Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Felicia Persson Helsingborgs SOK 00:28:36 26,90
2 Alice Hellberg Sundbybergs IK 00:30:11 31,68
3 Elvira Karmstig FK Friskus-Varberg 00:30:52 33,74
5 Ida Pauler Skogslöparna 00:33:50 42,68
6 Elin Palm Västerås SOK 00:34:27 44,54
8 Emma Lindkvist Almby IK 00:34:39 45,14
9 Selma Persson FK Herkules 00:35:37 48,05
10 Elin Anzelius Hästveda OK 00:36:31 50,77
12 Frida Ahl OK Norrvirdarna 00:37:15 52,98
14 Molly Boman Mälarö SOK 00:37:47 54,59
15 Katja Smitt Södertälje-Nykvarn OF 00:38:07 55,59
16 Maja Maxén Stora Tuna OK 00:38:19 56,19
17 Wilma Jonsson OK Tyr 00:38:48 57,65
18 Ella Andersson OK Löftan 00:39:02 58,35
19 Thea Gelius Snättringe SK 00:39:38 60,16
20 Frida Söderqvist Linköpings OK 00:39:42 60,36
23 Tova Borggren Lunds OK 00:40:28 62,67
24 Elvira Lindsten Nyköpings OK 00:40:32 62,88
25 Hilma Dalin OK Kåre 00:41:11 64,84
26 Alice Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:41:18 65,19
28 Fanny Bergman Tullinge SK 00:41:59 67,25
30 Julia Ekdahl KFUM Örebro OK 00:42:25 68,55
32 Maja Lyckebäck Sigtuna OK 00:42:29 68,75
33 Tuva Karlsson Sandberg OK Hällen 00:42:50 69,81
34 Alva Junkell FK Herkules 00:43:52 72,92
35 Irma Eriksson OK Tyr 00:43:59 73,28
36 Julia Ek OK Ravinen 00:44:20 74,33
37 Linnea Hellqvist Sundsvalls OK 00:44:42 75,44
38 Elina Karlsson FK Herkules 00:44:55 76,09
40 Alma Olsson Uddevalla OK 00:45:13 76,99
41 Lova Wilén Leksands OK 00:45:22 77,45
43 Alice Sjööarv OK Nackhe 00:45:39 78,30
44 Iris Bergkvist OK Renen 00:45:46 78,65
45 Vera Jeppsson OK Hammaren 00:45:50 78,85
46 Elin Nilsson Karlskrona SOK 00:46:14 80,06
48 Hilda Nygård OK Kåre 00:46:26 80,66
49 Torunn Otterbjörk Umeå OK 00:46:36 81,16
50 Alice Larsson Bredareds IF 00:46:59 82,32
51 Vera Dahlberg Jönköpings OK 00:47:21 83,42
52 Ebba Lövgärd OK Alehof 00:47:35 84,13
53 Mirjam Costermans Järla Orientering 00:48:00 85,38
54 Alicia Ivarsson OK Hammaren 00:48:01 85,43
56 Hilma Trofast Jönköpings OK 00:48:42 87,49
57 Elin Karlsson OK Landehof 00:48:52 88,00
58 Ebba Eberlén OK Skogshjortarna 00:49:06 88,70
59 Elsa Mattsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:49:13 89,05
60 Hedda Edin OK Renen 00:49:22 89,50
61 Selma Sundberg Sundbybergs IK 00:50:16 92,22
63 Olivia Svensson FK Åsen 00:50:28 92,82
65 Märta Östberg Umeå OK 00:50:38 93,32
68 Nelly Groth Kungälvs OK 00:52:54 100,15
69 Vera Höglund Sjövalla FK 00:53:07 100,81
70 Emily Blyth Attunda OK 00:53:09 100,91
71 Lovisa Pihel OK Tisaren 00:53:13 101,11
72 Sara Liwång IFK Lidingö SOK 00:53:28 101,86
76 Kajsa Bergroth Västerås SOK 00:54:54 106,18
77 Astrid Jacobson OK Tor 00:55:19 107,44
80 Klara Gellerbrant Malungs OK Skogsmårdarna 00:56:49 111,96
83 Elin Zachrisson Kungälvs OK 00:57:45 114,77
84 Ebba Fryxell Garphyttans IF 00:58:21 116,58
85 Irma Malmström Västerås SOK 00:58:46 117,84
86 Tuva Andersson NAIS Orienteringsklubb 00:58:55 118,29
88 Evelina Lindgren Lidköpings VSK 00:58:59 118,49
89 Edith Bergenfur Skattkärrs SOK 00:59:47 120,90
90 Hanna Rydesäter Alfta-Ösa OK 01:01:09 125,02
91 Siri Hejdenberg Gävle OK 01:01:13 125,22
92 Freja Saers Tumba-Mälarhöjden OK 01:01:41 126,63
93 Elsa Reuter Åmåls OK 01:02:04 127,79
94 Vera Folkestad Anderstorps OK 01:02:36 129,39
95 Alma Wessel Länna IF 01:02:43 129,75
96 Kristina Nilsson Condori Hästveda OK 01:02:44 129,80
97 Delisia Nyström OK Nolaskogsarna 01:03:22 131,71
98 Tuva Hällsten Leksands OK 01:04:02 133,71
99 Gabriella Hasler Surahammars SOK 01:04:08 134,02
100 Lydia Ljungkvist Bogdanovic Tumba-Mälarhöjden OK 01:05:29 138,09
102 Agnes Boge OK Alehof 01:06:39 141,60
103 Lisa Johnsson FK Finn 01:06:45 141,90
105 Elly Einarsson Kungälvs OK 01:08:03 145,82
106 Agnes Paulsson OK Löftan 01:08:54 148,39
107 Alice Funke Leksands OK 01:10:17 152,56
108 Alice Ullerteg Jönköpings OK 01:11:09 155,17
109 Elsa Norgren Domnarvets GoIF 01:11:10 155,22
110 Agnes Åberg Tolered-Utby Ol-Klubb 01:11:16 155,52
111 Ester Klasson OK Hammaren 01:11:23 155,87
112 Eira Dinges Oliv OK Enen 01:14:24 164,96
114 Siri Rehn Gränna-Bygdens OK 01:15:40 168,78
116 Lina Pegard OK Gynge 01:19:26 180,14
117 Agnes Persson Helsingborgs SOK 01:19:27 180,19
118 Vera Enbom Järfälla OK 01:19:51 181,39
120 Alice Ellin Kalmar OK 01:21:19 185,81
121 Frida Brudin IFK Mora OK 01:21:36 186,67
122 Felicia Aspnäs-Ferm Sidensjö IK 01:21:50 187,37
123 Tilde Vikblom OK Hammaren 01:24:23 195,06
124 Linnea Starenius Snättringe SK 01:30:05 212,24
127 Maja Alenvik-Dahl OK Alehof 01:50:42 274,39
130 Thula Fridvall OK Enen 02:13:10 300,00
Wilma Rosén Göteborg-Majorna OK
Ingrid Kafvelström Tolered-Utby Ol-Klubb
Amanda Mörkfors Järfälla OK

Annonser

Bagheera