Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 2 - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Joar Hertin IKHP Huskvarna 00:46:00 11,63
3 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:46:13 12,03
4 Lukas Granstedt IKHP Huskvarna 00:46:28 12,50
10 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:49:26 18,00
12 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:50:36 20,16
13 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:51:48 22,39
14 Rickard Djerf IKHP Huskvarna 00:52:27 23,59
15 Robert Sandberg OK Renen 00:52:34 23,81
16 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:52:48 24,24
17 Simon Larsson OK Hällen 00:53:31 25,57
18 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:53:33 25,63
19 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:53:35 25,69
20 Adam Granstedt IKHP Huskvarna 00:53:36 25,72
21 Andreas Gustafsson IKHP Huskvarna 00:54:52 28,07
22 Johan Grahn NTNUI 00:55:45 29,71
23 Jonathan Uller Kils OK 00:55:56 30,05
24 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:56:10 30,48
26 Simon Larsson Hestra IF 00:57:07 32,25
30 Johan Engström OK Orion 01:00:15 38,06
31 Niklas Karlsson Växjö OK 01:00:30 38,52
32 Mattias Jonsson Nybro OK 01:00:35 38,67
33 Simon Giselsson Ronneby OK 01:01:18 40,00
34 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:01:29 40,34
35 Mikael Andersson IK Gandvik 01:01:30 40,37
36 Viktor Ossiansson IKHP Huskvarna 01:01:39 40,65
37 Andreas Jonsson OK Orion 01:01:54 41,11
38 Erik Hansson Bredareds IF 01:02:16 41,79
39 Mattias Andersson IK Gandvik 01:02:27 42,13
40 Petter Bergstedt Markbygdens OK 01:02:59 43,12
41 Erik Karlsson Målilla OK 01:03:40 44,39
44 Joakim Byström Försvarsmakten 01:05:50 48,41
45 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 01:06:28 49,58
46 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:06:35 49,80
48 Jesper Sjögren OK Kullingshof 01:08:38 53,60
50 Rasmus Svensson Värend GN OL 01:08:57 54,19
51 Andreas Karlsson Åre OK 01:09:37 55,42
52 Håkan Palm OK Klemmingen 01:09:38 55,45
54 Erik Eriksson OK Älgen 01:11:13 58,39
56 Adam Fredén Falköpings AIK OK 01:12:35 60,92
58 Erik Wallin Markbygdens OK 01:13:18 62,25
59 Benjamin Sturek SOK Viljan 01:13:27 62,53
63 Simon Kappel OK Tyr 01:15:51 66,98
64 Gustav Östensson OK Tranan 01:15:52 67,01
65 Lars Olovsson Rehns BK 01:15:56 67,14
65 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 01:15:56 67,14
68 Mats Andersson OK Tyr 01:16:15 67,72
69 Olle Sörqvist Markbygdens OK 01:16:29 68,16
70 Mathias Blomster Ronneby OK 01:16:39 68,46
71 Johan Filipsson Markaryds FK 01:16:58 69,05
72 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 01:17:34 70,16
73 Isak Hertin IKHP Huskvarna 01:18:33 71,99
74 Daniel Örn IKHP Huskvarna 01:19:07 73,04
78 Reto Giezendanner IF Hagen 01:23:10 80,55
79 Gustav Åman OK Vilse 87 01:23:18 80,80
81 Erik Högkvist OK Tyr 01:25:05 84,10
82 Oskar Lyding OK Fryksdalen 01:25:19 84,53
83 Anders Olsson Uddevalla OK 01:26:57 87,56
84 Joakim Gumaelius Tibro OK 01:27:47 89,11
86 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:29:21 92,01
87 Ola Eklund Katrineholms OK 01:29:23 92,08
88 Victor Arwesved Tibro OK 01:29:30 92,29
89 Klas Johansson OK Tranan 01:29:34 92,42
92 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:30:42 94,52
93 Hugo Hedquist Kils OK 01:32:11 97,27
94 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 01:32:59 98,75
97 Emil Pettersson OK Orion 01:34:36 101,75
98 Johan Nilsson Hultsfreds OK 01:35:42 103,79
99 Anders Granberg OK Klemmingen 01:36:28 105,21
100 Johan Höög Jönköpings OK 01:38:03 108,15
104 Albin Svahn Främmestads IK 01:40:16 112,26
105 Sixten Ekbladh SOL Tranås 01:40:29 112,66
106 Oskar Eklund Målilla OK 01:41:30 114,54
110 Isak Andrén Tibro OK 01:44:56 120,91
111 Arne Lindström Torsås OK 01:45:44 122,39
113 Daniel Glimtén OK Löftan 01:49:00 128,45
114 Erik Lund Stenungsunds OK 01:49:14 128,88
116 Roelof Bevort Tibro OK 01:53:15 136,33
117 Lukas Andrén Tibro OK 01:54:10 138,03
118 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 01:56:01 141,46

Annonser

Bagheera