens OK 00:42:30 25,04
27 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:42:30 25,04
29 Martin Ahlberger Göteborg-Majorna OK 00:42:47 25,70
30 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:43:36 27,59
31 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:43:47 28,02
32 Johan Wikström Sävedalens AIK 00:44:00 28,52
33 Mattias Nilsson OK Alehof 00:44:03 28,64
34 Fredrik Norell Frölunda OL 00:45:24 31,77
35 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:45:28 31,93
36 Markus Hederskog IKHP Huskvarna 00:46:22 34,02
37 Martin Ponev Frölunda OL 00:46:50 35,10
38 Hannes Svahn OK Ravinen 00:48:31 39,01
39 Anders Magnusson OK Landehof 00:50:45 44,20
40 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 00:52:49 49,00
41 Victor Axbom OK Landehof 00:52:50 49,04
42 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:52:56 49,27
43 Calle Stenberg Göteborg-Majorna OK 00:53:56 51,59
44 Patrik Bergagård Kungälvs OK 00:54:01 51,79
45 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:27 62,08
46 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:58:51 63,01
47 Erik Persson Markbygdens OK 01:00:33 66,96
48 Filip Johansson Kungälvs OK 01:05:19 78,03
Magnus Carlstedt Sävedalens AIK

Annonser

Bagheera