Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:35:51 18,44
4 Arvid Ingvarsson OK Renen 00:36:20 19,69
7 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:37:08 21,74
8 Anton Jonsson OK Tyr 00:37:21 22,30
10 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:37:40 23,11
13 Viggo Holmberg OK Tylöskog 00:39:10 26,97
15 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:39:52 28,76
16 Marcus Lamm Frölunda OL 00:40:09 29,49
17 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:40:14 29,71
20 Arvid Algers Omholt OK Denseln 00:41:43 33,52
21 Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 00:42:09 34,63
24 Carl Öberg Gamleby OK 00:43:06 37,07
25 Erik Palm Västerås SOK 00:43:07 37,11
28 Max Alfredsson Gävle OK 00:43:50 38,96
29 Andrei Kuzmin Sundsvalls OK 00:44:02 39,47
30 Jens Fochsen Waxholms OK 00:44:13 39,94
33 Felix Frykfeldt IKHP Huskvarna 00:44:28 40,58
35 Edvin Halldin KFUM Örebro OK 00:44:40 41,10
36 Arvid Myrberger Tullinge SK 00:44:42 41,18
37 Robin Helmersson OK Tisaren 00:45:21 42,85
39 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:45:41 43,71
40 Felix Johansson OK Alehof 00:45:46 43,92
43 Viggo Wulff IKHP Huskvarna 00:46:25 45,59
44 Alvin Isenström Almby IK 00:46:41 46,28
46 Simon Palmgren Skogsluffarnas OK 00:46:50 46,66
48 Hugo Braam OK Denseln 00:47:09 47,48
51 Oliver Liwång IFK Lidingö SOK 00:47:51 49,28
52 Axel Nordqvist Waxholms OK 00:48:19 50,47
53 Wilmer Kempe OK Denseln 00:48:36 51,20
54 Viktor Wistrand Tullinge SK 00:48:53 51,93
55 Samuel Dahlberg Falkenbergs OK 00:49:01 52,27
56 Olle Hamberg Östersunds OK 00:49:22 53,17
58 Malte Söderlund OK Kåre 00:49:43 54,07
60 Olof Arevång Tullinge SK 00:49:56 54,63
63 Eric Hasselström OK Renen 00:50:11 55,27
66 Oscar Andersson OK Tyr 00:50:31 56,13
67 Erik Norin Söders-Tyresö 00:50:44 56,68
71 Isak Törnström FK Friskus-Varberg 00:51:34 58,82
72 Liam Hälldal Skogslöparna 00:51:39 59,04
74 Isac Elingfors Växjö OK 00:52:00 59,94
76 Hampus Sundberg Järfälla OK 00:52:19 60,75
78 Filip Gummesson Kalmar OK 00:52:30 61,22
79 Jakob Omelchenko OK Orion 00:52:40 61,65
80 Wilhelm Karmetun OK Njudung 00:52:41 61,69
83 Nils Samrud IFK Lidingö SOK 00:53:35 64,01
84 Erik Nederheim Täby OK 00:53:37 64,09
85 Emil Lagneteg Boxholm-Mjölby Ol 00:53:50 64,65
87 Elias Persson Helsingborgs SOK 00:54:02 65,16
90 Emil Clashammar Nyköpings OK 00:55:14 68,25
91 Theo Årbrink Linköpings OK 00:56:02 70,30
92 Malte Klasson OK Hammaren 00:56:03 70,34
95 Vincent Dahm Tjalve OK 00:56:43 72,06
96 Albin Skott Åmåls OK 00:57:03 72,91
98 Gustav Hellgren Söderköpings OK 00:58:21 76,25
99 Johannes Norrby OK Södertörn 00:58:34 76,81
103 Liam Hogedal Vänersborgs SK 00:59:25 78,99
104 Emil Lundgren Sundsvalls OK 00:59:48 79,98
106 Alfred Nyberg Skattkärrs SOK 01:00:23 81,48
110 Gustav Ljunggren OK Hammaren 01:01:23 84,05
111 Fabian Törnqvist Attunda OK 01:01:40 84,77
116 Valter Rooth Växjö OK 01:02:47 87,64
119 Taras Havryliuk Leksands OK 01:04:02 90,85
120 Ted Johnsson Matteus SI 01:04:31 92,10
124 Linus Nilevi Haninge SOK 01:06:19 96,72
129 Jakob Ellin Kalmar OK 01:08:09 101,43
130 Viktor Andersson Umeå OK 01:08:15 101,69
132 Arild Erikmats Sävedalens AIK 01:08:24 102,07
136 August Grahn Bredaryds SOK 01:09:34 105,07
138 Carl Erngrund Sundsvalls OK 01:10:32 107,55
139 Olle Wallman Västerbergslagens OL 01:10:34 107,64
142 Melker Waldfelt Finspångs SOK 01:13:17 114,62
143 Isak Öhgren Sävedalens AIK 01:13:35 115,39
144 Viktor Nilsson Stångenäs AIS 01:13:37 115,48
146 Simon Hansson IF Rigor 01:14:12 116,97
147 Gustav Fagerlind Markbygdens OK 01:14:31 117,79
149 Pontus Hedberg Karlsbyhedens OK 01:15:20 119,89
152 Adam Samuelsson Falköpings AIK OK 01:20:35 133,38
153 Ludvig Eriksson Linköpings OK 01:21:21 135,34
154 Isak Nilsson OK Landehof 01:21:54 136,76
155 Simon Berglund Karlsbyhedens OK 01:22:19 137,83
156 Erik Kindlund OK Tranan 01:22:36 138,56
157 Johan Andersson IK Gandvik 01:22:41 138,77
158 Noah Törngren Tolered-Utby Ol-Klubb 01:25:58 147,21
161 Simon Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 01:29:42 156,80
166 Joel Björklund Attunda OK 01:45:00 196,11
168 Adam Nero Nässjö OK 01:56:55 226,72
169 Linus Augustsson IFK Göteborg Orientering 02:00:36 236,19
Axel Nilsson Garphyttans IF

Annonser

Bagheera