Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Uppsala etapp 1 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:40:17 2.27
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:44:17 9.81
4 Noel Braun Växjö OK 00:44:44 10.66
8 Jakub Chaloupsky IKHP Huskvarna 00:46:37 14.21
9 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 00:46:51 14.65
10 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:47:09 15.21
11 Florian Freuler Södertälje-Nykvarn OF 00:47:17 15.47
12 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:47:26 15.75
13 Fredrik Glännefors OK Tisaren 00:47:30 15.87
14 Hugo Kindborn Växjö OK 00:47:31 15.91
17 Felix Silver Gävle OK 00:48:21 17.48
18 Valter Pettersson OK Tisaren 00:49:01 18.73
19 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:49:03 18.80
20 Isak Lundholm Umeå OK 00:49:21 19.36
23 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:49:46 20.15
27 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:50:27 21.44
30 Johan Mårtensson IF Hagen 00:51:26 23.29
31 Rasmus Petterson OK Djerf 00:51:31 23.45
33 Hugo Ericsson Växjö OK 00:51:47 23.95
34 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:51:54 24.17
35 Jari Suter Eksjö SOK 00:53:14 26.68
36 Edvin Selin FK Göingarna 00:53:19 26.84
39 Albin Weiden FK Göingarna 00:55:21 30.67
40 Oscar Hultgren OK Njudung 00:55:32 31.02
43 Erik Bovallius Järfälla OK 00:56:25 32.68
44 William Sturesson Lerums SOK 00:56:36 33.03
46 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:20 34.41
48 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:57:26 34.60
49 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:57:30 34.73
50 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:57:46 35.23
55 William Grunder Järfälla OK 00:58:24 36.42
57 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 00:59:04 37.68
59 Hugo Larsson OK Orion 00:59:06 37.74
60 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:59:10 37.87
61 Loke Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:59:20 38.18
64 Kasper Lagerström Nyköpings OK 01:00:19 40.04
65 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:00:31 40.41
68 Hugo Unosson OK Orion 01:00:45 40.85
69 Maxim Omelchenko OK Orion 01:00:55 41.17
73 Sverre Röjgård OK Kolmården 01:01:27 42.17
76 Olle Kallerbäck Växjö OK 01:02:12 43.59
77 Valter Fredriksson Tjalve OK 01:02:13 43.62
79 John Wolgast Snättringe SK 01:02:22 43.90
80 Oskar Ådahl Umeå OK 01:02:55 44.94
84 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 01:06:15 51.22
86 Isak Fransson OK Njudung 01:06:59 52.61
87 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 01:07:37 53.80
88 Filip Håkansson OK Orion 01:09:36 57.54
91 Johan Hansson SOK Viljan 01:11:41 61.47
95 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 01:19:40 76.52
97 Axel Eveborn SOK Viljan 01:21:08 79.28
99 Konrad Stamer Järfälla OK 01:24:12 85.06
101 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:27:57 92.13
103 Isak Berggren Gävle OK 01:30:02 96.06
Oscar David Broman Jensen OK Pan-Kristianstad
David Melin OK Rodhen

Advertisements

Bagheera