Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 2 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:57:00 6,91
3 Love Berzell OK Ravinen 00:59:10 9,97
4 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:00:52 12,37
6 Albin Andersson Tullinge SK 01:01:49 13,72
7 Didrik Hall OK Kåre 01:02:01 14,00
8 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:02:02 14,02
9 Martin Djerf IKHP Huskvarna 01:02:08 14,16
10 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:02:10 14,21
11 Albin Andersson OK Ravinen 01:02:48 15,11
12 Hugo Setthagen IFK Lidingö SOK 01:03:02 15,44
13 Lukas Lundgren Växjö OK 01:03:16 15,77
15 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 01:03:55 16,69
16 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:05:30 18,92
17 Johan Söderlund OK Tyr 01:05:55 19,51
18 Emil Andersson Ärla IF 01:05:57 19,56
19 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 01:06:08 19,82
20 Felix Persson Haninge SOK 01:06:15 19,98
22 Tomas Reibring Nyköpings OK 01:06:36 20,48
24 Erik Jansson Garphyttans IF 01:07:19 21,49
26 Robin Jakobsson Västerviks OK 01:08:16 22,83
27 Olle Josarp OK Tisaren 01:08:47 23,56
28 Adrian Skobe Växjö OK 01:09:18 24,29
29 Jakob Ingström IKHP Huskvarna 01:10:06 25,43
30 Isak Langerak Järfälla OK 01:10:09 25,50
31 Fredrik Norell Frölunda OL 01:10:18 25,71
32 Per Lindman Järla Orientering 01:10:29 25,97
33 Philip Carlsson Nyköpings OK 01:10:36 26,13
34 Victor Hansson IKHP Huskvarna 01:10:50 26,46
35 Henning Hall Nyköpings OK 01:10:52 26,51
36 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 01:10:53 26,53
37 Jefta Langerak Järfälla OK 01:11:25 27,29
38 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:12:13 28,42
39 Magnus Yngvesson Centrum OK 01:12:17 28,51
40 Charlie Stolt IFK Mora OK 01:12:28 28,77
41 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:12:39 29,03
42 Adam Nyman OK Tyr 01:13:02 29,57
44 Mattis Persson Eksjö SOK 01:13:10 29,76
45 Arvid Claesson IKHP Huskvarna 01:14:08 31,13
46 Benjamin Langerak Järfälla OK 01:14:13 31,24
47 Albin Björnudd IFK Umeå 01:14:39 31,86
48 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 01:14:41 31,90
50 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:16:10 34,00
52 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 01:16:33 34,54
52 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:16:33 34,54
54 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:16:38 34,66
55 Lukas Katvala OK Tyr 01:17:03 35,25
56 Anton Hansson IKHP Huskvarna 01:17:52 36,40
58 Erik Hansson Östersunds OK 01:19:50 39,18
59 Martin Norrbom Sala OK 01:20:31 40,15
60 Isak Forsberg Högåkers OK 01:20:55 40,71
61 Oskar Nyman OK Tyr 01:21:01 40,86
61 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:21:01 40,86
63 Måns Lennermo Nässjö OK 01:21:44 41,87
66 Simon Runefors Växjö OK 01:22:57 43,59
67 Andreas Lundsten Centrum OK 01:23:05 43,78
68 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:23:07 43,82
69 Lukas Olsson Väsby OK 01:23:22 44,18
70 Felix Lindell-Öhman OK Måsen 01:24:22 45,59
71 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:24:32 45,83
71 Mattias Hane OK Tyr 01:24:32 45,83
74 Simon Lennermo Nässjö OK 01:25:00 46,49
75 Marcus Hansson OK Nolaskogsarna 01:25:08 46,68
76 Simon Freyland Eksjö SOK 01:27:57 50,66
77 Sandro Anderes Järla Orientering 01:29:06 52,28
78 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:29:11 52,40
79 Jon Weihard Göteborg-Majorna OK 01:29:27 52,78
81 Emil Andersson Tullinge SK 01:31:01 54,99
83 Simon Björnehäll OK Gränsen 01:33:40 58,74
85 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:34:09 59,42
87 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:37:43 64,46
88 Love Lindström Centrum OK 01:39:10 66,51
89 Jakob Attås OK Tisaren 01:39:18 66,70
91 Christian Redtzer Attunda OK 01:41:50 70,28
92 Johan Hagströmer OK Hällen 01:42:21 71,01
93 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:44:07 73,51
95 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:46:30 76,88
96 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 01:46:40 77,11
97 Robert Larsson Gamleby OK 01:47:39 78,50
98 Rickard Ingesson Gamleby OK 01:47:56 78,90
99 Emil Eriksson Tierps SOK 01:48:01 79,02
100 Joakim Eriksson Tierps SOK 01:49:26 81,02
103 Petter Persson Umeå OK 01:52:18 85,08
104 Christian Lindh Sundbybergs IK 01:53:43 87,08
105 Daniel Elfverson IKSU Multisport 01:57:33 92,50
109 Axel Beauvisage IFK Göteborg Orientering 02:02:39 99,71
110 Andreas Magnusson OK Måsen 02:04:23 102,16
111 Daniel Sahlin Nässjö OK 02:05:07 103,19
112 Joakim Olsson Väsby OK 02:06:28 105,10
113 Anders Magnusson OK Landehof 02:09:19 109,13
115 Simon Svahn Eksjö SOK 02:11:38 112,40
116 Erik Wessberg Centrum OK 02:14:15 116,10
118 Anders Persson Växjö OK 02:14:30 116,46
121 David Nero Nässjö OK 02:26:19 133,16
123 Ingmar Holmer OK Nipan 02:31:51 140,98
124 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 03:18:50 207,39

Annonser

Bagheera