Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 1 - H18-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Hugo Sjölander Täby OK 00:31:13 16,33
3 Otto Timby Umeå OK 00:32:22 19,65
8 Alfons Enell SOL Tranås 00:34:25 25,56
9 Lukas Groth Kungälvs OK 00:34:59 27,19
13 Hjalmar Olsson Uddevalla OK 00:35:24 28,39
14 Nils Swartz OK Orion 00:35:44 29,35
16 Gustav Andersson OK Löftan 00:36:24 31,28
18 Emil Albinsson OK Orion 00:37:05 33,25
19 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:37:08 33,39
21 Albin Sundström OK Skogshjortarna 00:37:18 33,87
23 Ludvig Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:37:38 34,83
24 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:38:07 36,23
25 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:38:32 37,43
26 Love Persson FK Göingarna 00:38:51 38,34
27 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:38:58 38,68
28 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:39:48 41,08
29 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:39:55 41,42
31 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:40:23 42,76
33 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:41:02 44,63
34 Jakob Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:41:19 45,45
35 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:41:37 46,32
36 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:41:48 46,85
37 Alfred Johansson OK Alehof 00:41:56 47,23
38 Vigor Kjellman OK Hammaren 00:41:57 47,28
40 Linus Nilsson OK Tyr 00:42:35 49,10
41 Elias Thunberg OK Vivill 00:42:44 49,54
43 Oskar Blom OK Löftan 00:42:57 50,16
44 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:42:59 50,26
45 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:43:05 50,55
48 Johan Eriksson Vänersborgs SK 00:43:38 52,13
51 Arvid Eriksson OK Tyr 00:43:49 52,66
52 Ivar Henriksson Tolered-Utby Ol-Klubb 00:44:10 53,67
53 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:44:13 53,81
54 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:44:41 55,16
55 Albin Paulsson OK Löftan 00:45:06 56,36
56 Axel Brönnestam Uddevalla OK 00:45:07 56,41
57 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:45:21 57,08
60 Edvin Ockborn Vänersborgs SK 00:45:39 57,95
62 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:45:46 58,28
63 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:46:06 59,24
64 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:31 60,44
67 Tore Hamberg Östersunds OK 00:47:06 62,13
68 Jonatan Wickström OK Tor 00:47:08 62,22
70 Elias Ljungdell Täby OK 00:47:57 64,58
71 Erik Slätt OK Alehof 00:48:16 65,49
72 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:48:18 65,59
73 Esben Bogsjö Jensen Helsingborgs SOK 00:48:25 65,92
75 Harry Liderfelt Tolered-Utby Ol-Klubb 00:49:12 68,18
76 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:49:24 68,76
80 Emil Kreutner SOK Viljan 00:51:05 73,61
81 Edwin Falkstrand Tormestorps IF 00:51:26 74,62
84 Isak Bengtsson OK Löftan 00:52:11 76,78
85 Jakob Asp IFK Göteborg Orientering 00:52:34 77,89
87 Kasper Vemdal Ulricehamns OK 00:54:15 82,74
90 Olle Kullman OK Alehof 00:55:58 87,69
93 Martin Ek Frölunda OL 00:56:39 89,66
94 Olle Florén IF Rigor 00:57:58 93,46
96 Simon Westh Ulricehamns OK 00:58:10 94,04
99 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 00:59:49 98,79
101 Emil Åslund SOL Tranås 01:01:11 102,73
103 Lucas Boström OK Alehof 01:01:54 104,80
106 Elias Nyqvist OK Landehof 01:03:08 108,36
107 David Rothamel Tolered-Utby Ol-Klubb 01:03:27 109,27
109 Martin Hansson IF Rigor 01:07:32 121,04
111 Anton Karlsson FK Finn 01:09:10 125,75
113 Magnus Hammarqvist Sjövalla FK 01:10:39 130,03
116 Adam Granhage Sjövalla FK 01:22:58 165,54
117 David Persson Helsingborgs SOK 01:25:02 171,50
119 Linus Alinder Sjövalla FK 01:31:54 191,30
120 Alwin Einarsson Kungälvs OK 01:36:31 204,61
121 Einar Sörqvist Markbygdens OK 01:41:06 217,83
Malte Albinsson OK Österåker
Rasmus Doering Garphyttans IF
Axel Balck Täby OK

Annonser

Bagheera