Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 2 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Karlsson IKHP Huskvarna 00:50:00 11,07
2 Isak Eskilsson IKHP Huskvarna 00:51:00 12,77
3 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:51:12 13,11
4 Ilya Malygin IFK Mora OK 00:52:16 14,92
5 Wilmer Selin FK Göingarna 00:52:39 15,57
6 Odin Ek Nyköpings OK 00:52:58 16,10
8 Elias Schafer Eksjö SOK 00:55:14 19,94
9 Elis Peterson OK Denseln 00:55:35 20,54
10 Hannes Persson FK Herkules 00:55:57 21,16
11 Svante Selin FK Göingarna 00:56:05 21,38
13 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:56:37 22,29
14 Tobias Nagel Eksjö SOK 00:56:42 22,43
15 Tobias Johansson OK Löftan 00:56:57 22,85
16 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:56:59 22,91
18 Emil Larsson OK Tisaren 00:57:23 23,59
19 Ludvig Lange Snättringe SK 00:57:31 23,81
21 Olov Norin Sundsvalls OK 00:57:43 24,15
23 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:58:07 24,83
24 Marcus Stenebo Attunda OK 00:58:16 25,08
25 Melker Åkesson OK Landehof 00:58:30 25,48
29 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:59:01 26,36
30 Linus Wernström Karlskrona SOK 00:59:16 26,78
31 Filip Broling Bredaryds SOK 00:59:19 26,86
32 Emīls Lazdāns Ärla IF 00:59:20 26,89
33 Tim Martner Frölunda OL 00:59:27 27,09
35 Anton Kruse KFUM Örebro OK 01:00:05 28,16
36 Alfred Kjellen Helsingborgs SOK 01:00:26 28,76
37 Casper Blakskjær Eksjö SOK 01:00:28 28,81
41 Anders Skoglund IKHP Huskvarna 01:01:44 30,96
43 Hannes Lindqvist IFK Enskede 01:01:56 31,30
44 Victor Beischer IK Uven 01:01:58 31,36
47 Joel Golsäter OK Kåre 01:02:53 32,91
47 Victor Hörnquist Bredaryds SOK 01:02:53 32,91
50 Linus Forsberg OK Ravinen 01:03:12 33,45
53 Adrian Sjödin IKHP Huskvarna 01:03:21 33,70
55 Olle Thimberg Söders-Tyresö 01:03:37 34,15
56 Noah Krikström Hjärnarps OL 01:03:55 34,66
61 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 01:05:14 36,89
67 Theo Lövdahl SOK Viljan 01:06:54 39,72
68 Axel Bratt OK Orion 01:07:38 40,96
69 Elia Kämpe Örkelljunga FK 01:07:43 41,10
72 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 01:08:29 42,40
73 Melker Larsson OK Orion 01:08:51 43,02
74 Dominik Prusa Eksjö SOK 01:09:10 43,56
76 David Morén Hjärnarps OL 01:09:55 44,83
78 Niels Dalgaard Eksjö SOK 01:10:55 46,52
81 Joel Wallner Attunda OK 01:11:45 47,94
81 Hugo Persson OK Denseln 01:11:45 47,94
85 Edvin Lake Sundsvalls OK 01:12:04 48,47
90 Leo Alvolin OK Kåre 01:13:57 51,66
91 Oliver Håkansson OK Orion 01:15:38 54,52
92 John Kinnander Matteus SI 01:15:44 54,69
98 William Rönnborg IK Uven 01:17:14 57,23
100 Sixten Slagbrand Västerås SOK 01:18:16 58,98
102 Simon Bååth Sävedalens AIK 01:19:21 60,82
107 Adam Sjööarv OK Löftan 01:23:24 67,68
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK

Annonser

Bagheera