Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:37:00 6,18
2 Linnea Holmqvist Sävedalens AIK 00:38:08 8,19
3 Julia Lauri OK Ravinen 00:38:17 8,46
4 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:38:28 8,78
5 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:38:39 9,10
6 Petrina Costermans Järla Orientering 00:39:12 10,08
7 Jenny Nyberg OK Kåre 00:40:11 11,82
10 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:42:20 15,62
11 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:43:00 16,80
12 Jennie Höye OK Vivill 00:43:43 18,07
13 Stina Berg Sävedalens AIK 00:43:57 18,49
14 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:44:16 19,05
15 Mariia Khimochkina Snättringe SK 00:45:00 20,34
15 Amanda Johansson OK Orion 00:45:00 20,34
17 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:45:40 21,52
18 Hanna Barkegren OK Kåre 00:46:34 23,12
19 Ida Willén Hestra IF 00:46:37 23,21
20 Ronja Hill Centrum OK 00:46:46 23,47
21 Linnea Börjars Centrum OK 00:47:42 25,12
22 Moa Pettersson OK Orion 00:48:22 26,30
23 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:48:49 27,10
24 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:50:15 29,64
25 Rebecka Adolfsson OK Kåre 00:50:26 29,96
26 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 00:50:35 30,23
29 Sofie Landqvist OK Kåre 00:51:46 32,32
32 Lisa Folino OK Orion 00:51:58 32,68
32 Alice Aroneng Hestra IF 00:51:58 32,68
34 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:51:59 32,71
36 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:52:13 33,12
37 Martina Johansson Hestra IF 00:52:44 34,03
38 Linda Eriksson OK Skärmen 00:52:52 34,27
39 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:53:15 34,95
40 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:53:21 35,13
41 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-Klubb 00:53:53 36,07
42 Maria Klamfelt Hestra IF 00:54:40 37,46
43 Erica Thalin OK Älvsjö-Örby 00:54:54 37,87
44 Hanna Boquist IK Uven 00:55:20 38,64
45 Sofia Klasson Hestra IF 00:55:42 39,28
46 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 00:55:53 39,61
47 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:55:55 39,67
48 Anna Olsson Tibro OK 00:56:46 41,17
49 Mirjam Dagis Centrum OK 00:56:51 41,32
50 Ella Andersson OK Södertörn 00:57:04 41,70
51 Pernilla Eriksson Gävle OK 00:57:17 42,09
52 Nina Lundkvist OK Österåker 00:58:15 43,80
53 Therese Ljungberg Göteborgs SK 00:59:01 45,16
55 Ellen Gunnarsson OK Vilse 87 00:59:17 45,63
56 Linn Eriksson Ryda SK 00:59:44 46,42
57 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 01:00:25 47,63
58 Moa Göransson Karlsbyhedens OK 01:00:32 47,84
59 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:01:26 49,43
59 Hanna Gustafsson OK Kåre 01:01:26 49,43
62 Emilia Henrysson Tibro OK 01:02:08 50,67
63 Ida Lingegård OK Gipen 01:02:57 52,12
64 Sofia Larsson Hestra IF 01:03:09 52,47
65 Kristina Canow OK Österåker 01:03:18 52,74
66 Dora Kock Järfälla OK 01:03:20 52,80
67 Julia Ström Ulricehamns OK 01:03:26 52,97
68 Linnéa Petrisi Ludvika OK 01:03:47 53,59
70 Sara Lingegård OK Gipen 01:04:48 55,39
71 Ebba Leickt Tullinge SK 01:04:50 55,45
72 Elin Hansson Hjobygdens OK 01:05:07 55,95
73 Lotten Sanden OK Södertörn 01:05:18 56,28
74 Nora Aroneng Hestra IF 01:06:11 57,84
76 Klara Holmgård Främmestads IK 01:06:54 59,11
77 Channa Lönne Tullinge SK 01:06:57 59,20
78 Lisa Andersson Ryda SK 01:07:07 59,49
79 Malin Fritzell Mullsjö SOK 01:07:52 60,82
80 Sofia Gumaelius Tibro OK 01:08:04 61,17
82 Amanda Halvarsson Leksands OK 01:09:35 63,86
83 Johanna Wilhelmsson OK Orion 01:12:04 68,26
83 Norna Molin OK Klemmingen 01:12:04 68,26
85 Regina Carlén IFK Göteborg Orientering 01:13:30 70,79
86 Klara Petrisi Ludvika OK 01:14:02 71,74
87 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 01:14:56 73,33
89 Evelina Johansson Stenungsunds OK 01:15:58 75,16
91 Elina von Krusenstierna OK Kåre 01:16:19 75,78
93 Wilma Jansson Vänersborgs SK 01:22:20 86,43
96 Sofi Andersson IK Gandvik 01:24:53 90,94
100 Matilda Johannesson Frölunda OL 01:28:32 97,40
103 Sara Rudh Avesta OK 01:31:56 103,42
104 Ebba Andrén Tibro OK 01:32:50 105,01
105 Jenny Wåhlander Frölunda OL 01:36:22 111,27
106 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 01:36:37 111,71
107 Tove Eriksson Ryda SK 01:40:46 119,06
108 Noemi Skorzinski IKSU Multisport 01:43:58 124,72
109 Anna Andersson IK Gandvik 02:36:39 217,97
Josephine Regnell IFK Göteborg Orientering
Sylvia Ågren IFK Göteborg Orientering

Annonser

Bagheera