Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H50 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:19 11,89
2 Yuri Omelchenko OK Orion 00:34:16 17,05
5 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:24 20,05
6 Anders Håkansson OK Orion 00:35:46 21,02
7 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:58 21,55
8 Erik Karlsson Tjällmo-Godegårds OK 00:36:00 21,64
9 Fredrik Mäkinen OK Hammaren 00:36:22 22,61
10 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:36:55 24,07
11 Magnus Larsson OK Orion 00:37:07 24,59
13 Patrik Leickt Tullinge SK 00:37:39 26,01
14 Jan Sjödin OK Tisaren 00:37:50 26,49
15 Patrik Nilsson Linköpings OK 00:37:57 26,80
16 Mats Lilja OK Älgen 00:38:08 27,29
17 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:12 27,46
20 Anders Löwgren OK Milan 00:40:17 32,98
21 Ola Lindström Sundsvalls OK 00:40:25 33,33
22 Magnus Graad Ronneby OK 00:40:33 33,68
23 Johan Swartz OK Orion 00:40:39 33,95
25 Torben Malm Garphyttans IF 00:41:14 35,49
26 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:28 36,11
27 Mikael Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:41:36 36,46
29 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:41:45 36,86
30 Johan Sundin Waxholms OK 00:42:08 37,88
31 Pontus Halldin KFUM Örebro OK 00:42:20 38,40
32 Lars Ohlsson OK Tyr 00:42:21 38,45
33 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 00:42:27 38,71
35 Jonas Bergenfur Skattkärrs SOK 00:42:39 39,24
36 Christian Eriksson Sterner Linköpings OK 00:42:43 39,42
38 Anders Larsson OK Milan 00:43:26 41,32
39 Andreas Fredriksson Attunda OK 00:43:53 42,51
40 Tomas Albinsson OK Österåker 00:43:56 42,64
41 Jonas Ivarsson OK Hammaren 00:44:08 43,17
42 Håkan Jönsson OK Skogsfalken 00:44:22 43,79
43 Örjan Sandell OK Roxen 00:44:30 44,14
44 Fredrik Wiksten Gävle OK 00:45:06 45,73
45 Jonas Olsson OK Roxen 00:45:23 46,48
46 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:46:22 49,08
47 Tryggve Malm Lagerqvist Garphyttans IF 00:46:47 50,18
49 Mikael Fjällborg Stenungsunds OK 00:46:51 50,36
51 Mikael Lind OK Tyr 00:47:27 51,95
52 Niclas Carlsson OK Ravinen 00:47:37 52,39
53 Per Gustavsson Hällefors OK 00:47:42 52,61
54 Daniel Bringby Södertälje-Nykvarn OF 00:47:44 52,70
55 Örjan Säker Hagaby GoIF Örebro 00:47:45 52,74
56 Anders Bergmark Snättringe SK 00:48:13 53,98
57 Torbjörn Vikblom OK Hammaren 00:48:19 54,24
58 Johan Lidmar Snättringe SK 00:48:30 54,73
60 Johan Westring Järfälla OK 00:48:44 55,35
61 Michael Wennblom Hagaby GoIF Örebro 00:48:55 55,83
62 Petri Santalius Väsby OK 00:49:01 56,10
63 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:49:36 57,64
64 Johan Frodin OK Roxen 00:49:40 57,82
65 Anders Hane OK Tyr 00:49:46 58,08
66 Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:47 58,13
67 Henric Brohede OK Tyr 00:50:06 58,96
68 Anders Westlund Kils OK 00:50:47 60,77
69 Håkan Persson Valbo AIF 00:50:56 61,17
71 Olle Malmring Freidig 00:51:45 63,33
72 Magnus Källming OK Tyr 00:51:49 63,51
74 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 00:52:03 64,13
75 Daniel Bjärsvik IKHP Huskvarna 00:52:06 64,26
76 Lars Segerman Skarpnäcks OL 00:52:21 64,92
79 Johan Henricsson OK Tyr 00:52:52 66,29
80 Clas Nilsson Karlskrona SOK 00:53:14 67,26
82 Joakim Dahlberg Almby IK 00:53:47 68,72
83 Sven Bolmblad IFK Lidingö SOK 00:54:00 69,29
84 Johan Agås Sundsvalls OK 00:54:19 70,13
85 Johan Petri Kristinehamns OK 00:54:22 70,26
85 Mikael Rööhs Skattkärrs SOK 00:54:22 70,26
87 Fredrik Brorson OK Nackhe 00:54:25 70,39
89 Magnus Andersson Sundbybergs IK 00:54:44 71,23
90 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:55:15 72,60
91 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 00:55:17 72,69
92 Björn Zettervall Karlskrona SOK 00:55:29 73,22
93 Håkan Ahlqvist OK Tyr 00:55:38 73,61
97 Patric Karlsson Ronneby OK 00:56:34 76,08
98 Erik Berg Garda OK 00:57:26 78,38
99 Staffan Olsson Åmåls OK 00:57:52 79,53
100 Henrik Pellmé Stenungsunds OK 00:57:58 79,79
101 Jonas Näslund OK Hammaren 00:58:08 80,23
103 Jan Hansson OK Djerf 00:59:11 83,01
106 Per-Ingvar Adamsson Trosabygdens OK 01:00:15 85,83
107 Jonas Wiberg VK Uvarna 01:00:54 87,56
108 Henrik Isenström Almby IK 01:01:12 88,35
109 Anders Malmqvist Motala AIF OL 01:02:19 91,31
110 Jonas Karlsson Väsby OK 01:02:47 92,54
111 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 01:02:57 92,98
112 Ulf Mellerdal Kils OK 01:04:17 96,51
113 Johan Wallin Strängnäs-Malmby OL 01:04:27 96,95
114 Fredrik Pontén Selånger SOK 01:05:02 98,50
117 Jonas Lindell OK Roxen 01:06:40 102,82
118 Daniel Helander Tullinge SK 01:06:49 103,22
120 Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 01:07:40 105,47
121 Magnus Jeppsson OK Hammaren 01:07:49 105,87
123 Jörgen Hjort OK Roxen 01:10:18 112,44
124 Lars-Erik Enquist OK Hammaren 01:10:26 112,79
125 Thomas Ivarsson OK Hammaren 01:12:10 117,38
126 Anders Sundelin OK Orion 01:12:14 117,56
127 Lars-Åke Kullberg Björkfors GoIF 01:13:22 120,56
128 Patrik Nylén Degerfors OK 01:13:56 122,06
130 Patrik Stenils OK Hällen 01:14:16 122,94
131 Jim Christie Snättringe SK 01:14:37 123,87
133 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:17:06 130,44
134 Dick Ullerteg Jönköpings OK 01:19:46 137,50
136 Anders Nau Haninge SOK 01:23:04 146,24
137 Tomas Eklund Skogsluffarnas OK 01:23:21 146,99
138 Lars Westlin Valbo AIF 01:24:39 150,43
140 Carl Johan Nilsson Waxholms OK 01:31:08 167,59
141 Gunnar Skärlén Haninge SOK 01:34:01 175,22
142 Karl-Johan Bönner Björkfors GoIF 01:36:20 181,36
143 Nikiforos Papasikas Skarpnäcks OL 01:44:23 202,67
144 Robert Nordesjö Sundbybergs IK 01:54:09 228,52
Mickael Göransson Almby IK

Annonser

Bagheera