Svenska Orienteringsförbundet

Kattegattnatt - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Christian Christensen IFK Göteborg 00:38:41 1,71
2 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 00:41:22 6,95
3 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:43:19 10,75
5 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 00:43:33 11,21
6 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:44:11 12,45
7 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 00:44:31 13,10
8 Martin Regborn Hagaby GOIF 00:45:00 14,04
9 Emil Andersson Ärla IF 00:45:17 14,59
10 Joakim Berglund Sävedalens AIK 00:45:31 15,05
11 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 00:46:07 16,22
13 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:46:32 17,04
14 Marcus Kvarndal Ulricehamns OK 00:46:47 17,52
15 Oscar Vångell Ärla IF 00:47:43 19,35
16 Erik Gustafsson OK Nackhe 00:48:17 20,45
17 Benjamin Edlund IK Ymer 00:49:41 23,19
18 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:49:46 23,35
19 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:49:47 23,38
20 Andreas Eriksson Lunds OK 00:49:52 23,54
21 Karl Walheim Ärla IF 00:50:39 25,07
22 Håkan Andersson Västerås SOK 00:51:01 25,79
24 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:51:21 26,44
25 Albin Pettersson OK Tisaren 00:52:43 29,11
26 Mattias Jonsson Linköpings OK 00:52:51 29,37
27 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:52:58 29,60
28 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:53:23 30,41
29 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 00:54:02 31,68
30 Gabriel Ireståhl Sol Tranås 00:54:06 31,81
31 Simon Hedlund Ärla IF 00:54:39 32,88
32 Stefan Ring OK Löftan 00:55:10 33,89
33 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:55:19 34,19
34 Oskar Hektor Järfälla OK 00:56:10 35,85
35 Robin Rovina OK Skogsfalken 00:56:38 36,76
36 Andreas Berg Linköpings OK 00:56:49 37,11
37 Anders Besterman IK Trenne Ullared 00:57:11 37,83
38 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:59:49 42,97
39 Rickard Ericsson OK Tyr 01:00:40 44,63
40 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 01:00:50 44,96
41 Niklas Jakobsson Sol Tranås 01:02:04 47,37
42 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:02:09 47,53
43 Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 01:02:12 47,63
44 Johan Antonsson OK Löftan 01:02:45 48,70
45 Jens Dahlstrand Lerums SOK 01:03:22 49,90
46 Viktor Stensson Helsingborgs SOK 01:03:48 50,75
47 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 01:03:57 51,04
48 Olle Lindman Finspångs SOK 01:05:32 54,14
50 Joakim Millegård Sävedalens AIK 01:10:02 62,92
51 Erik Hansson Bredareds IF 01:13:54 70,47
52 Thomas Pettersson IF Thor 01:14:44 72,10
Jacob Westerberg Finspångs SOK
Anton Marmelid Helsingborgs SOK
Mattias Carlsson IK Trenne Ullared

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr