Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 4 - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Linnéa Golsäter Göteborg-Majorna OK 00:23:17 9,00
2 Sara Granstedt IKHP Huskvarna 00:23:26 9,44
3 Frida Bakkman IFK Göteborg Orientering 00:23:49 10,57
4 Fanny Asketun OK Roxen 00:24:34 12,77
5 Ella Palm IKHP Huskvarna 00:24:39 13,01
6 Ellinor Eriksson Tullinge SK 00:24:51 13,60
7 Pim Hedberg OK Pan-Kristianstad 00:25:02 14,14
8 Lisa Johansson OK Tranan 00:25:13 14,67
9 Elin Granstedt IKHP Huskvarna 00:25:14 14,72
10 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:25:35 15,75
11 Lisa Jonsson Nordin Linköpings OK 00:25:39 15,95
13 Maja Porle Linköpings OK 00:26:42 19,03
14 Mirjam Dalén Sala OK 00:26:47 19,27
16 Julia Davidsson Ärla IF 00:26:59 19,86
17 Myrra Carlsson OK Orion 00:27:01 19,96
18 Emma Pettersson OK Roxen 00:27:06 20,20
19 Gabriella Bergander Eksjö SOK 00:27:13 20,54
21 Maja Kindlund OK Tranan 00:27:37 21,72
23 Alice Svensson Finndahl IKHP Huskvarna 00:27:43 22,01
24 Amanda Strandvall Umeå OK 00:27:48 22,25
26 Alicia Lundgren OK Orion 00:28:30 24,31
27 Emma Blixt OK Nolaskogsarna 00:28:38 24,70
28 Alice Hultin OK Löftan 00:29:01 25,82
29 Emma Beskow Falkenbergs OK 00:29:10 26,26
31 Frida Hector Snättringe SK 00:29:16 26,56
32 Kathryn Barr OK Ravinen 00:29:19 26,70
33 Åsa Zetterberg Eriksson OK Djerf 00:29:21 26,80
34 Malin Carlsson Söders-Tyresö 00:29:24 26,95
36 My Westlund OK Tyr 00:29:33 27,39
37 Tilde Engberg Sundsvalls OK 00:29:46 28,02
38 Lisa Malmström Tjalve OK 00:29:51 28,27
39 Linnea Johnsson OK Nackhe 00:29:54 28,41
40 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:30:15 29,44
42 Kristin Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:30:21 29,73
43 Filippa Spånér Sävedalens AIK 00:30:24 29,88
46 Johanna Engström OK Hällen 00:30:57 31,50
48 Maria Eriksson Eds SK 00:31:12 32,23
49 Julia Adolfsson OK Kåre 00:31:20 32,62
52 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:31:48 33,99
53 Alma Holmqvist Johansson IKHP Huskvarna 00:32:00 34,58
54 Josefine Höög OK Roxen 00:32:05 34,82
56 Isabella Aumo Kungälvs OK 00:32:13 35,21
58 Tilda Andersson Tullinge SK 00:32:15 35,31
59 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:32:17 35,41
60 Agnes Leo Järla Orientering 00:32:36 36,34
61 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:32:40 36,53
65 Moa Erlandsson Vimmerby OK 00:33:08 37,90
66 Ellika Groth Kungälvs OK 00:33:14 38,19
67 Moa Kjellstrand Centrum OK 00:33:15 38,24
68 Lovisa Nilsson Sävedalens AIK 00:33:28 38,88
69 Klara Pålsson Sävedalens AIK 00:33:37 39,32
69 Lovisa Leman Göteborgs SK 00:33:37 39,32
71 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 00:34:03 40,59
72 Anna Brodin Fossum IF 00:34:12 41,03
74 Stina Eriksson Jönköpings OK 00:34:24 41,62
75 Agnes Broman OK Roslagen 00:34:25 41,67
76 Karin Svensson Finspångs SOK 00:34:27 41,76
77 Linnea Gustafsson OK Gynge 00:34:46 42,69
79 Hanna Modig Tjärnström Linköpings OK 00:34:52 42,99
82 Sandra Hane OK Tyr 00:35:11 43,92
83 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 00:35:26 44,65
83 Clara Dahl Härlövs IF 00:35:26 44,65
85 Sofia Lönnkvist Tullinge SK 00:35:31 44,89
87 Elin Lind Tierps SOK 00:35:37 45,19
88 Carolin Svensson Haninge SOK 00:35:40 45,33
89 Malin Widén Uddevalla OK 00:35:50 45,82
90 Emma Kindbom IF Hagen 00:35:53 45,97
93 Klara Ljunggren Linköpings OK 00:36:16 47,09
94 Amanda Claesson Sävedalens AIK 00:36:17 47,14
95 Elin Berg OK Ravinen 00:36:22 47,39
97 Tove Flodman OK Hammaren 00:36:33 47,92
99 Helena Olsson Brunflo IF 00:36:42 48,37
100 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:37:12 49,83
103 Hanna Röstin OK Ravinen 00:37:41 51,25
105 Sara Ivarsson OK Kullingshof 00:38:10 52,67
108 Ellen Skoog OK Hammaren 00:39:12 55,70
111 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:39:34 56,78
112 Tilda Andersson OK Ravinen 00:39:41 57,12
112 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:39:41 57,12
114 Malin Holmberg Göteborg-Majorna OK 00:39:46 57,36
115 Boel Fogelmark OK Södertörn 00:39:53 57,70
116 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 00:40:16 58,83
127 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:42:31 65,43
130 Johanna Rundqvist OK Löftan 00:42:50 66,36
131 Maria Brodin Fossum IF 00:43:05 67,09
134 Lovisa Lager Halmstad OK 00:43:30 68,32
135 Elina Hanson Kungälvs OK 00:43:41 68,85
137 Clara Spik Leksands OK 00:43:57 69,64
150 Jenny Eriksson Palmgren Sundsvalls OK 00:48:58 84,35
154 Paulina Jägstedt Halmstad OK 00:50:02 87,48
158 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 00:51:33 91,93
160 Jonna Lundbäck Järfälla OK 00:53:07 96,53
161 Elsa Lindeblom Hestra IF 00:53:36 97,95
168 Elisabeth Ahlgren Linköpings OK 00:57:09 108,36
172 Maria Gustafsson Hagaby GoIF Örebro 00:59:42 115,84
173 Madeleine Green Strängnäs-Malmby OL 01:00:30 118,19
174 Maja Welander OK Djerf 01:00:41 118,73
181 Malin Ferm Stigmännen Karlshamns OK 01:08:51 142,69
184 Hanna Locking Göteborg-Majorna OK 01:11:20 149,98
Klara Yngvesson Umeå OK

Annonser

Bagheera