Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 2 - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 01:00:03 3,55
3 Noel Braun Växjö OK 01:04:12 8,88
4 Valter Pettersson OK Tisaren 01:04:56 9,82
5 Felix Silver Gävle OK 01:05:51 11,00
6 Florian Freuler Södertälje-Nykvarn OF 01:08:25 14,30
8 Rasmus Petterson OK Djerf 01:09:53 16,19
9 Oscar David Broman Jensen OK Pan-Kristianstad 01:09:56 16,25
11 Fredrik Glännefors OK Tisaren 01:10:21 16,79
12 Edvin Hellsten Nyköpings OK 01:10:24 16,85
13 Maxim Omelchenko OK Orion 01:10:27 16,92
14 Isak Lundholm Umeå OK 01:11:08 17,80
15 Henrik Petrisi Stora Tuna OK 01:11:18 18,01
17 Sverre Röjgård OK Kolmården 01:11:29 18,25
18 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 01:12:46 19,90
19 Jakub Chaloupsky IKHP Huskvarna 01:12:55 20,09
20 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 01:12:56 20,11
21 Jesper Johansson OK Löftan 01:13:01 20,22
24 Albin Weiden FK Göingarna 01:13:37 20,99
25 Hugo Larsson OK Orion 01:14:38 22,30
26 Hugo Kindborn Växjö OK 01:14:43 22,40
28 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:15:11 23,00
34 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 01:17:55 26,52
35 Casper Skepp Sävedalens AIK 01:17:58 26,58
36 Albin Gezelius IFK Mora OK 01:18:21 27,07
40 Kasper Lagerström Nyköpings OK 01:20:13 29,47
45 William Sturesson Lerums SOK 01:21:49 31,53
47 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 01:22:07 31,92
48 Olle Kallerbäck Växjö OK 01:22:41 32,65
51 Johan Mårtensson IF Hagen 01:23:31 33,72
53 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:24:39 35,17
54 Hugo Unosson OK Orion 01:24:54 35,50
55 David Melin OK Rodhen 01:25:26 36,18
56 Edvin Selin FK Göingarna 01:25:46 36,61
57 Valter Fredriksson Tjalve OK 01:26:02 36,95
60 Oscar Wångberg Aneland Snättringe SK 01:27:09 38,39
61 Mattias Öhlund IKHP Huskvarna 01:27:20 38,62
63 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 01:28:11 39,72
64 Oskar Vikström Sundsvalls OK 01:29:03 40,83
65 Oskar Ådahl Umeå OK 01:29:06 40,90
67 Axel Eveborn SOK Viljan 01:32:23 45,12
68 Johan Hansson SOK Viljan 01:32:46 45,61
69 Erik Bovallius Järfälla OK 01:33:17 46,27
70 Jari Suter Eksjö SOK 01:34:04 47,28
75 William Grunder Järfälla OK 01:37:38 51,87
76 Oscar Hultgren OK Njudung 01:37:58 52,30
77 John Wolgast Snättringe SK 01:39:38 54,44
77 Hugo Ericsson Växjö OK 01:39:38 54,44
80 Isak Fransson OK Njudung 01:41:54 57,35
83 Filip Håkansson OK Orion 01:43:27 59,35
84 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 01:43:37 59,56
92 Isak Berggren Gävle OK 01:47:14 64,21
96 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 01:54:43 73,83
97 Loke Hedberg OK Pan-Kristianstad 01:56:18 75,87
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK
Konrad Stamer Järfälla OK

Annonser

Bagheera