Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 4 - D21 Kort-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:23:22 5,21
2 Petrina Costermans Järla Orientering 00:23:44 6,22
4 Julia Lauri OK Ravinen 00:25:14 10,37
5 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 00:25:18 10,55
8 Amanda Johansson OK Orion 00:27:09 15,66
9 Regina Carlén IFK Göteborg Orientering 00:27:46 17,36
10 Hilda Mattsson Järla Orientering 00:27:50 17,54
11 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:28:06 18,28
12 Ida Willén Hestra IF 00:28:38 19,75
13 Linnea Holmqvist Sävedalens AIK 00:29:18 21,59
14 Linnea Börjars Centrum OK 00:29:27 22,01
15 Sofie Landqvist OK Kåre 00:29:35 22,38
16 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:29:45 22,84
17 Hanna Brus Snättringe SK 00:29:47 22,93
18 Johanna Sanderi IFK Lidingö SOK 00:29:55 23,30
19 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:29:58 23,44
20 Lisa Folino OK Orion 00:30:17 24,31
21 Sofia Klasson Hestra IF 00:30:36 25,18
22 Nora Aroneng Hestra IF 00:30:41 25,41
23 Mariia Khimochkina Snättringe SK 00:31:12 26,84
24 Stina Berg Sävedalens AIK 00:31:36 27,95
25 Ronja Hill Centrum OK 00:31:59 29,00
26 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:32:49 31,30
29 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:33:23 32,87
30 Beatrice Köhler Säterbygdens OK 00:33:34 33,38
31 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:33:48 34,02
33 Moa Pettersson OK Orion 00:33:57 34,43
34 Elvira Björklund Trollhättans SOK 00:33:58 34,48
35 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:34:04 34,76
36 Jennie Höye OK Vivill 00:34:06 34,85
37 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:34:13 35,17
38 Maria Klamfelt Hestra IF 00:34:15 35,26
39 Hanna Barkegren OK Kåre 00:34:21 35,54
40 Åsa Ramberg Hallstahammars OK 00:34:49 36,83
41 Anna Olsson Tibro OK 00:34:54 37,06
42 Dora Kock Järfälla OK 00:35:01 37,38
43 Viktoria Helmersson OK Ravinen 00:35:09 37,75
45 Hanna Gustafsson OK Kåre 00:35:27 38,58
46 Emilia Henrysson Tibro OK 00:36:03 40,23
47 Alma Wilhelmsson Falköpings AIK OK 00:36:05 40,32
48 Linda Eriksson OK Skärmen 00:36:28 41,38
49 Alice Aroneng Hestra IF 00:36:29 41,43
50 Erica Thalin OK Älvsjö-Örby 00:37:02 42,95
51 Sofia Gumaelius Tibro OK 00:37:07 43,18
52 Linnéa Petrisi Ludvika OK 00:37:15 43,55
54 Amanda Halvarsson Leksands OK 00:37:40 44,70
55 Moa Westblad OK Ravinen 00:38:19 46,49
56 Johanna Wilhelmsson OK Orion 00:38:20 46,54
57 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 00:38:25 46,77
57 Kristina Canow OK Österåker 00:38:25 46,77
59 Ebba Leickt Tullinge SK 00:39:11 48,88
60 Lisa Andersson Ryda SK 00:39:12 48,93
61 Hanna Boquist IK Uven 00:39:17 49,16
62 Therese Ljungberg Göteborgs SK 00:39:51 50,72
63 Martina Johansson Hestra IF 00:40:26 52,34
64 Elina von Krusenstierna OK Kåre 00:40:34 52,70
65 Ella Andersson OK Södertörn 00:40:42 53,07
66 Tove Eriksson Ryda SK 00:40:55 53,67
68 Malin Welén Köping-Kolsva OK 00:41:30 55,28
69 Mirjam Dagis Centrum OK 00:41:35 55,51
70 Rebecka Adolfsson OK Kåre 00:42:34 58,23
71 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 00:42:46 58,78
73 Ida Lingegård OK Gipen 00:43:06 59,70
74 Nina Lundkvist OK Österåker 00:43:07 59,74
75 Charlotta Berggren Ljungskile FK 00:43:17 60,21
76 Elin Hansson Hjobygdens OK 00:43:18 60,25
77 Ellen Gunnarsson OK Vilse 87 00:43:25 60,57
83 Malin Fritzell Mullsjö SOK 00:45:05 65,18
84 Adelina Funke Leksands OK 00:45:13 65,54
85 Evelina Johansson Stenungsunds OK 00:45:17 65,73
86 Matilda Johannesson Frölunda OL 00:45:29 66,28
87 Tilde Backlund OK Södertörn 00:45:38 66,69
88 Klara Petrisi Ludvika OK 00:46:27 68,95
90 Julia Ström Ulricehamns OK 00:47:30 71,85
91 Sara Rudh Avesta OK 00:48:09 73,64
92 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 00:48:43 75,21
93 Norna Molin OK Klemmingen 00:48:57 75,85
94 Sara Lingegård OK Gipen 00:48:59 75,94
95 Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-Klubb 00:49:01 76,04
96 Klara Holmgård Främmestads IK 00:49:16 76,73
97 Linn Eriksson Ryda SK 00:50:07 79,07
98 Moa Göransson Karlsbyhedens OK 00:50:21 79,72
99 Lotten Sanden OK Södertörn 00:50:47 80,91
102 Wilma Jansson Vänersborgs SK 00:57:02 98,17
103 Ebba Andrén Tibro OK 01:00:53 108,80
104 Pernilla Eriksson Gävle OK 01:04:22 118,42
104 Sylvia Ågren IFK Göteborg Orientering 01:04:22 118,42
106 Sofi Andersson IK Gandvik 01:04:44 119,43
108 Kajsa Winberg Stenungsunds OK 01:06:33 124,45
109 Noemi Skorzinski IKSU Multisport 01:09:38 132,96
112 Anna Andersson IK Gandvik 01:36:50 208,07
Jenny Wåhlander Frölunda OL
Josephine Regnell IFK Göteborg Orientering

Annonser

Bagheera