Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H20

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
6 Jakob Nilsson Umeå OK 00:53:58 18,83
9 Tobias Snell OK Renen 00:54:40 20,03
11 Melker Nordgren OK Kåre 00:54:51 20,35
12 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:55:40 21,75
19 Svante Sirviö Umeå OK 00:58:04 25,86
20 Albin Persson Halmstad OK 00:58:22 26,38
22 Melker Lundin OK Hällen 00:58:48 27,12
23 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:59:20 28,03
24 Anton Carlsson IF Hagen 00:59:27 28,23
25 Alfred Liljeström Gävle OK 01:00:01 29,20
26 Wilhelm Bergman Tullinge SK 01:00:29 30,00
27 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 01:00:59 30,86
28 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:01:18 31,40
29 Arvid Blomster Ronneby OK 01:01:43 32,12
30 Henrik Franzén Almby IK 01:01:49 32,29
33 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 01:02:13 32,98
35 Nils Körle OK Landehof 01:02:29 33,43
36 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 01:02:37 33,66
38 Axel Lindgren Nyköpings OK 01:02:59 34,29
39 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 01:03:07 34,52
40 Erik Brandt Stora Tuna OK 01:03:15 34,75
43 Jakob Moberg OK Löftan 01:03:29 35,15
45 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 01:03:52 35,80
47 Johan Lundbäck Järfälla OK 01:04:26 36,77
50 Albin Nyqvist OK Landehof 01:05:15 38,17
52 Karl Lundin OK Hällen 01:06:14 39,86
54 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:24 40,15
55 Albin Lindskog OK Ravinen 01:06:47 40,80
56 Emil Jägstedt Halmstad OK 01:07:00 41,17
60 Henrik Lundfors IFK Enskede 01:08:53 44,40
61 Benjamin Claesson Jönköpings OK 01:10:21 46,92
62 Marcus Ekman Täby OK 01:10:22 46,94
64 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:11:27 48,80
65 David Mårtensson Garphyttans IF 01:11:34 49,00
68 Isak Westring Järfälla OK 01:12:45 51,03
74 Martin Sandqvist Västerås SOK 01:15:04 55,00
77 Pontus Axell IFK Enskede 01:15:25 55,60
80 Erik Nilsson Gotlands Bro OK 01:16:22 57,23
81 Fredrik Hane OK Tyr 01:16:33 57,54
82 Måns Tranell Hestra IF 01:17:42 59,51
83 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:17:55 59,88
83 Erik Johnsson OK Kolmården 01:17:55 59,88
88 Arvid Ekström Stenungsunds OK 01:18:30 60,88
93 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:20:15 63,88
94 Filip Storell Haninge SOK 01:20:56 65,05
95 Alex Mitchell Göteborg-Majorna OK 01:21:01 65,20
99 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 01:23:19 69,14
100 Albin Blomberg Segersta OK 01:23:22 69,23
101 Ludde Blom IFK Enskede 01:23:53 70,11
106 Linus Malm KFUM Örebro OK 01:25:03 72,11
107 Andreas Törnkvist OK Denseln 01:25:43 73,25
108 Piet Daniels Västerås SOK 01:25:48 73,40
109 Seth Borglund Härnösands OK 01:26:36 74,77
110 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:26:41 74,91
112 Johannes Stenberg Skellefteå OK 01:26:49 75,14
113 Oscar Olin IKHP Huskvarna 01:28:38 78,25
114 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:29:26 79,62
115 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 01:29:36 79,91
117 Mattis Sandén OK Södertörn 01:32:57 85,65
118 Lukas Gustafsson IK Ymer 01:33:03 85,82
121 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:34:23 88,11
123 Simon Markström OK Renen 01:35:07 89,36
125 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 01:39:03 96,11
126 Melker Andersson Eds SK 01:41:07 99,65
127 Arvid Henning Härnösands OK 01:41:41 100,62
129 Henry Nicholson Frölunda OL 01:46:38 109,10
134 Maximilian Olofsson Västerås SOK 02:03:36 138,18
135 David Johansson FK Friskus-Varberg 02:22:43 170,95
136 Wilmer Holmqvist Sjövalla FK 02:25:58 176,52
Erik Ingemarsson Hestra IF
Anton Kastrup Sävedalens AIK
Max Persson OK Skogsfalken

Annonser

Bagheera