Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 3 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Michael Wehlin Söderköpings OK 00:35:20 9,74
2 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:35:43 10,65
3 Lasse Jansson Gävle OK 00:35:54 11,08
4 Stefan Nyberg Avesta OK 00:36:16 11,94
5 Mikael Kindborn OK Hällen 00:39:09 18,75
6 Harry Hietanen Gävle OK 00:39:26 19,42
7 Ulf Jungstrand OK Skogsfalken 00:39:39 19,93
10 Anders Enmark Gävle OK 00:41:48 25,00
11 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:41:50 25,08
12 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:41:59 25,44
13 Christer Skoog Kils OK 00:42:03 25,60
14 Johnny Junegard Tullinge SK 00:42:17 26,15
15 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:42:18 26,19
16 Thomas Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:42:19 26,22
17 Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-Klubb 00:42:20 26,26
18 Lars Holmberg IF Hagen 00:43:41 29,45
22 Bengt Hesslekrans OK Njudung 00:43:59 30,16
23 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:44:26 31,22
25 Lennart Myrehed Vandrarringen 00:45:05 32,76
26 Tommy Berger Stenungsunds OK 00:45:15 33,15
27 Andres Laas OK Skogshjortarna 00:45:24 33,50
29 Anders Lund Järfälla OK 00:45:52 34,60
30 Bengt Schwartz OK Kolmården 00:46:18 35,63
31 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 00:46:27 35,98
32 Erik Eriksson IFK Mora OK 00:47:17 37,95
33 Peter Nordström Täby OK 00:48:59 41,96
35 Ronny Nordgren Sundbybergs IK 00:49:32 43,26
37 Jan Hansson Stenungsunds OK 00:50:02 44,44
41 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 00:51:27 47,78
43 Anders Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:52:30 50,26
44 Thomas Henmyr OK Vilse 87 00:52:37 50,54
45 Stefan Johansson Trollhättans SOK 00:52:49 51,01
46 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:52:56 51,28
47 Göran Tjernberg Kovlands IF 00:53:04 51,60
53 Peter Lundberg Järfälla OK 00:54:00 53,80
56 Hans Persson Andrarums IF 00:55:01 56,20
59 Göran Månsson Stigmännen Karlshamns OK 00:56:07 58,80
60 Mats Welander OK Djerf 00:56:09 58,88
61 Björn Eiderbrant OK Tyr 00:56:35 59,90
62 Henry Barsk Övertorneå IF 00:56:48 60,41
64 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:57:05 61,08
66 Håkan Hanning Järla Orientering 00:57:22 61,75
70 Per-Åke Strömberg Vallsta SK 00:58:42 64,90
72 Lars Runesson OK Vivill 01:00:20 68,75
73 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:00:25 68,95
74 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 01:00:31 69,18
75 Göran Karlsson OK Hällen 01:00:32 69,22
78 Roger Hallgren IFK Göteborg Orientering 01:00:42 69,62
80 Rikard Borg Linköpings OK 01:00:49 69,89
82 Jonas Lundgren Tibro OK 01:01:01 70,37
83 Magnus Josefsson Sävedalens AIK 01:01:52 72,37
84 Göran Engblom Rehns BK 01:02:04 72,84
87 Jan Lindh Sundbybergs IK 01:02:43 74,38
88 Mats Aronsson Bromma-Vällingby SOK 01:03:01 75,09
89 Stefan Sundelius Järfälla OK 01:03:20 75,83
91 Mats Carlsson OK Ödmården 01:03:33 76,34
93 Lennarth Karlsson Valbo AIF 01:04:11 77,84
96 Ulf Björkdahl Herrestads AIF 01:06:02 82,21
98 Svante Andrén Tibro OK 01:06:31 83,35
99 Håkan Persson Laxå OK 01:06:33 83,43
100 Björn Lundsten Vittjärvs IK 01:06:35 83,51
101 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 01:07:23 85,39
102 Anders Fogelström OK Gränsen 01:07:27 85,55
103 Per Hanson Härnösands OK 01:07:41 86,10
105 Sten-Olof Mattsson Leksands OK 01:08:10 87,24
109 Göran Ivarez OK Södertörn 01:09:36 90,63
110 Martin West Uddevalla OK 01:10:26 92,59
111 Stefan Unosson Kalmar OK 01:11:39 95,46
112 Arne Sääf Gudhems IF 01:13:08 98,97
114 Jonas Karlsson Markbygdens OK 01:13:48 100,54
115 Jan Ola Olsson OK Kompassen 01:13:54 100,78
116 Håkan Wåhlander Frölunda OL 01:14:15 101,60
117 Björn Engström Sisu Forshaga SK 01:14:18 101,72
118 Martin Eickhoff Sävedalens AIK 01:14:30 102,19
120 Lars Ahlström Kils OK 01:16:48 107,62
122 Søren Maarup Strängnäs-Malmby OL 01:18:32 111,71
123 Bosse Wigge Domnarvets GoIF 01:20:13 115,69
124 Kent Nero Mullsjö SOK 01:22:22 120,76
127 Torbjörn Almgren Göteborgs SK 01:25:15 127,57
128 Karri Lindell OK Måsen 01:27:28 132,80
129 Håkan Eriksson OK Räven 01:29:52 138,46
133 Jan Ryden Sjövalla FK 01:38:50 159,63
138 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 01:51:13 188,86
139 Jan-Olof Eriksson OK Nackhe 02:04:16 219,66
Anders Söderbärg OK Roslagen
Åke Nyström Ålems OK
Björn Albinsson IFK Mora OK

Annonser

Bagheera