Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 1 - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Petrina Costermans Järla Orientering 00:30:58 4,52
2 Julia Lauri OK Ravinen 00:32:31 7,72
3 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:34:11 11,16
4 Linnea Holmqvist Sävedalens AIK 00:34:54 12,63
5 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:35:07 13,08
6 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:35:53 14,66
10 Tilde Backlund OK Södertörn 00:37:21 17,68
11 Hanna Barkegren OK Kåre 00:38:28 19,99
12 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:38:48 20,67
14 Sofie Landqvist OK Kåre 00:39:02 21,15
15 Jenny Nyberg OK Kåre 00:39:20 21,77
17 Mariia Khimochkina Snättringe SK 00:40:35 24,35
18 Rebecka Adolfsson OK Kåre 00:40:54 25,00
19 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:41:01 25,24
20 Malin Welén Köping-Kolsva OK 00:41:22 25,96
21 Amanda Johansson OK Orion 00:41:23 26,00
22 Linnea Börjars Centrum OK 00:42:10 27,61
23 Hanna Boquist IK Uven 00:42:24 28,09
24 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:42:45 28,81
25 Jennie Höye OK Vivill 00:42:56 29,19
26 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:43:23 30,12
27 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:43:25 30,19
28 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:43:37 30,60
29 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:44:24 32,22
30 Ronja Hill Centrum OK 00:45:17 34,04
31 Hanna Brus Snättringe SK 00:45:23 34,24
32 Lisa Folino OK Orion 00:45:45 35,00
33 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:45:57 35,41
34 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:46:20 36,20
35 Maria Klamfelt Hestra IF 00:46:28 36,48
36 Linda Eriksson OK Skärmen 00:46:29 36,51
36 Elin Carlsson Göteborg-Majorna OK 00:46:29 36,51
38 Klara Holmgård Främmestads IK 00:46:54 37,37
40 Moa Pettersson OK Orion 00:47:30 38,61
41 Ella Andersson OK Södertörn 00:49:18 42,32
42 Erica Thalin OK Älvsjö-Örby 00:49:43 43,18
44 Ida Willén Hestra IF 00:49:58 43,69
45 Pernilla Eriksson Gävle OK 00:50:23 44,55
46 Linn Eriksson Ryda SK 00:50:26 44,65
47 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 00:50:37 45,03
48 Moa Karlsson OK Hammaren 00:51:05 45,99
49 Sofia Larsson Hestra IF 00:51:28 46,78
50 Dora Kock Järfälla OK 00:51:34 46,99
51 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:51:54 47,68
55 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:52:33 49,02
56 Sofia Klasson Hestra IF 00:52:51 49,63
58 Regina Carlén IFK Göteborg Orientering 00:53:24 50,77
59 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 00:53:45 51,49
60 Martina Johansson Hestra IF 00:53:46 51,52
61 Sara Lingegård OK Gipen 00:54:09 52,31
62 Channa Lönne Tullinge SK 00:54:18 52,62
63 Josephine Regnell IFK Göteborg Orientering 00:54:50 53,72
64 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:55:01 54,10
65 Silva Vaismaa IFK Lidingö SOK 00:55:47 55,68
66 Kristina Canow OK Österåker 00:55:59 56,09
67 Moa Göransson Karlsbyhedens OK 00:56:33 57,26
68 Amanda Halvarsson Leksands OK 00:56:47 57,74
69 Emilia Henrysson Tibro OK 00:57:09 58,50
70 Nina Lundkvist OK Österåker 00:57:16 58,74
71 Mirjam Dagis Centrum OK 00:57:22 58,94
72 Alice Aroneng Hestra IF 00:58:57 62,21
73 Johanna Wilhelmsson OK Orion 00:59:07 62,55
74 Linnéa Petrisi Ludvika OK 00:59:14 62,79
75 Therese Ljungberg Göteborgs SK 00:59:48 63,96
76 Elina von Krusenstierna OK Kåre 00:59:58 64,30
78 Norna Molin OK Klemmingen 01:02:18 69,11
80 Ebba Leickt Tullinge SK 01:03:19 71,21
81 Tove Eriksson Ryda SK 01:04:24 73,44
82 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-Klubb 01:04:58 74,61
84 Lotten Sanden OK Södertörn 01:06:37 78,01
85 Anna Andersson IK Gandvik 01:06:38 78,05
86 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 01:06:45 78,29
87 Charlotta Berggren Ljungskile FK 01:08:32 81,96
88 Nora Aroneng Hestra IF 01:09:10 83,27
89 Evelina Johansson Stenungsunds OK 01:09:30 83,96
92 Lisa Andersson Ryda SK 01:09:59 84,95
93 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 01:10:12 85,40
96 Elin Hansson Hjobygdens OK 01:10:44 86,50
97 Julia Ström Ulricehamns OK 01:10:46 86,57
98 Ellen Gunnarsson OK Vilse 87 01:11:32 88,15
99 Sara Rudh Avesta OK 01:11:36 88,29
100 Ida Lingegård OK Gipen 01:12:14 89,59
101 Sofia Gumaelius Tibro OK 01:12:15 89,62
102 Malin Fritzell Mullsjö SOK 01:13:30 92,20
103 Anna Olsson Tibro OK 01:14:35 94,43
105 Klara Petrisi Ludvika OK 01:16:59 99,38
107 Jenny Wåhlander Frölunda OL 01:31:17 128,86
108 Sofi Andersson IK Gandvik 01:34:51 136,21
109 Ebba Andrén Tibro OK 01:36:54 140,44
110 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 01:38:03 142,81
111 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:43:41 154,42
112 Noemi Skorzinski IKSU Multisport 02:00:57 190,01

Annonser

Bagheera