Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 1 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:34:49 9,54
2 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:35:57 12,25
3 Lukas Lundgren Växjö OK 00:35:58 12,29
5 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:37:52 16,83
7 Martin Djerf IKHP Huskvarna 00:38:14 17,71
8 Didrik Hall OK Kåre 00:38:29 18,30
9 Love Berzell OK Ravinen 00:38:38 18,66
11 Per Lindman Järla Orientering 00:39:01 19,58
12 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:39:54 21,69
13 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:40:06 22,17
14 Jakob Ingström IKHP Huskvarna 00:40:13 22,45
15 Olle Josarp OK Tisaren 00:40:14 22,49
17 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:41:09 24,68
18 Charlie Stolt IFK Mora OK 00:41:18 25,03
19 Isak Langerak Järfälla OK 00:41:24 25,27
20 Albin Andersson Tullinge SK 00:41:45 26,11
21 Adrian Skobe Växjö OK 00:42:20 27,50
21 Felix Persson Haninge SOK 00:42:20 27,50
23 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:42:26 27,74
24 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:42:46 28,54
25 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:43:26 30,13
27 Victor Hansson IKHP Huskvarna 00:43:37 30,57
28 Anton Hansson IKHP Huskvarna 00:43:48 31,01
29 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:43:54 31,25
30 Johan Hagströmer OK Hällen 00:44:54 33,64
31 Mattias Hane OK Tyr 00:44:58 33,80
32 Magnus Yngvesson Centrum OK 00:45:27 34,95
33 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:46:35 37,66
34 Lukas Katvala OK Tyr 00:47:05 38,86
36 Jefta Langerak Järfälla OK 00:48:12 41,53
37 Arvid Claesson IKHP Huskvarna 00:48:20 41,85
38 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 00:48:25 42,04
39 Erik Jansson Garphyttans IF 00:48:28 42,16
40 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 00:48:51 43,08
43 Ola Brönnheden Nyköpings OK 00:49:26 44,47
44 Mattis Persson Eksjö SOK 00:49:30 44,63
45 Lennart Johansson Nyköpings OK 00:49:33 44,75
46 Emil Andersson Tullinge SK 00:49:55 45,63
49 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:50:46 47,66
50 Emil Andersson Ärla IF 00:51:24 49,18
51 Erik Hansson Östersunds OK 00:51:26 49,26
52 Henning Hall Nyköpings OK 00:51:31 49,45
53 Rickard Ingesson Gamleby OK 00:51:37 49,69
54 Christian Redtzer Attunda OK 00:51:39 49,77
55 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:52:06 50,85
56 Lukas Olsson Väsby OK 00:52:18 51,33
58 Andreas Lundsten Centrum OK 00:52:47 52,48
59 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:52:50 52,60
59 Johan Söderlund OK Tyr 00:52:50 52,60
61 Martin Norrbom Sala OK 00:54:02 55,47
62 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:54:18 56,11
63 Simon Runefors Växjö OK 00:54:37 56,86
64 Fredrik Norell Frölunda OL 00:54:44 57,14
65 Adam Nyman OK Tyr 00:55:40 59,37
66 Isak Forsberg Högåkers OK 00:55:55 59,97
67 Anders Magnusson OK Landehof 00:56:06 60,41
69 Hugo Setthagen IFK Lidingö SOK 00:56:55 62,36
70 Felix Lindell-Öhman OK Måsen 00:57:39 64,11
72 David Nero Nässjö OK 00:58:27 66,03
73 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:58:32 66,23
74 Jakob Attås OK Tisaren 00:59:12 67,82
75 Joakim Eriksson Tierps SOK 01:00:12 70,21
77 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:00:26 70,77
78 Simon Freyland Eksjö SOK 01:01:49 74,07
79 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:02:10 74,91
80 Albin Björnudd IFK Umeå 01:02:26 75,55
81 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:03:44 78,65
83 Erik Wessberg Centrum OK 01:04:41 80,92
86 Simon Björnehäll OK Gränsen 01:05:07 81,96
89 Christian Lindh Sundbybergs IK 01:06:34 85,43
90 Jon Weihard Göteborg-Majorna OK 01:07:45 88,25
90 Robert Larsson Gamleby OK 01:07:45 88,25
93 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 01:09:05 91,44
95 Måns Lennermo Nässjö OK 01:10:59 95,98
96 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:11:26 97,06
97 Simon Svahn Eksjö SOK 01:11:36 97,46
98 Simon Lennermo Nässjö OK 01:11:50 98,01
99 Daniel Sahlin Nässjö OK 01:12:38 99,93
100 Marcus Hansson OK Nolaskogsarna 01:13:21 101,64
101 Love Lindström Centrum OK 01:14:10 103,59
102 Andreas Magnusson OK Måsen 01:14:56 105,42
103 Daniel Elfverson IKSU Multisport 01:15:37 107,06
106 Sandro Anderes Järla Orientering 01:16:23 108,89
107 Axel Beauvisage IFK Göteborg Orientering 01:21:51 121,96
108 Joakim Olsson Väsby OK 01:24:07 127,37
110 Anders Persson Växjö OK 01:26:45 133,67
112 Petter Persson Umeå OK 01:32:01 146,25
113 Ingmar Holmer OK Nipan 01:33:01 148,65
118 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:59:28 211,86
Robin Jakobsson Västerviks OK
Oskar Nyman OK Tyr
Ludwig Bergfalk Järfälla OK

Annonser

Bagheera