Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Uppsala etapp 4 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Junegard Tullinge SK 00:31:12 21,67
3 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:31:30 22,45
5 Sanna Hörnell Domnarvets GoIF 00:31:56 23,58
9 Ebba Ulvagården Växjö OK 00:33:47 28,38
11 Ellen Funke Leksands OK 00:34:09 29,33
14 Klara Kivijärvi OK Renen 00:34:33 30,37
15 Milla Forkéus OK Tyr 00:34:36 30,50
16 Hanna Lindqvist OK Kåre 00:34:49 31,06
17 Martina Niklasson Växjö OK 00:35:15 32,19
18 Doris Iko Täby OK 00:35:39 33,22
20 Irma Berg Domnarvets GoIF 00:35:47 33,57
21 Emma Olin IKHP Huskvarna 00:35:58 34,05
24 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:36:56 36,55
25 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:36:59 36,68
27 Julia Andersson OK Tor 00:37:04 36,90
29 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:32 38,11
30 Emma Hallendal IFK Enskede 00:37:42 38,54
31 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:37:47 38,76
32 Linda Sahlin Nässjö OK 00:37:50 38,89
33 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 00:37:55 39,11
35 Emma Alfredsson OK Tyr 00:38:03 39,45
37 Vilma Larsson OK Milan 00:38:11 39,80
43 Elin Wolgast Snättringe SK 00:38:44 41,23
46 Linn Andersson OK Tyr 00:38:53 41,62
49 Ellen Lindfors Björkfors GoIF 00:39:11 42,39
50 Lina Suwald Eksjö SOK 00:39:12 42,44
51 Emma Hasselström OK Renen 00:39:14 42,52
52 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:39:18 42,70
57 Olga Rindeskog Ludvika OK 00:40:29 45,77
58 Vega Enell Växjö OK 00:40:30 45,81
62 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:41:37 48,71
63 Stina Dernfalk Ludvika OK 00:41:38 48,75
64 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:41:57 49,58
65 Clara Nordström Skogslöparna 00:41:59 49,66
67 Ida Andersson OK Löftan 00:42:38 51,35
69 Tova Duell Hestra IF 00:42:53 52,00
70 Hilda Pettersson Växjö OK 00:42:56 52,13
72 Alva Forsman Linköpings OK 00:43:18 53,08
74 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:44:08 55,24
76 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:44:40 56,63
77 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:45:14 58,10
79 Maja Lindén Växjö OK 00:46:15 60,74
81 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:46:26 61,21
82 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:46:34 61,56
83 Stella Rosengren Tjalve OK 00:47:05 62,90
84 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:47:17 63,42
85 Ida Körle OK Landehof 00:47:44 64,59
86 Alva Perbo Skogslöparna 00:47:54 65,02
87 Klara Hultberg SOK Viljan 00:47:57 65,15
88 Melissa Jolly-Jansson Kungälvs OK 00:48:18 66,06
90 Bella Pedersen Järfälla OK 00:48:28 66,49
91 Svea Ekbladh SOL Tranås 00:48:59 67,83
92 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:49:10 68,31
93 Eline Ericsson Falkenbergs OK 00:49:13 68,44
95 Vilma Nilsson Attunda OK 00:49:29 69,13
96 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:49:57 70,34
97 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:50:27 71,64
99 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:45 72,42
101 Lea Friberg OK Vivill 00:51:19 73,89
102 Vendela Sturek SOK Viljan 00:51:29 74,32
103 Julia Boge OK Alehof 00:51:46 75,06
104 Ebba Samuelsson Umeå OK 00:52:10 76,09
106 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:52:24 76,70
108 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:53:05 78,47
109 Molly Granäng Kungälvs OK 00:54:29 82,11
110 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:54:37 82,45
112 Klara Graversen IL BUL-Tromsø 00:54:40 82,58
113 Linn Björneld Kalmar OK 00:55:03 83,58
117 Sigrid Forsman Linköpings OK 00:56:08 86,39
119 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 00:57:17 89,37
122 Katarina Nilsson Sjövalla FK 00:58:55 93,61
124 Ebba Hörling Sundbybergs IK 01:00:39 98,11
125 Maja Torsein Frölunda OL 01:02:04 101,79
126 Hanny Edström Härnösands OK 01:02:17 102,35
127 Klara Nilsson Hestra IF 01:02:39 103,30
128 Nova Matthews Tullinge SK 01:03:01 104,26
130 Signe Öhgren OK Kåre 01:04:06 107,07
132 Wilma Josefsson Väsby OK 01:09:42 121,60
133 Ylva Sandström Sundsvalls OK 01:11:02 125,06
134 Enni Lundberg OK Kåre 01:12:51 129,78
136 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 01:14:53 135,06
138 Ida Karlsson OK Gränsen 01:20:07 148,64
145 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 02:30:55 300,00
Klara Ersson OK Kåre
Julia Nordvall Domnarvets GoIF

Annonser

Bagheera