Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 1 - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:30:58 7,91
3 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:33:10 13,71
4 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:33:43 15,16
6 Joar Hertin IKHP Huskvarna 00:34:41 17,71
7 Lukas Granstedt IKHP Huskvarna 00:34:53 18,23
11 Simon Larsson OK Hällen 00:36:38 22,84
12 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:36:45 23,15
13 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:37:19 24,64
14 Adam Granstedt IKHP Huskvarna 00:38:07 26,75
17 Simon Larsson Hestra IF 00:38:23 27,45
19 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:38:29 27,72
20 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:39:05 29,30
21 Jonathan Uller Kils OK 00:39:06 29,34
23 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:40:25 32,81
24 Andreas Gustafsson IKHP Huskvarna 00:40:28 32,94
25 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:40:57 34,22
26 Viktor Ossiansson IKHP Huskvarna 00:41:13 34,92
28 Emil Pettersson OK Orion 00:41:46 36,37
29 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:41:52 36,63
30 Isak Hertin IKHP Huskvarna 00:42:07 37,29
31 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:42:11 37,47
33 Johan Engström OK Orion 00:42:55 39,40
36 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:44:07 42,56
37 Mattias Jonsson Nybro OK 00:44:38 43,92
38 Simon Giselsson Ronneby OK 00:44:49 44,40
39 Johan Grahn NTNUI 00:45:19 45,72
40 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:45:20 45,77
41 Robert Sandberg OK Renen 00:45:27 46,07
42 Niklas Karlsson Växjö OK 00:45:35 46,42
43 Gustav Åman OK Vilse 87 00:45:45 46,86
44 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:46:22 48,49
45 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 00:46:30 48,84
47 Erik Hansson Bredareds IF 00:46:57 50,03
48 Andreas Jonsson OK Orion 00:46:59 50,11
49 Erik Högkvist OK Tyr 00:47:04 50,33
50 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:47:38 51,83
51 Håkan Palm OK Klemmingen 00:47:49 52,31
52 Simon Kappel OK Tyr 00:48:17 53,54
53 Mats Andersson OK Tyr 00:48:31 54,15
54 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:48:42 54,64
55 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:49:18 56,22
56 Andreas Karlsson Åre OK 00:49:20 56,31
57 Mattias Andersson IK Gandvik 00:50:01 58,11
58 Mikael Andersson IK Gandvik 00:50:12 58,59
60 Rasmus Svensson Värend GN OL 00:50:51 60,30
61 Joakim Byström Försvarsmakten 00:51:06 60,96
63 Daniel Örn IKHP Huskvarna 00:51:44 62,63
65 Victor Arwesved Tibro OK 00:51:50 62,89
66 Hugo Hedquist Kils OK 00:51:55 63,11
67 Anders Olsson Uddevalla OK 00:52:18 64,12
68 Erik Eriksson OK Älgen 00:52:19 64,17
71 Lars Olovsson Rehns BK 00:53:29 67,24
72 Erik Wallin Markbygdens OK 00:53:33 67,42
75 Oskar Eklund Målilla OK 00:54:17 69,35
77 Erik Karlsson Målilla OK 00:54:55 71,02
82 Reto Giezendanner IF Hagen 00:57:12 77,03
83 Mathias Blomster Ronneby OK 00:58:31 80,50
84 Ola Eklund Katrineholms OK 00:59:04 81,95
85 Joakim Gumaelius Tibro OK 00:59:17 82,52
87 Sixten Ekbladh SOL Tranås 00:59:52 84,06
88 Klas Johansson OK Tranan 01:00:36 85,99
90 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:01:45 89,02
92 Johan Filipsson Markaryds FK 01:02:41 91,48
95 Anders Granberg OK Klemmingen 01:04:12 95,48
97 Daniel Glimtén OK Löftan 01:05:09 97,98
99 Albin Svahn Främmestads IK 01:06:59 102,81
101 Johan Höög Jönköpings OK 01:07:53 105,18
102 Gustav Östensson OK Tranan 01:08:43 107,38
106 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:11:28 114,62
109 Oskar Lyding OK Fryksdalen 01:15:27 125,12
110 Arne Lindström Torsås OK 01:15:42 125,78
112 Johan Nilsson Hultsfreds OK 01:16:14 127,18
116 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:22:06 142,64
117 Isak Andrén Tibro OK 01:23:40 146,77
119 Lukas Andrén Tibro OK 01:26:28 154,14
120 Roelof Bevort Tibro OK 01:33:04 171,53
122 Erik Lund Stenungsunds OK 01:55:25 230,42
Rickard Djerf IKHP Huskvarna

Annonser

Bagheera