Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 4 - H21 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:20:31 6,90
2 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:21:40 11,42
5 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:23:13 17,50
6 Lukas Granstedt IKHP Huskvarna 00:23:18 17,83
7 Joar Hertin IKHP Huskvarna 00:23:26 18,36
8 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:23:46 19,66
12 Emil Öhlund IKHP Huskvarna 00:26:17 29,55
14 Andreas Gustafsson IKHP Huskvarna 00:26:50 31,71
16 Rickard Djerf IKHP Huskvarna 00:27:28 34,19
17 Simon Larsson Hestra IF 00:27:33 34,52
18 Jonathan Uller Kils OK 00:27:46 35,37
19 Samuel Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:27:49 35,57
21 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:28:05 36,61
24 Simon Larsson OK Hällen 00:29:00 40,21
24 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:29:00 40,21
26 Joakim Byström Försvarsmakten 00:29:12 41,00
27 Håkan Palm OK Klemmingen 00:29:30 42,18
28 Mattias Andersson IK Gandvik 00:30:00 44,14
29 Gustav Åman OK Vilse 87 00:30:11 44,86
30 Erik Hansson Bredareds IF 00:30:12 44,93
31 Viktor Ossiansson IKHP Huskvarna 00:30:19 45,38
32 Lars Olovsson Rehns BK 00:30:30 46,10
33 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 00:30:36 46,50
34 Andreas Jonsson OK Orion 00:30:43 46,96
35 Mattias Jonsson Nybro OK 00:30:48 47,28
37 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:31:12 48,85
38 Mikael Andersson IK Gandvik 00:31:34 50,29
39 Andreas Karlsson Åre OK 00:31:50 51,34
40 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:31:53 51,54
43 Johan Engström OK Orion 00:32:15 52,98
44 Simon Kappel OK Tyr 00:32:36 54,35
45 Niklas Karlsson Växjö OK 00:33:30 57,88
46 Emil Pettersson OK Orion 00:33:48 59,06
47 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:33:57 59,65
49 Adam Granstedt IKHP Huskvarna 00:34:18 61,03
50 Jesper Sjögren OK Kullingshof 00:34:35 62,14
51 Oscar Vagman OK Klemmingen 00:35:32 65,87
52 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:35:38 66,26
53 Erik Högkvist OK Tyr 00:36:04 67,96
54 Petter Bergstedt Markbygdens OK 00:36:10 68,36
55 Isak Hertin IKHP Huskvarna 00:36:16 68,75
56 Erik Eriksson OK Älgen 00:36:26 69,40
58 Victor Arwesved Tibro OK 00:36:30 69,67
60 Erik Karlsson Målilla OK 00:36:34 69,93
61 Gustav Östensson OK Tranan 00:36:55 71,30
62 Klas Johansson OK Tranan 00:36:57 71,43
65 Daniel Örn IKHP Huskvarna 00:38:13 76,41
67 Reto Giezendanner IF Hagen 00:38:27 77,32
68 Adam Fredén Falköpings AIK OK 00:39:08 80,01
69 Johan Grahn NTNUI 00:39:16 80,53
70 Mathias Blomster Ronneby OK 00:39:25 81,12
73 Joakim Gumaelius Tibro OK 00:40:18 84,59
74 Erik Wallin Markbygdens OK 00:40:20 84,72
76 Ola Eklund Katrineholms OK 00:40:56 87,07
79 Oskar Eklund Målilla OK 00:41:59 91,20
80 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:42:08 91,79
82 Sixten Ekbladh SOL Tranås 00:43:04 95,45
83 Oskar Lyding OK Fryksdalen 00:43:22 96,63
85 Lukas Andrén Tibro OK 00:46:23 108,48
86 Christoffer Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:46:52 110,37
87 Johan Filipsson Markaryds FK 00:47:00 110,90
88 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:47:13 111,75
90 Rasmus Svensson Värend GN OL 00:48:43 117,64
91 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:49:17 119,86
93 Arne Lindström Torsås OK 00:51:14 127,52
94 Albin Svahn Främmestads IK 00:51:15 127,59
96 Anders Granberg OK Klemmingen 00:51:58 130,40
98 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 00:52:46 133,54
100 Erik Lund Stenungsunds OK 00:53:09 135,05
102 Anders Olsson Uddevalla OK 00:54:22 139,82
103 Simon Giselsson Ronneby OK 00:54:28 140,22
107 Mats Andersson OK Tyr 00:59:01 158,08
110 Johan Nilsson Hultsfreds OK 01:01:44 168,75
112 William Hollowell OK Tyr 01:06:13 186,36
115 Isak Andrén Tibro OK 01:08:06 193,75
116 Daniel Glimtén OK Löftan 01:08:37 195,78
Hugo Hedquist Kils OK
Johan Höög Jönköpings OK

Annonser

Bagheera