Svenska Orienteringsförbundet

Rankingfilter, skog

Rankingfilter, sprint

SM, natt (Swedish League, #3) - H18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ludwig Rosén Göteborg-Majorna OK 00:51:28 8,50
2 Ola Leire Göteborg-Majorna OK 00:52:56 10,91
3 Anton Jonsson OK Tyr 00:53:40 12,12
4 Gustav Netz Järla Orientering 00:56:43 17,14
5 Arvid Algers Omholt OK Denseln 00:57:03 17,69
6 Ted Lagerström Attunda OK 00:57:41 18,73
7 Edvin Johansson Liljegren Väsby OK 00:57:43 18,78
8 Emil Åberg OK Linné 01:00:02 22,59
9 Edvin Åtting Linköpings OK 01:00:15 22,95
10 Edvard Pelander OK Djerf 01:01:40 25,28
11 Ted Johnsson Matteus SI 01:01:45 25,42
12 Gustav Granqvist FK Göingarna 01:02:49 27,17
13 Erik Palm Västerås SOK 01:03:23 28,11
14 Felix Johnsson OK Linné 01:03:30 28,30
15 Emil Skepp Sävedalens AIK 01:03:32 28,35
16 Henning Falkenström IFK Göteborg Orientering 01:05:11 31,07
16 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 01:05:11 31,07
18 Erik Norin Söders-Tyresö 01:05:15 31,18
19 Jonas Sölva IKHP Huskvarna 01:05:55 32,27
20 William Oksvold OK Kåre 01:06:00 32,41
20 Arvid Falkstrand Tormestorps IF 01:06:00 32,41
22 Ted Nilsson KFUM Örebro OK 01:06:04 32,52
23 Filip Valentin Göteborg-Majorna OK 01:06:29 33,21
24 Filip Gummesson Kalmar OK 01:06:38 33,45
25 Eddie Karlsson OK Vilse 87 01:06:45 33,65
26 Viggo Holmberg OK Tisaren 01:06:52 33,84
27 Axel Thybeck Lindebygdens OK 01:07:06 34,22
28 Walter Söderqvist OK Kåre 01:07:33 34,96
29 Carl-Johan Olvegård FK Göingarna 01:07:35 35,02
30 Lukas Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:08:14 36,09
31 Valle Larsson OK Linné 01:08:26 36,41
32 Emil Wallenius Frölunda OL 01:09:02 37,40
33 Emil Ling IKHP Huskvarna 01:09:20 37,90
34 Hugo Hässler Sundsvalls OK 01:09:35 38,31
35 Albin Skott Åmåls OK 01:10:36 39,98
36 Viktor Wistrand Tullinge SK 01:10:48 40,31
37 Edvin Wallner Attunda OK 01:10:54 40,47
38 Jacob Holmberg Ulricehamns OK 01:11:14 41,02
39 Ludvig Eggöy Markhester IFK Mora OK 01:11:33 41,54
40 Wilhelm Karmetun OK Njudung 01:12:10 42,56
41 Luka Seljak Malungs OK Skogsmårdarna 01:12:21 42,86
42 Hampus Sundberg Järfälla OK 01:12:37 43,30
43 Jonathan Nilsson Gustavsbergs OK 01:12:45 43,52
44 Viggo Wulff IKHP Huskvarna 01:13:31 44,78
45 Hjalmar Folkestad Bredaryds SOK 01:14:43 46,75
46 Kurt Sjöberg FK Göingarna 01:14:45 46,81
47 Svante Nelander OK Linné 01:15:12 47,55
48 Carl Öberg Västerviks OK 01:15:22 47,82
49 Frode Montelius Risberg OK Kåre 01:15:38 48,26
50 Gustav Dargin Täby OK 01:17:20 51,06
51 Harald Martner Frölunda OL 01:17:32 51,39
52 Felix Johansson OK Alehof 01:17:47 51,80
53 Mads Christian Maarup Eksjö SOK 01:18:28 52,92
54 Filip Myrén OK Orion 01:18:44 53,36
55 Ivar Wikström OK Tyr 01:19:00 53,80
55 Marton Csoboth OK Kolmården 01:19:00 53,80
57 Liam Hogedal Vänersborgs SK 01:19:16 54,24
58 Johannes Norrby OK Södertörn 01:19:19 54,32
59 Jens Fochsen Waxholms OK 01:19:51 55,20
60 Linus Opel Sundsvalls OK 01:22:51 60,13
61 Oskar Karlqvist Tjällmo-Godegårds OK 01:23:15 60,79
62 Hugo Zetterberg Västerås SOK 01:23:46 61,64
63 Adam Lindqvist OK Motala 01:23:48 61,70
64 Edvin Vikström Västerås SOK 01:23:55 61,89
65 Joel Frodin OK Roxen 01:25:44 64,88
66 Axel Ekdala Kungälvs OK 01:26:14 65,70
67 Arvid Andersson Almby IK 01:26:34 66,25
68 Simon Trossing Täby OK 01:27:23 67,59
69 August Grahn Bredaryds SOK 01:28:32 69,49
70 Emil Östemar Finspångs SOK 01:30:05 72,04
71 Noel Hellberg Sundbybergs IK 01:30:14 72,28
72 Rasmus Granäng Kungälvs OK 01:32:54 76,67
73 Albin Granqvist FK Göingarna 01:33:20 77,38
74 Teodor Jonsson Skarpnäcks OL 01:33:23 77,46
75 Yelizar Balabanov Alfta-Ösa OK 01:34:54 79,96
76 Jakob Lind Alfta-Ösa OK 01:38:51 86,46
77 Emil Augustsson IFK Göteborg Orientering 01:38:58 86,65
78 Olof Levin Svaide Roma SOK 01:42:59 93,26
79 Alfons Johansen OK Vilse 87 01:49:36 104,15
80 Linus Hansson Alfta-Ösa OK 01:51:28 107,22
81 Noa Arkebäck OK Kåre 02:08:53 135,87
Johan Glatz Kalmar OK
Nils Samrud IFK Lidingö SOK
Hugo Taunton-burnet OK Orion
Lucas Berggren Linköpings OK
Nikolai Alvarez Lönn OK Pan-Kristianstad
Niklas Ochenbauer OK Linné
Ville Lindskog Växjö OK
Linus Augustsson IFK Göteborg Orientering
Viktor Hedström OK Skogshjortarna
Olof Arevång Tullinge SK
Edvin Halldin KFUM Örebro OK
Oscar Svensk Tjällmo-Godegårds OK

Annonser

Bagheera