Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter, skog

Rankingfilter, sprint

Göteborgspremiären, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Runefors Farum Tisvilde OK 00:33:37 0,30
2 Ludvig Ek IFK Göteborg Orientering 00:34:19 1,90
3 Johan Högstrand IFK Göteborg Orientering 00:35:15 4,04
4 Oscar David Broman Jensen OK Pan-Kristianstad 00:35:22 4,30
5 Martin Ahlberger Göteborg-Majorna OK 00:35:32 4,68
6 Johan Olson Göteborg-Majorna OK 00:36:00 5,75
7 Erik Classon IKHP Huskvarna 00:36:07 6,01
8 Viktor Wassén Halden SK 00:36:21 6,55
9 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:36:22 6,59
10 Sebastian Inderst Göteborg-Majorna OK 00:36:55 7,84
11 Alfred Bjørnerød OK Tisaren 00:37:00 8,03
12 Joel Golsäter OK Kåre 00:37:06 8,26
13 Ludwig Ljungqvist Kexholms SK 00:37:20 8,79
14 Albin Andersson Markbygdens OK 00:37:26 9,02
15 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 00:37:37 9,44
16 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:38:13 10,81
17 Hugo Larsson OK Orion 00:38:17 10,96
18 Tobias Noborn IFK Göteborg Orientering 00:38:20 11,08
19 Erik Andersson OK Orion 00:38:29 11,42
20 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:38:41 11,88
21 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:39:00 12,60
22 Oliwer Lundberg Bredaryds SOK 00:39:19 13,32
24 Erik Ivarsson Sandberg OK Denseln 00:39:51 14,54
25 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:40:00 14,89
26 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:40:08 15,19
27 Zsolt Lenkei IFK Mora OK 00:40:26 15,88
28 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:40:39 16,37
29 Fredrik Hamrefors Göteborg-Majorna OK 00:40:59 17,13
30 Daniel Grahn IFK Göteborg Orientering 00:41:10 17,55
31 Jonas Lundgren IFK Göteborg Orientering 00:41:29 18,27
32 Linus Lundberg Bredaryds SOK 00:41:32 18,39
33 Oscar Johansson OK Orion 00:42:12 19,91
34 Jakob Wahl Göteborg-Majorna OK 00:42:15 20,02
35 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:44:47 25,81
36 Hampus Olesund Centrum OK 00:45:02 26,38
37 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:46:14 29,12
38 Rasmus Larsson OK Alehof 00:46:17 29,24
39 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:46:30 29,73
40 Magnus Falkenström IFK Göteborg Orientering 00:46:37 30,00
41 Gustav Frænell OK Linné 00:47:01 30,91
42 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:47:21 31,67
43 Hannes Svahn OK Ravinen 00:48:05 33,35
44 Albin Weiden FK Göingarna 00:48:13 33,65
45 Kevin Ståhl Göteborg-Majorna OK 00:48:30 34,30
46 David Risberg Kils OK 00:50:09 38,07
47 Johan Gustafsson OK Nackhe 00:50:28 38,79
48 Albin Alsiö IF Hagen 00:51:23 40,89
49 Isak Olsson Åmåls OK 00:51:47 41,80
50 Calle Stenberg Göteborg-Majorna OK 00:52:02 42,37
51 Leo Alvolin OK Kåre 00:52:40 43,82
52 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:52:55 44,39
53 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:54:21 47,66
54 Ivan Magnusson Göteborg-Majorna OK 00:55:14 49,68
55 Anders Magnusson OK Landehof 00:55:31 50,33
56 Jacopo Stoecher OK Pan-Kristianstad 00:56:51 53,38
57 Erik Eriksson OK Älgen 00:57:12 54,17
58 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:58:59 58,25
60 Per-Erik Björklund Bjursås OK 01:00:31 61,75
61 Karl-Johan Hagelin Göteborgs Skidklubb 01:03:06 67,65
62 Oskar Ahlberg FK Herkules 01:05:44 73,67
63 Christoffer Andersén OK Tisaren 01:10:37 84,82
64 Erik Johansson FK Boken 01:14:03 92,66
65 Patrik Karlsson OK Kontinent 01:19:29 105,08
66 Erik Ramqvist Göteborg-Majorna OK 01:31:13 131,88
67 Johan Lindgren OK Nackhe 02:17:45 238,17
Albin X Andersson Markbygdens OK
Anton Gunnarsson Bredaryds SOK
Hannes Persson FK Herkules
Jesper Jansson Kungälvs OK
Joel Flakberg IFK Göteborg Orientering
Linus Agervig Kristiansson IFK Göteborg Orientering
Oskar Eriksson OK Älgen
Simon Bengtsson FK Friskus-Varberg
Simon Börjeson Ryda SK
Björn Cederberg Göteborg-Majorna OK
Rasmus Lundberg OK Bävern

Annonser

Bagheera