O-Ringen Uppsala etapp 3 - H75
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Lars Granefelt
|
OK Tyr |
00:37:28 |
4,03 |
|
2 |
Roland Alsén
|
OK Roxen |
00:42:15 |
10,30 |
|
3 |
Börje Råberg
|
OK Tyr |
00:43:11 |
11,53 |
|
4 |
Alf Lindberg
|
Köping-Kolsva OK |
00:43:56 |
12,51 |
|
9 |
Bertil Höök
|
Ludvika OK |
00:50:18 |
20,87 |
|
10 |
Torbjörn Wikström
|
OK Orinto |
00:50:48 |
21,52 |
|
11 |
Anders Claesson
|
IFK Mora OK |
00:51:25 |
22,33 |
|
12 |
Staffan Holmberg
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:51:42 |
22,70 |
|
13 |
Lennart Bohman
|
OK Orion |
00:52:32 |
23,80 |
|
15 |
Leif Carlsson
|
Leksands OK |
00:53:49 |
25,48 |
|
16 |
Leif Strandberg
|
Gustavsbergs OK |
00:53:52 |
25,55 |
|
17 |
Dag Lorén
|
OK Frisene |
00:54:05 |
25,83 |
|
19 |
Roland Nilsson
|
SOK Viljan |
00:54:48 |
26,77 |
|
22 |
Leif Lindström
|
Nybro OK |
00:56:18 |
28,74 |
|
23 |
Göran Larbo
|
Attunda OK |
00:56:45 |
29,33 |
|
25 |
Kjell Eriksson
|
OK Djerf |
00:59:18 |
32,68 |
|
27 |
Gunnar Ehn
|
Tullinge SK |
00:59:48 |
33,33 |
|
29 |
Bengt Ståhl
|
Hjärnarps OL |
01:00:05 |
33,70 |
|
30 |
Stefan Erlandsson
|
Garda OK |
01:01:18 |
35,30 |
|
31 |
Kjell Mörtberg
|
Bodens Bandyklubb OS |
01:01:52 |
36,04 |
|
32 |
Thomas Åberg
|
Tolered-Utby Ol-Klubb |
01:02:57 |
37,47 |
|
33 |
Nils Sjödin
|
Tjalve OK |
01:03:44 |
38,49 |
|
34 |
Arne Larsen
|
Västerviks OK |
01:04:48 |
39,89 |
|
36 |
Frank Nordahl
|
Strängnäs-Malmby OL |
01:05:37 |
40,97 |
|
37 |
Torbjörn Tirén
|
Hellas Orientering |
01:05:59 |
41,45 |
|
38 |
Acke Wåhlander
|
Göteborg-Majorna OK |
01:07:30 |
43,44 |
|
39 |
Kjell Jeppson
|
IF Rigor |
01:07:38 |
43,61 |
|
40 |
Tommy Olsson
|
Karlskrona SOK |
01:10:25 |
47,26 |
|
42 |
Jack Grönroos
|
OK Alehof |
01:17:54 |
57,08 |
|
43 |
Lars Henriksson
|
OK Älme |
01:19:20 |
58,96 |
|
44 |
Rolf Lindberg
|
Söderhamns OK |
01:21:10 |
61,37 |
|
46 |
Bert Thorsson
|
Ryda SK |
01:27:04 |
69,11 |
|
48 |
Sven Thelandersson
|
Lunds OK |
01:30:45 |
73,95 |
|
49 |
Gösta Malmer
|
IF Marin Väst |
01:35:25 |
80,07 |
|
50 |
Inge Persson
|
FK Boken |
01:36:22 |
81,32 |
|
51 |
John Collyer
|
Järfälla OK |
01:46:20 |
94,39 |
|
52 |
Leif Ingemarsson
|
Karlskrona SOK |
01:57:41 |
109,29 |
|
|
Mats Dahlberg
|
IFK Kiruna |
|
|
|
|
Bo Klamfelt
|
Tibro OK |
|
|