Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:58:22 8,87
3 Didrik Hall OK Kåre 00:59:14 10,10
4 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:59:39 10,69
5 Love Berzell OK Ravinen 01:00:57 12,53
6 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:01:32 13,35
7 Johan Söderlund OK Tyr 01:01:47 13,70
8 Victor Hansson IKHP Huskvarna 01:02:57 15,35
9 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 01:03:03 15,49
10 Albin Andersson Tullinge SK 01:03:15 15,78
11 Martin Djerf IKHP Huskvarna 01:03:28 16,08
12 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:03:30 16,13
13 Lukas Lundgren Växjö OK 01:03:45 16,48
14 Isak Langerak Järfälla OK 01:03:57 16,77
15 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 01:04:34 17,64
17 Emil Andersson Ärla IF 01:06:13 19,97
20 Albin Andersson OK Ravinen 01:07:04 21,17
21 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 01:07:07 21,25
22 Anton Hansson IKHP Huskvarna 01:07:57 22,42
23 Oskar Nyman OK Tyr 01:08:11 22,75
24 Mattis Persson Eksjö SOK 01:08:19 22,94
25 Adrian Skobe Växjö OK 01:08:44 23,53
26 Arvid Claesson IKHP Huskvarna 01:08:47 23,60
27 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 01:09:00 23,91
28 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:09:46 24,99
29 Per Lindman Järla Orientering 01:09:48 25,04
31 Felix Persson Haninge SOK 01:10:00 25,32
32 Erik Jansson Garphyttans IF 01:10:09 25,53
33 Magnus Yngvesson Centrum OK 01:11:32 27,49
34 Jefta Langerak Järfälla OK 01:12:06 28,29
36 Henning Hall Nyköpings OK 01:12:32 28,90
38 Fredrik Norell Frölunda OL 01:13:09 29,78
39 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:13:10 29,80
40 Tomas Reibring Nyköpings OK 01:14:03 31,05
41 Mattias Hane OK Tyr 01:14:08 31,17
42 Olle Josarp OK Tisaren 01:14:18 31,40
43 Charlie Stolt IFK Mora OK 01:14:45 32,04
44 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 01:14:59 32,37
45 Albin Björnudd IFK Umeå 01:15:01 32,42
46 Adam Nyman OK Tyr 01:15:11 32,65
47 Sandro Anderes Järla Orientering 01:15:46 33,48
48 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:17:23 35,76
49 Robin Jakobsson Västerviks OK 01:17:27 35,86
52 Benjamin Langerak Järfälla OK 01:18:12 36,92
53 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:18:27 37,27
54 Jakob Ingström IKHP Huskvarna 01:18:31 37,37
55 Philip Carlsson Nyköpings OK 01:18:40 37,58
56 Simon Freyland Eksjö SOK 01:19:25 38,64
57 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 01:19:26 38,66
58 Andreas Lundsten Centrum OK 01:19:31 38,78
59 Lukas Katvala OK Tyr 01:19:48 39,18
60 Johan Hagströmer OK Hällen 01:20:30 40,17
61 Lennart Johansson Nyköpings OK 01:20:46 40,55
63 Hugo Setthagen IFK Lidingö SOK 01:22:03 42,36
64 Arvid Strandberg Skogslöparna 01:22:58 43,66
65 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:23:02 43,75
67 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:23:25 44,29
69 Måns Lennermo Nässjö OK 01:23:37 44,58
71 Simon Björnehäll OK Gränsen 01:25:12 46,82
73 Martin Norrbom Sala OK 01:26:16 48,32
76 Erik Hansson Östersunds OK 01:26:21 48,44
77 Anders Magnusson OK Landehof 01:26:22 48,47
79 Lukas Olsson Väsby OK 01:27:10 49,60
80 Marcus Hansson OK Nolaskogsarna 01:27:32 50,12
82 Jakob Attås OK Tisaren 01:27:44 50,40
83 Rickard Ingesson Gamleby OK 01:28:30 51,48
84 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:29:53 53,44
85 Simon Lennermo Nässjö OK 01:29:57 53,53
87 Jon Weihard Göteborg-Majorna OK 01:31:08 55,21
88 Emil Andersson Tullinge SK 01:31:43 56,03
89 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:32:50 57,61
90 Christian Redtzer Attunda OK 01:33:29 58,53
92 Axel Beauvisage IFK Göteborg Orientering 01:35:06 60,82
93 Simon Runefors Växjö OK 01:36:48 63,22
95 Andreas Magnusson OK Måsen 01:38:29 65,60
96 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:38:31 65,65
97 Isak Forsberg Högåkers OK 01:39:00 66,33
98 Fredrik Andersson IF Rigor 01:39:11 66,59
100 Simon Svahn Eksjö SOK 01:39:25 66,92
102 Daniel Elfverson IKSU Multisport 01:43:49 73,14
103 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:45:05 74,93
104 Daniel Sahlin Nässjö OK 01:45:35 75,64
105 Oskar Svahn Eksjö SOK 01:45:44 75,85
106 Joakim Eriksson Tierps SOK 01:46:18 76,65
108 Felix Lindell-Öhman OK Måsen 01:52:11 84,97
112 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 02:00:46 97,11
113 Erik Wessberg Centrum OK 02:02:57 100,20
115 Love Lindström Centrum OK 02:06:09 104,72
116 Ludvig Zaar Växjö OK 02:07:18 106,35
117 Joakim Olsson Väsby OK 02:07:26 106,54
118 David Nero Nässjö OK 02:07:51 107,13
119 Per Sundholm OK Nolaskogsarna 02:10:23 110,71
121 Petter Persson Umeå OK 02:15:21 117,73
123 Christian Lindh Sundbybergs IK 02:16:06 118,79
125 Ingmar Holmer OK Nipan 02:25:31 132,11
128 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 03:10:58 196,38
Robert Larsson Gamleby OK

Annonser

Bagheera