Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 2 - D17-20 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Agnes Lindblom Malmö OK 00:44:50 26,13
2 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:49:41 35,37
3 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:52:02 39,85
6 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:55:34 46,58
9 Ina Åman OK Vilse 87 00:58:21 51,88
10 Liv Norberg Avesta OK 00:59:08 53,38
11 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:59:40 54,39
12 Filippa Bernsten Östersunds OK 01:00:30 55,98
14 Ella Persson Eksjö SOK 01:01:01 56,96
15 Clara Svensson Surahammars SOK 01:01:28 57,82
16 Katja Leickt Tullinge SK 01:01:38 58,14
17 Stina Nalbin Mullsjö SOK 01:01:52 58,58
19 Elsa Arnesson Östersunds OK 01:01:58 58,78
20 Selma Larsson Lunds OK 01:03:09 61,03
21 Sanna Sander OK Milan 01:04:33 63,70
23 Fanny Sundberg Tullinge SK 01:06:43 67,83
25 Tyra Lindell OK Roxen 01:08:11 70,62
26 Eleonora Dell'orto Sundbybergs IK 01:08:18 70,84
27 Linn Nilsson Söders-Tyresö 01:08:24 71,03
29 Filippa Zäll Örkelljunga FK 01:09:27 73,04
32 Matilda Åkesson OK Landehof 01:12:21 78,56
34 Emma Larsson OK Orion 01:13:21 80,47
35 Ellen Eriksson OK Flundrehof 01:15:19 84,22
38 Anna Genberg Ulricehamns OK 01:18:53 91,01
39 Frida Gustavsson OK Tor 01:19:22 91,93
40 Rebecka Westlund Kils OK 01:20:42 94,47
44 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:25:39 103,91
45 Melina Fogelbrink Väsby OK 01:25:53 104,35
46 Sofia Pedersen Åre OK 01:26:35 105,68
47 Emilia Bergman Tullinge SK 01:28:07 108,61
50 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-Klubb 01:29:37 111,47
52 Matilda Pettersson Domnarvets GoIF 01:30:56 113,97
53 Meia Berglund Sundsvalls OK 01:31:27 114,96
54 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 01:31:33 115,15
55 Lisa Eriksson OK Landehof 01:31:50 115,69
58 Moa Holsten Hestra IF 01:34:29 120,74
59 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 01:36:09 123,92
61 Mathilda Karlsson Valbo AIF 01:38:01 127,47
63 Elsie Gerhardt Brattås CK 01:42:10 135,38
68 Mindra Langer OK Roxen 02:22:04 211,41
Jenny Eriksson Åsarna IK
Emilia Sandin OK Skärmen
Louise Asplund Laholms IF OK

Annonser

Bagheera