Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel (Swedish League, #8) final - D18 B-Final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tuva Östangård Västerviks OK 00:27:22 11,13
2 Hanna Öberg Västerviks OK 00:27:45 12,11
3 Johanna Roos OK Linné 00:30:01 17,92
4 Tove Wallerius FK Göingarna 00:30:31 19,20
5 Lovis Bergstrand Uddevalla OK 00:31:20 21,29
6 Maja Nordenfelt Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:42 22,23
6 Olga Rindeskog Ludvika OK 00:31:42 22,23
8 Alice Johansson Finspångs SOK 00:32:11 23,47
9 Emma Rindstig SOK Viljan 00:32:43 24,84
10 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:32:53 25,27
11 Vendela Rundström OK Ravinen 00:32:54 25,31
12 Linda Sahlin Nässjö OK 00:33:01 25,61
12 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:33:01 25,61
14 Emma Hasselström OK Renen 00:33:37 27,14
15 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:34:08 28,47
16 Doris Iko Täby OK 00:34:31 29,45
17 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:39 29,79
18 Matilda Aasa OK Renen 00:34:45 30,05
19 Irma Berg Domnarvets GOIF 00:34:53 30,39
20 Klara Kivijärvi OK Renen 00:34:59 30,65
21 Elsa Södervall IK Gandvik 00:35:03 30,82
22 Malin Strömqvist Attunda OK 00:35:15 31,33
23 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:35:23 31,67
24 Alva Forsman Linköpings OK 00:36:56 35,64
25 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:37:36 37,35
26 Maja Lindén Växjö OK 00:37:41 37,56
27 Silje Ringstad Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:47 37,82
28 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:37:48 37,86
29 Eline Ericsson Falkenbergs OK 00:37:57 38,25
30 Ellen Lindfors Björkfors GOIF 00:38:05 38,59
31 Klara Hultberg SOK Viljan 00:38:55 40,72
32 Hilda Petersson Växjö OK 00:39:09 41,32
33 Beatrice Österberg Surahammars SOK 00:39:35 42,43
34 Maja Torsein Frölunda OL 00:40:15 44,14
35 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:42:36 50,16
36 Alicia Bergkvist Ludvika OK 00:43:24 52,21
37 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:43:43 53,02
38 Nova Matthews Tullinge SK 00:51:58 74,16
Alva Engström OK Renen

Annonser

Bagheera