Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H40 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Mattias Holmstrand OK Landehof 00:34:32 17,76
3 Linus Kaisajuntti Kamrat Och IF KIF 00:34:38 18,03
4 Anders Hedman Snättringe SK 00:35:47 21,07
5 Per Aspegren OK Kontinent 00:35:56 21,47
6 Dan Winnberg IK Trenne Ullared 00:36:27 22,84
7 Harri Andrée Järla Orientering 00:36:34 23,14
9 Patrik Blom Rehns BK 00:36:55 24,07
10 Daniel Millbourn OK Skogsfalken 00:37:01 24,34
13 Mattias Johansson OK Kåre 00:38:03 27,07
14 Daniel Boström OK Tor 00:38:07 27,25
15 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:38:19 27,78
16 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 00:38:20 27,82
17 Joakim Antonsson OK Löftan 00:38:21 27,87
18 Peter Löfås Domnarvets GoIF 00:38:49 29,10
19 Håkan Bengtsson Alvesta SOK 00:39:08 29,94
20 Andreas Enborg OC München 00:39:20 30,47
21 Mårten Frendelius IFK Lidingö SOK 00:39:24 30,65
22 Björn Arvidsson Stora Tuna OK 00:39:28 30,82
24 Erik Harlén KFUM Örebro OK 00:39:41 31,40
25 Tobias Lindell OK Alehof 00:39:50 31,79
26 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:40:06 32,50
27 Jonas Palm Sävedalens AIK 00:40:16 32,94
29 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 00:41:21 35,81
30 Mattias Karlsson OK Alehof 00:41:26 36,03
31 Johan Bernhard Snättringe SK 00:41:37 36,51
32 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:41:39 36,60
33 Anders Höije Göteborg-Majorna OK 00:41:42 36,73
34 Anders Fogelberg Västvärmlands OK 00:41:43 36,78
35 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:41:58 37,44
36 Johan Rosén Göteborg-Majorna OK 00:42:11 38,01
37 Jonas Hallman Attunda OK 00:42:14 38,15
41 Per Grönroos OK Alehof 00:42:37 39,16
42 Stefan Roos IFK Göteborg Orientering 00:42:56 40,00
42 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:42:56 40,00
45 Johan Myrén OK Orion 00:43:17 40,93
47 Martin Ohlsson OK Storsjön 00:43:49 42,34
48 Jonas Byström Skogslöparna 00:43:57 42,69
50 Oscar Svalin OK Alehof 00:44:22 43,79
52 Daniel Hasselström Motala AIF OL 00:45:31 46,84
53 Marcus Åhlén OK Österåker 00:45:32 46,88
55 Johan Herbst Västerås SOK 00:45:35 47,02
56 Kristofer Thorslund Väsby OK 00:46:03 48,25
57 Lars Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:20 49,00
60 Peder Kock Järfälla OK 00:47:29 52,05
61 Stefan Enberg Ludvika OK 00:47:51 53,02
62 Fredrik Flodmark Tullinge SK 00:47:53 53,10
65 Tomas Öberg OK Hällen 00:48:19 54,25
66 Johan Aspegren OK Kontinent 00:48:27 54,60
67 Peter Svensson Karlskrona SOK 00:48:34 54,91
68 Klas Bringert Katrineholms OK 00:48:47 55,49
69 Magnus Gassner Ulricehamns OK 00:49:14 56,68
70 Stefan Löfqvist SOK Viljan 00:50:06 58,97
72 Henrik Mattsson Valbo AIF 00:50:28 59,94
73 Erik Hellsten Nyköpings OK 00:51:01 61,40
74 Fredrik Persson Wing OK 00:51:16 62,06
75 Daniel Granlund OK Renen 00:51:28 62,59
76 Daniel Claesson OK GRIP 00:51:43 63,25
77 Andreas Björklund Gamleby OK 00:51:52 63,65
80 Björn Kajs IFK Mora OK 00:52:11 64,49
81 Magnus Dalenstam Snättringe SK 00:52:29 65,28
82 Joel Larsson Köping-Kolsva OK 00:52:32 65,42
83 Christer Öberg Gamleby OK 00:52:53 66,34
84 Anders Sandberg IFK Mora OK 00:53:12 67,18
85 Erik Lindgren Köping-Kolsva OK 00:53:58 69,21
86 Per Junfors OK Skogshjortarna 00:54:27 70,49
87 Ingemar Åkerman Tullinge SK 00:54:39 71,02
87 Martin Andersson Sjövalla FK 00:54:39 71,02
89 Peder Hallberg IK Ymer 00:54:41 71,11
90 Jonas Lindsten Nyköpings OK 00:54:49 71,46
91 Jonas Fagerholm Halmstad OK 00:55:02 72,03
92 Johan Stark Västerviks OK 00:55:22 72,92
93 Niclas Clashammar Nyköpings OK 00:55:37 73,58
94 Johan Höök IK Jarl Rättvik 00:56:09 74,99
95 Christophe Zaninotti Västerviks OK 00:56:21 75,52
96 Conny Ekstrand OK Älvsjö-Örby 00:56:29 75,87
97 Albin Andersson Växjö OK 00:56:40 76,36
98 Oskar Ekberg Göteborg-Majorna OK 00:56:47 76,67
99 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 00:56:59 77,20
100 Jonas Norén Helsingborgs SOK 00:57:31 78,61
103 Mikael Pihlblad Södertälje-Nykvarn OF 00:58:37 81,52
104 Marcus Amrén Östersunds OK 00:58:48 82,01
105 Peter Löfgren Täby OK 00:58:49 82,05
106 Henrik Eklund Lunds OK 00:58:54 82,27
107 Robert Vestman Almby IK 00:58:55 82,31
108 Magnus Åberg Tolered-Utby Ol-Klubb 00:59:43 84,43
110 Stefan Hogart Kamrat Och IF KIF 01:00:28 86,42
111 Anders Lidman OK Renen 01:01:07 88,14
112 Magnus Johansson Åre OK 01:01:24 88,89
113 Mikael Trofast Jönköpings OK 01:01:34 89,33
114 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:01:51 90,08
116 Per Rooth Växjö OK 01:02:31 91,85
117 Erik Påledal Södertälje-Nykvarn OF 01:02:40 92,24
118 Mikael Widén FK Boken 01:02:52 92,77
120 Henrik Thomson OK Kåre 01:03:39 94,85
121 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:04:32 97,18
122 Joakim Lönnkvist Tullinge SK 01:04:38 97,45
123 Mattias Holmström Åmåls OK 01:04:46 97,80
125 Per Sandahl Gamleby OK 01:05:14 99,04
126 Johan Tykesson IFK Göteborg Orientering 01:05:41 100,23
127 David Lindqvist Kristinehamns OK 01:06:06 101,33
128 Andreas Gundberg OK Kolmården 01:06:13 101,64
130 Richard Olovsson Gamleby OK 01:07:11 104,20
131 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:07:21 104,64
132 Jonas Karlsson Kovlands IF 01:07:23 104,73
133 Oscar Wessfeldt Skåneslättens OL 01:08:44 108,30
135 Mathias Persson Hallstahammars OK 01:09:10 109,45
136 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 01:09:55 111,44
137 Mattias Johansson OK Pan-Kristianstad 01:09:58 111,57
138 Martin Beijer Jönköpings OK 01:10:31 113,02
139 Jonas Sjöstrand Snättringe SK 01:10:45 113,64
142 Olof Nilsson KFUM Örebro OK 01:13:24 120,66
143 Thomas Lindgren OK Tor 01:14:11 122,73
144 Anders Abel Snättringe SK 01:15:33 126,35
145 Fredrik Arnesson Lindebygdens OK 01:15:40 126,66
146 Arvid Rinaldo OK Tor 01:16:34 129,04
147 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:16:48 129,66
148 Daniel Westbom Säterbygdens OK 01:18:01 132,88
149 Jimmy Bergkvist OK Renen 01:20:18 138,92
150 Magnus Carlberg Almby IK 01:20:26 139,28
152 Mario Matanovic Västerviks OK 01:20:54 140,51
153 Johan Danielsson Lycksele IF 01:24:56 151,19
154 Markus Meyer Matteus SI 01:25:16 152,07
156 Björn Lindén OK Hedströmmen 01:26:45 156,00
157 Jens Friberg Ludvika OK 01:27:16 157,37
158 Daniel Haglund OK Hällen 01:27:35 158,21
160 Lars-Henrik Galborgen Eds SK 01:34:28 176,43
166 Petter Andersson Stenungsunds OK 01:52:24 223,91
167 Christian Johnsson FK Finn 01:59:01 241,42
Daniel Ekström Stora Tuna OK
Fredrik Eriksson OK Flundrehof

Annonser

Bagheera